У Раді пояснили, що таке четверта черга мобілізації та коли її застосують

Без рубрики

Зараз усі механізми мобілізації в Україні проходять згідно із законодавством, але якщо буде необхідно, воювати підуть усі, бо обов’язок кожної людини – захищати свою країну. Про це в інтерв’ю “Новини.LIVE” розповів заступник голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв. За його словами, вносити будь-які зміни до закону про мобілізацію в Україні найближчим часом не передбачається. Система продовжить працювати так, як працювала раніше.

“З нашого боку ми робимо те, щоб вона реально працювала, а не корумпувала військкомів через ухилення від мобілізації. Наше завдання зробити так, щоб правила та умови були для всіх, і ми працюємо над цим”, – розповів Чернєв.

На запитання про те, чи доведеться воювати всім військовозобов’язаним українцям, депутат сказав, що все залежатиме від того, скільки триватиме війна і скільки ресурсів зможе пустити в дію РФ для її продовження.

За словами депутата, четверта черга мобілізації передбачає, що на війну йдуть усі чоловіки, зараз в Україні триває друга черга. Він також сказав в разі, якщо наша країна стоятиме перед реальною загрозою втратити державність, то підуть усі. Він наголосив, що обов’язок кожного чоловіка – захищати свою країну.

“Проте на сьогодні ми про цей варіант не говоримо. У нас є ресурс стримувати росіян на сході та півдні України”, – каже він.

Паралельно із цією заявою в Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №9566, повідомляє “Кореспондент”. Так, згідно з проектом закону, депутати хочуть дозволити співробітникам ЖКГ, ОСББ та інших організацій, які обслуговують житлові будинки, подавати у військкомати відомості про призовників і військовозобов’язаних і вручати повістки про виклик до ТЦК та СП.

“Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків відповідно до розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки… своєчасно подають необхідні відомості до зазначених органів про призовників і військовозобов’язаних, сповіщають їх про виклик… шляхом вручення повісток та сприяють прибуттю за викликом”, – сказано в законопроєкті.

Окрім того, документ передбачає право на проходження свого роду альтернативної служби. Так, автори законопрєкту прямо визнають, що практика вручення повісток на вулицях є неефективною.

“Старання примусом та погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну”, – сказано в законопроєкті.

Автори документу переконані, що він має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати. Таким військовозобов’язаним пропонується писати відмови від мобілізації за особистими чи релігійними переконаннями. Цих людей залучатимуть до робіт, які мають оборонний характер та забезпечують функціонування національної економіки в умовах військового стану.

Фото: пресслужба Генштабу.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

76 thoughts on “У Раді пояснили, що таке четверта черга мобілізації та коли її застосують

 1. Тобто кращі мають падати з ніг і стояти,а сміття в тилу будувати рускіймір.Щось тут не складається.

  1. З 1991 року єбаньки будують садок вишневий біля хати, і щось не складається. Мабуть тому що забагато сміття грантоїдського розвелося, такого як Оля – Дім. Від вас, паразитів, від країни залишилася руїна.

  2. Сміття це ти козел ,а люди жити хочуть і життя одно шоб піти непонятно за шо і за кого гинути і ставати інвалідами і нікому ця війна непотрібна щоб захищати зелупу і депутатів алегархів за інтереси Америки воювати ,хай воюют менти депутати алігархи їм є що втрачати ми в держави нічого не брали і її невині нічого

   1. Діма!
    Ти ї-анутий довбодятел, ти захищатимеш не зелю та депутатів, а свою землю, свою сім’ю, жінку та рідних дітей, маму з татом. При чому тут американці з европейцями. Якщо ти так думаєш, то ти ворог не тільки собі, а й своїм дітям, і нічого українського в тобі немає, при першій же можливості ти здасиш не тільки Україну, але й своїх рідних і мовчазно збоку будеш споглядати як кадирівські виб-ядки гвалтують твою дружину, доньку, маму яка тебе народила і надіялась, що на старість ти її захистиш.
    Ти тупий, обісраний ще до призову дебіл, з мавпячими мізками. Навіть трата мого часу на цей допис ти недостоїн. Гавно собаче. Привіт твоєму псові путіну.

