сесія южненська міська рада

В Южному депутати зірвали сесію на підтримку колег, які виїхали за кордон

Городская хроника

О 10:00 в сесійній залі Южненської міськради мало відбутися засідання сесії, на яку винесено більше 120 питань, які стосуються життєдіяльності нашої громади, а також фінансової підтримки наших військових, що наразі в умовах війни є вкрай важливим і таким, що потребує якнайшвидшого прийняття рішення. Коли ці питання будуть розглянуті – тепер невідомо. Більшість депутатів зірвали сесію, продемонструвавши тим самим підтримку своїх колег «мандрівників», тих южненських депутатів, які перебувають за кордоном. Це 5 обранців: Віталій Кутателадзе, Інна Полякова, Анна Студнікова, Валентина Дешко, Тетяна Сергєєва. Вони покинули країну через війну, дехто з них виїхав за кордон ще до початку повномасштабного вторгнення РФ. Раніше цим депутатам давали можливість підключатися онлайн до сесії та брати в ній участь. Відтепер в засіданнях мають право брати участь тільки ті депутати, які знаходяться в Южному. За те, аби все ж таки відкрити сесію та приступити до роботи проголосувала меншість депутатів, а саме: Ілля Юрченко, Сергій Назаренко, Сергій Потушанський, Андрій Горивенко, Ігор Чугунников, міський голова Володимир Новацький.

Депутат від партії П.Порошенка «Європейська солідарність» Максим Кушнір перший, хто виступив зі зверненням на підтримку своїх колег, які вже більше року живуть в інших країнах. В інтерв’ю Yuzhny.info він прокоментував свою позицію.

«Коли почався воєнний стан, в перші місяці ми багато разів не збиралися, бо була надзвичайна небезпека, більша частина жінок-депутатів виїхала з країни. Коли нам вдалося зібрати раду після вторгнення ворога, ми проголосувати за зміни і надали можливість раді збиратися в онлайн режимі з двох причин: не порушувати конституційне право депутата брати участь в пленарному засіданні ради, не проводити засідання сесії під час загроз нападу ворога. Міський голова підтримував це, ми сесію проводили завжди в сховищі в «Олімпі» в режимі онлайн. Депутати були здивовані, чому на цю сесію було прийнято рішення одноосібно не проводити її онлайн в «Олімпі», а повернутися до сесійної зали, де немає укриття. Був Указ Президента щодо приведення в дію рішення РНБО, який забороняє виїзд депутатів за кордон, але хочу нагадати, що нормативно-правові акти не мають зворотної сили, вони прийняті після фактичного виїзду, якщо колеги депутати виявлять бажання повернутися в країну, вони це зроблять, якщо ні – підзаконний нормативно-правовий акт не стоїть вище закону», – озвучив Максим Кушнір.

сівак володимир

оксана воротнікова

гречкін олександр

южненська міська рада

єгор смірнов

Після зриву засідання Южненський міський голова покинув сесійну залу. В інтерв’ю Yuzhny.info Володимир Новацький озвучив, що про зрив сесії вже поінформував районну військову адміністрацію і вважає таку поведінку більшості представників депутатського корпусу провокацією. На думку міського голови, ті депутати, які сьогодні за кордоном і не мають можливості повернутися на Батьківщину або не хочуть це роботи, повинні відмовитися від своїх депутатських зобов’язань, в них нема морального права вносити свої пропозиції щодо життя громади і її жителів, якщо вони не володіють ситуацією на місці.

«Це вже другий раз в цій каденції депутати зривають сесію. Вперше це сталося як раз після виборів, як тільки депутати були обрані. Тепер аналогічна ситуація. Для мене це було несподіванкою. Я почав з’ясовувати причину, чим це визвано. Секретар ради Оксана Воротнікова (партія П.Порошенка «ЄС») сказала, що сесію не відкрили, бо на її думку, засідання треба проводити в онлайн режимі, щоб в ньому могли брати участь ті депутати, які знаходяться за кордоном. В нас є закон, що депутати не мають права виїжджати з країни, є Указ Президента. Зараз люди, яким заборонено виїжджати за межі України, не мають права приймати участь в обговоренні питань життєдіяльності громади, бо як вони можуть знати ситуацію, як живуть тут люди, наше місто, якщо вони перебувають далеко за межами країни? Є лідер в депутатському корпусі, цей депутат покинув країну з перших днів війни і тепер з-за кордону координує діяльність більшості южненських депутатів.

Ми сьогодні мали приймати рішення стосовно силових структур, наших військових, що передбачає виділення коштів для них з місцевого бюджету. Все це депутати «завалили». Це провокація, цим мають займатися правоохоронні органи. Під час війни такого бути не повинно! Я не можу зрозуміти одне, наші депутати – військовозобов’язані, які можуть і повинні служити, як і всі інші наші хлопці. Вони сидять сьогодні в залі, а за них в цей час хтось  воює, наша громада поховала вже більше 20 захисників, наші чоловіки там боряться за те, щоб ці тут зривали сесії і «перекривали кисень» життєдіяльності громади? Де справедливість? Треба брати автомат, йди на передову і захищати дітей, жінок, пенсіонерів, як всі, на рівні з іншими южненцями. А то виходить так, що наші хлопці віддають своє життя за тих, хто може воювати, але сьогодні сидить в сесійній залі. Депутати, які тут – не мають броні, вони зобов’язані служити, зараз всі мають ставати на захист країни, немає привілей ні в кого, бо в Україні війна! Але вони хочуть проявляти себе в іншій справі, демонструвати свою правоту і значимість, зірвавши сесію», – озвучив Володимир Новацький.

