В Южному ще одному депутату не вдається достроково припинити повноваження

Информ-панорама

27 липня відбулось засідання сесії Южненської міськради. Сьогодні кворум був, на відміну від 18 липня, коли через неявку частини депутатів сесія не відбулась. Одне з питань порядку денного стосувалось дострокового припинення депутатських повноважень Інни Полякової (партія «Сила людей»). Нагадаємо, що в кінці травня цього року депутатка надіслала відповідну заяву до міськради. Тоді Інна Петрівна звернулась до своїх колег по депутатському корпусу з проханням підтримати її заяву. Вона зазначила, що право достроково припинити депутатські повноваження за власною ініціативою передбачено п.2 ч.2 ст.5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», і в цивілізованій правовій демократичній державі це право має бути реалізованим. Інна Полякова на свій сторінці у Facebook пояснила, що близько двох років проживає за кордоном, через позбавлення її можливості підключатися до сесій в режимі онлайн (відеозв’язок), останнім часом не бере участь у засіданнях депутатських комісій і, відповідно, сесій, тому вважає, що в списку партії «Сила Людей» є гідні кандидати, які здатні взяти на себе виконання депутатських повноважень і представляти інтереси виборців в місцевій раді.

Депутати 27 липня розглянули це питання, проте необхідної кількості голосів для того, аби це рішення було прийнято – не вистачило. Утрималися від голосування Олександр Гречкін, Вадим Яблунівський, Олександр Діденко, Вадим Назаренко. Не брав участь в голосуванні Сергій Козак, а депутати Максим Кушнір та Тетяна Сергеева, які з початку засідання були присутні в сесійній залі, пізніше її покинули, тобто під час розгляду цього питання їх не було.

Ініціативу Інни Полякової підтримали такі депутати: Ігор Чугунников, Олександр Ануфрієв, Андрій Горівенко, Сергій Назаренко, Сергій Потушанський, Ілля Юрченко, Денис Щамбура, Володимир Сівак, Світлана Дінул, Олег Тростян та Володимир Новацький. Це 11 голосів і такої кількості недостатньо, аби рішення було прийнято і вступило в силу.

Нагадаємо, раніше депутатка заявляла, що непідтримання своєї заяви буде вважати грубим порушенням її прав і свобод, стане підставою для звернення до суду. В теперішній час, окрім Інни Полякової, політичну партію «Сила Людей» в депутатському корпусі Южненської міськради представляють Ілля Юрченко та Анна Студнікова (остання перебуває за кордоном).

Міський голова Володимир Новацький після засідання сесії в інтерв’ю Yuzhny.info зазначив, що поведінку більшості представників депутатського корпусу і в ситуації з Денисом Щамбурою, і в ситуації з Інною Поляковою вважає неправильною. За його словами, якщо депутат хоче вийти з депкорпусу та скласти повноваження, то має на це законне право і його треба підтримати в такому рішенні. Очільник громади також озвучив, що ці депутати можуть звернутися за вирішенням питання через суд.

Нагадаємо, що Інна Полякова не єдиний депутат Южненської міськради, який виявив бажання достроково припинити повноваження. Серед таких представник політичної партії «НАШІ» Денис Щамбура, проте йому досі це зробити не вдалося. Міський обранець вже декілька разів звертався до свої колег, аби ті підтримали його рішення. В квітні 2021 року це питання до порядку денного не включили і, відповідно, воно розглянуто не було, в червні того ж року питання все-таки розглянули, але тоді більшість депутатів утрималась під час голосування з цього питання. 4 травня цього року, ситуація повторилась (за – 7 голосів, проти – 0, утримались – 11).  

Джерело фото І.Полякової: sila.lyudey.yuzhne.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “В Южному ще одному депутату не вдається достроково припинити повноваження

  1. В “цивилизованной, правовой державе” таких горе “депутатов и близко быть не должно.

  2. атпустітєміняі гімалаї.В тяжку хвилину їх не знайдеш.Одні як щурі повтікали ,інші утомльониє,лише Марина Пилипенко з майдану на війні.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.