    1. Переселенці!!!!! Східняки !!!! Сидять в кафе , вул. Пекарська !!!!! і по Тій вул. ПЕКАРСКіЙ м . Львів їде похоронна процесія Убитого за Східняцькі землі, Везуть на цвинтар Сина України , на Личаківський цвинтар ! Переселенці п’ють напої і Ржуть , Ніхто з них не підняв свою сраку !!!!!! Не Вклонився Воїну

     1. Це так не тільки у Львові а по всій західній Україні товстосуми і товстопопі східнякі поступають , бухають і зневажають наших захисників-героїв

     2. По мере східняки теж воюють.Не чеши всих під одну гребінку.В моєму місті на сході в перші дні війни під воєнкоматами стояли по 10 чоловік на одне місце. В нас на всих бажаючих не хватало зброї . Яке ти маєш право обисати громадян України, ти сидиш і рахуєш східняків по генделиках.То закрийте свої генделики і дайте їм роботу, змусьте працювати бо йде війна.Та ви ж не закриєте, бо самі сидите там, та й прибутки втратите.Отож не скигли.
      На сході працюють заводи, фабрики, шахти, карьєри і там мусять працювати мужчини, бо пенсіонерам, вчителям , багатодітній, інвалідам потрібно хоч щось платити.І ті люди що працюють маючи відпустки законні,їдуть на захід відпочити і підлікуватись, це не значить що до вас одні товстосуми приїхали.Шахтар щодня з п,ятої години на ногах і більше кілометра під землею, ати сидиш і рахуєш скільки в генделику людей.
      Тож м почни з себе, а не сери на всих підряд.

    2. Значит по твоему суждению детки алигархов, депутатов, министров, ментов, погранцов и прочей убежавшие за границу тоже не украинцы, а путиноиды? И их тоже зря мать родила?

    1. Хочете щоб закінчилась війна пошліть на ноль всю владу яка є в нас на другий день настане мир…

   1. Що ви міраєтесь піцьами,хлопці патріоти є як на заході так і насході, і гниль тоже є ,захищаймо своє бо московитів скоро вдінуть у кирзяки і куфайку.

  3. Ти СОРТИРувальник, думаєш після твоїх слів буде більше охочих?

  1. Почнімо з Верховної ради. Кабінета міністрів.Національної поліції та всіх ТЦК України. Можна сформувати 10 бригад штурмовиків,для визволення неньки України.

   1. 100% украинцев вас бы поддержали, за исключением небольшой кучки, вами перечисленных

  2. Підуть воювати всі, але всі прості люди, роботяги. Мажорчики, та шо там сини депутатів, та навіть сини, батьки, брати, родичі місцевого самоврядування не ідуть, і не підуть. А піде простий народ. Тож ця війна на зачищення народу, шоб не виступав проти влади. Бо як по іншому можна обяснити, коли кидають на броню рашистську з автоматами. Де не дають БК, нема зброї, а захід дає, де замість воєних заводів будуються музеї, дороги, алеї, які завтра можуть бути розбити. Іде винищення народу, свідоме, цільове, цього народу, яке завтра може вийти на майдан проти влади. То шоб цього не було завтра, знищують його сьогодні. А залишаються не тронутими підараси, сраколили, одним словом весь біомусор. А ментів чого не беруть, бо тримають їх шоб утихомирити той народ шо ше лишився. З нашим урядом і призидентом ми ніколи не виграємо війну, а 50% мінімум народу знищимо. Загинуть роботяги, приймуть закон брати жінок, дочок, мамів тих же роботяг, але менти, прокурори, мажори на війну ніколи в житті не підуть

   1. Твои бы слова запустить по всем каналам ТВ и радио, на билбордах вдоль дорог разместить.

 2. Якій у Вас ресурс,солдати які уже 18 місяців дома не були, а Мажори так і гуляють як і гуляли.Ресурс ,мовчали б вже.

 3. Тобто військові – раби? Мають служити до пенсії або до смерті, а мамкині модніки, які ходять в зал, всі такі в татутхах на татові машині будуть дома?
  Де справедливість ⁉️⁉️⁉️⁉️

 4. Головне, що всі підписників груп “де роздають повістки” на свята вдягають вишиванку і кажуть як люблять Україну.

  1. Под Бахмутом, в прошлом году, платили и по 120 000 грн. / мес., Так что не пи*ди, если не знаешь. У меня знакомый отвоевал там 10 мес., сейчас он в статусе – “поза штатом”, т.к. 2 контузии и осколочные ранения.

 5. А як мої сини з першого дня війни в окопах в гарячих місцях я теж хочу щоб були дома то що мені робити як це все пережити

 6. Українці жили та будуть жити вічно, це сильна нація Слава українському народу

 7. Комусь війна а комусь мать родна, бабло хтось гріє а наші люди обичні помирають які ще життя не бачили, риба гніє з голови

 8. Більшість про депутатів та мажорів і їх родичів написали правду як з язика зірвали,,,, питання хто захищає країну від ворога?простий народ,іншим начхати якщо війна в країні то депутати міністри з перших днів мали бути на передовій,як простий люд хоче побудувати будинок так землі немає, а як воювати так треба,так за що наші хлопці та дівчата воюють це не тільки землі ,ні навчання ні лікування безкоштовного немає,Тай простий люд до війни був соціально незахищений

 9. Або народ зрозуміє де справжній ворог і знищить його, або загине. Нажаль третього не буде.

 10. Вся верхушка піде воювати на першу лінію оборони, а ми будемо на другій лінії. Думаю, що справедливо.