володимир новацький

Більшість депутатів має намір написати звернення на ім’я міського голови з підписами, аби сесія проводилась в онлайн режимі.

Нагадаємо, в кінці січня цього року Володимир Зеленський у своєму зверненні озвучив, що їздити за кордон із недержавною метою посадовцям більше не вдасться. Детальніше читайте за посиланням – https://www.president.gov.ua/news/yizditi-za-kordon-iz-nederzhavnoyu-metoyu-posadovcyam-bilshe-80577

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

25 thoughts on “В Южному депутати зірвали сесію на підтримку колег, які виїхали за кордон

 1. Они что там вообще подохренели???
  Вопрос а почему на сессию не пригласили представителей военкомата??? Ещё год назад с этого надо было начинать все ваши заседания!!! Сидят развалились в креслах!!! Решалы!!! Надо как в Броварах сделать тогда бы сразу все спустились на землю

 2. )))))))) Справа в тому, що такі депутати як Назаренко і Розмариця і є працівниками військомату ! )) І дотого ж запроданці Кутателадзе. Танцюють як барани за його вказівкою. Так як ви думаєте, чи роздадуть вони повістки самі собі чи депутатам?? Стадо воно і є стадо !
  Сіваку першому з Козаком треба дати повістки, і хай йдуть побачать що наробили… СБУ спить, нічого не робить.

 3. Пусть Новацкий покажет пример остальным депутатам, возьмёт и пойдёт добровольцем на фронт. Или ещё не всё бабло распилил?

 4. Добре влаштувалися:депутатські місця займають, а також дітей в Європі пристроюють , і саме ті, хто в “грудь себя за справедливость” бив. А тих, хто їх підтримує – на ” нуль” відправити. Хай там доказують, як місто та країну люблять.

 5. Главное, что хапацкий на прошлой сессии развал тро бандформированием и не захотел поддержать выделение денег. А сегодня спекулирует выделением средств на военных. Стыдоба. И стыдоба этому изданию которое не знает ничего о журналистской этике и подаче информации. Не зра уже не раз мордой в это мокали этого журналиста а она все равно продолжает работать по велению хозяина.фу.

   1. Раз она считает себя журналистом, то пусть им и будет. Потому что а ином случае это именно морда. Женщины спасали себя и называть их путешкственницами крайне низко. Что любимый хозяин не дал денег выехать за границу? Поэтому и пишет жёлтые материалы?

    1. У неё мама в Италии живёт, поверьте, могла выехать в любой момент и может это сделать и сейчас. Человек работает, остался в родном городе, в своей стране и раз столько в её адрес летит – значит свое дело делает хорошо. А вы наверное как раз из тех, кто сорвал сегодня сессию?
     И не стоит прикрываться женщинами, которые спасались от войны, там в списке первый путешественник именно мужчина. И весь замес, думаю, именно из-за этой фамилии.

     1. За мужчину в списке я вообще молчу. Это вне моего понимания. Если в адрес летит значит человек далеко не специалист. Это как заболеть получается. Если тебе плохо значит идёшь на поправку? Вы очень смешной человек. И да. Конечно я наверное из тех кто сорвал сесию сегодня аж смешно. Мне обидно за женщин которые названы этим журналистом путешественниками. Это очень низко и подло со стороны как минимум этого издания. И давно просматривая новости этого ресурса уже не первый раз вижу, как журналистом пробивается дно именно не как к человеку а к именно журналисту. Поэтому это реально уже низко. 4 женщины уехали и так их оскорблять. Ужас

  1. А такі коментарі лише підтверджують, що стаття хороша, і добре, що написана.
   І ще, на особистості переходять, не приховують бажання образити лише тоді, коли нема інших аргументів.

 6. Особенно Инна Полякова спасалась… такая была активная ,а уехала ещё задолго до войны. Депутаты должны быть рядом со своими избирателями и в горе, и в радости!!!!

 7. Цікаво, скільки южненських “новостных” пабліків вкраде цю статтю? Світлина -бомба
  Нарешті, люди зрозуміють, хто в цій сесійній залі опікується інтересами громади, а хто – відпроцьовує забаганки свого суверена.

 8. Срочно нужны перевыборы всех этих спекулянтов должностями! Те рвут ж за своего хозяина, который за бугром, Воротникова вон как переживает! Эти женщины, спасали свои жизни. А что делать остальным женщинам этого города и страны в целом?? Или они не такие женщины? Правильно! Если ты влез во власть-должен представлять интерес своего избирателя вне зависимости от ситуации. А то получается народ сам на сам со своими проблемами! Не получается-сложи мандат и решай свои дела приватно! А на эти рыла рыговские уже совсем тошно смотреть! Они эту войну сюда звали, они тут антимайданы водили и насмехались! И продолжают это делать безнаказанно! ОПЗЖ запрещена в Украине, вопрос: что эти жлобы делают в горсовете до сих пор? Перекрасились по быстрому? Поэтому путь один: вон дверь, вон на х..й!

  1. Посоветуйте идти нах Гончаренко Алексею, он из партии регионов начинал свою карьеру

 9. Без СБУ з поліграфом і не розібратись, що то за щобло захопило владу в місті.Агов!Голова ОВА!ПОТРІБНО негайно діяти!

 10. Посоветуйте идти нах Гончаренко Алексею, он из партии регионов начинал свою карьеру

 11. Год прошёл… спустя столько времени все, кто не вернулся в относительно спокойный Южный реально уже никто иной, как путешественник. Всё правильно и очень метко написано!!!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.