   1. Верхушка нікуди не піде))) мій двоюрідний дядько в НАБУ від СБУ раніше працював. Його жінка військова, майор. Вона й близько на передовій не була. Їй липове видали про те, що вона там була. Таким і так за рахується. Сина в Оксфорді хочуть вчить як 18 у вересні йому виповниться. Самі то в Єгипет, то в Турцію, то в Францію, то в Іспанію майже кожного місяця їздять. Вони фактично живуть за державний рахунок, допались до корита державного. От якби їх на передову разом з депутатами))) бачила я таких родичів, як вони. З хамів пани вийшли з села. Були раніше голі й досі, а тепер аж куди вони забрались. І головне не розумом, а удачно на багатій дядько Олег Кабашній в Києві женився. Хай цих воєнних прихвостнів першими на передову беруть.!!!!

 11. В третю чергу підуть депутати всіх рівнів,олігархи і їхні чада, а тоді всі українські мужики,які не мають грошей.

  1. Простих чоловіків уже гребуть і гребли раніше. Багато не мають чим відкупитись(((( а до депутатів з їхніми дітьми черга не дійде, поки народ простий не виб’ють. Депутати з дітьми втечуть, так як дітей Зеленського ж вивезли з країни. Втекли ж вони фактично, злякались за них батьки, вивезли їх. Вони все кинуть, та й втечуть, в Зеленського ж є вілла в Італії. В інших же теж. Нащо їм ця бідна Україна? В мене знайомий біля Кінаха сидить при аграрії. Сина вивіз на Мальдіви. Синові 18 років. Такі повиїзджають. Бачили вони цю країну разом з тим патріотизмом!!!)))))

 12. А всі на крутих тачках, депутати усіх! Рівнів, ті, що кожен день сидять у барах, клубах, чиновники( без яких країна просто рухне, звичайно) ті теж?

  1. Верхушка нікуди не піде))) мій двоюрідний дядько в НАБУ від СБУ раніше працював. Його жінка військова, майор. Вона й близько на передовій не була. Їй липове видали про те, що вона там була. Таким і так за рахується. Сина в Оксфорді хочуть вчить як 18 у вересні йому виповниться. Самі то в Єгипет, то в Турцію, то в Францію, то в Іспанію майже кожного місяця їздять. Вони фактично живуть за державний рахунок, допались до корита державного. От якби їх на передову разом з депутатами)))

 13. Смерть ворогам зовнішнім і внутрішнім. Українська Земля Свята для Українців. Для ” громадян України” – це плацдарм для існування. Історія Повторюється! Жоден ” режисер” не може передбачити дії Українців. А отже ху… їм, а не Неньку Україну. Хтось піде до Бога, а хтось кормом для хробаків в Землі. Земля то Наша для Українців, а не тілесних оболонок з претензіями на допомогу від Держави, при цьому не піднявши свою сраку і нічого не роблячи задля Перемоги України та Українців. Хто пив, гуляв то й отримає своє те що заслужив. Життя то карма, повертається з лихвою….

 14. В першу чергу мають йти воювати всі депутати, чиновники разом зі своїми дітьми; воєнкоми, поліцейські.
  А то виходить, що простий народ має обов’язок перед державою, а ті … ніякого обов’язку перед державою не мають. Чи їхній один обов’язок – розкрадати Україну?
  Після перемоги та вся гниль ( депутати, їхні синки-каліки, воєнкоми, поліцейські…)) – першими будуть кричати, що вони перемогли.

 15. Так розумію, що майже всі присутні дописувачі в 19ому дуже хотіли замінити баригу на прастова парня, надивившись мила на Г+Г.
  Як підсумок: – Отриманий сьогодні вами особисто результат і є наслідком вашої мозкової діяльності та егоїстичних, стадних прагнень;
  – Це все лише початок. Гопники, яким так легко вручили владу, хоч і туповато-ліниві але розуміють, що в разі втрати влади можуть бути легко позбавлені наявного зараз комфортного життя, тому будуть чіплятися за владу до останнього і не гребувати нічим. Моралі в них не було з народження.
  Все йде як у вітх/завіті по Моісею. 73 відс. повинно нарешті кардинально зменшитись. Амінь

  1. Ты хочешь сказать, что порошенко был бы лучшим вариантом? Многие голосовали, как раз, не столько за Зе, сколько против второго, т.е. от того, что выбирать было больше не из кого.

 16. Мобилизуйте алкашей-обоссыкунов, которые выбивают двери в подъездах и орут на проспекте в комендантский час.

 17. В першу чергу повинні ідти депутаты. Их держава забезпечує коштами з бюджету. Вона повинні державі бути благодарні та її захищати. І сразу після цього буду прийнятті закони для перемоги України. А зараз у нас в тилу ( депутати) сидять 50% русні. Так кого захищати?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.