Через неявку частини депутатів сесія в Южному не відбулася

Городская хроника

У вівторок, 18 липня, було заплановано продовження засідання сесії Южненської міськради, на якому депутати мали б розглянути «бюджетні» питання щодо виділення коштів для проведення благоустрою військового цвинтаря; ремонту дороги, що веде на дачні масиви в Кошарах; ремонту укриттів, одне з яких планувалося підготувати для учнів молодшої школи Ліцею №4; ремонту покрівлі спортзали ДЮСШ (за ПК «Дружба»); монтажних робіт з влаштуванням майданчика для кисневої станції, яку держава дала безкоштовно южненській лікарні і в разі невиконання робіт – може передати іншій громаді; ремонту світлофора; заміни циркуляційних насосів котельні, яким вже більше 40 років і які потребують заміни перед новим опалювальним сезоном; а також для завершення вже розпочатих ремонтів: покрівлі Ліцею №3 та дитсадка №3 «Веселка», монтажу системи вентиляції в їдальні Ліцею №2.

Перед початком сесії депутат Олег Тростян звернув увагу колег, що на поховання наших військових в Южному приходить мала кількість людей і закликав присутніх депутатів вшанувати пам’ять полеглого на війні 28-річного Захисника України Віктора Шулешка, прощання з яким відбулось 17 липня, хвилиною мовчання.

Після цього мала б початися сесія, але цього не сталося. Причина – частина депутатів не прийшла не засідання, серед них і секретарка міськради Оксана Воротнікова (партія «Європейська солідарність»), її не було і на минулому засіданні через те, що наразі вона перебуває у відпустці за кордоном з сімейних обставин. Про це озвучив присутнім міський голова Володимир Новацький.

В переліку депутатів, які сьогодні не прийшли на засідання:

  • Максим Кушнір (партія «Європейська солідарність»)
  • Марина Пелипенко (партія «Європейська солідарність», перебуває за межами Южненської ОТГ через те, що несе службу в ЗСУ)
  • Світлана Вишня (партія «Слуга народу», була відсутня і на минулому засіданні)
  • Олександр Діденко (партія «Слуга народу»)
  • Віталій Кутателадзе (партія «Слуга народу», перебуває за кордоном)
  • Вадим Яблуновський (колишній член партії ОПЗЖ, нині – представник групи «За мир і незалежність»)
  • Єгор Смирнов (партія «Бітьківщина», покинув засідання минулої сесії на її початку)
  • Віталій Розмеріца (партія «Батьківщина, був відсутній і на минулому засіданні)
  • Вадим Назаренко (партія «Батьківщина», був відсутній і на минулому засіданні)
  • Тетяна Сергєєва (партія «Довіряй ділам», була відсутня і на минулому засіданні)
  • Інна Полякова (партія «Сила людей», перебуває за кордоном, внесла на цю сесію проєкт рішення про дострокове припинення своїх депутатських повноважень)
  • Анна Студнікова (партія «Сила людей», перебуває за кордоном)
  • Валентина Дешко (партія «НАШІ», перебуває за кордоном)

Таким чином, через відсутність частини представників депутатського корпусу кворуму для проведення сесії не було, тому вона не відбулась. Низка питань життєдіяльності нашої громади на невизначений період часу поставлена на паузу. Зазначимо, що частина питань які депутати розглянули на минулому засіданні (13 липня) – теж «заморожені», їх хоча і розглянули, проте не затвердили, адже не вистачило більшості голосів, через те, що декілька депутатів принципово прийняли рішення не брати участь в голосуванні з деяких питань (зокрема тих, що стосувалися бюджету), аргументувавши про свій перехід в опозицію до міського голови.

Міський голова озвучив, що саботаж сесії під час воєнного стану – це злочин. Він вважає, що голосувати чи ні – право депутатів, а от бути присутнім на засіданнях і відвідувати їх – обов’язок представників депутатського корпусу перед своїми виборцями.

«Зрив сесії під час війни – це злочин. Хочу, щоб це розуміли всі наші виборці. Хтось віддає своє життя, сидить зараз в окопах, ми регулярно прощаємося з нашими загиблими Захисниками, а деяким депутатам ліньки прийти на сесію. Наші Воїни роблять все можливе сьогодні, це саме вони створюють і виборюють умови, аби в нас була змога прийти на сесію, працювати, а в нас частина депутатів оголошує саботаж через особисті цілі, бо десь хтось когось обійшов, не дав можливість за щось проголосувати. Опікуючись виключно власними інтересами, ці депутати продемонстрували всій громаді, як вони ставляться до своїх виборців. Їм начхати на всі ці питання життєдіяльності громади! Тут головне – вигода. Якщо вона є – тоді вони приходять, якщо немає – відсутні. Хочу довести до відома всіх, або ви працюєте на Перемогу, або ж на ворога. Сьогодні я говорю дуже емоційно, бо переживаю за все, що зараз відбувається, я не можу собі уявити, що про нас подумають люди, які сидять зараз в окопах, дивлячись на все це… Що подумають батьки, які ховають своїх дітей. Їхні сини віддали своє життя за те, щоб ми тут з вами сиділи, а у нас саботаж в черговий раз. Хтось показує, який він важний і великий! Я не вказую, як голосувати, це вибір кожного з депутатів, але прийти і зробити це – вони повинні, а бути присутніми на засіданнях – це їхній обов’язок! Для цього їх народ і обирав. Як вони будуть пояснювати южненцям, що не приходять на сесію? Якщо є причини, прийдіть, увімкніть мікрофон і публічно заявіть про свою позицію, а просто саботувати – це нонсенс. Адже всі депутати отримали листа про те, що в день сесії їх сьогодні звільнено від роботи», – Володимир Новацький.

Депутат від колишньої партії ОПЗЖ, а нині представник групи «За мир і незалежність» Олександр Гречкін прокоментував заяву міського голови так: «Це гарний виступ гарного артиста». Він вкотре озвучив, що деяких депутатів міськради залякують, а в будівлі міськради, з його слів, створено атмосферу страху і приниження людської гідності. Які саме депутати «перелякалися», кого і чому – не сказав. Він також обурений тим, що одному з депутатів, а саме Віталію Кутателадзе (партія «Слуга народу»), не дають можливості брати участь в засіданнях «земельної» комісії в режимі онлайн, так як той з перших днів повномасштабної війни перебуває за кордоном. Олександр Гречкін закликав міського голову запланувати сесію на наступний четвер, 27 липня, і дати змогу тим депутатам, які відсутні на території Южненської громади – підключатися до засідання онлайн, через монітор.

«Я ще раз офіційно оголошую, що в міськраді створена атмосфера страху, приниження людської гідності. Неодноразово зриваються засідання депутатських комісій, депутатів залякують, намагаються тиснути на них. Я, як голова «земельної» комісії, хочу оголосити жителям міста і колегам-депутатам, що засідання комісії ми будемо проводити тепер не в приміщенні міськради, оскільки нам тут її постійно зривають і не дають працювати. Не дали можливості, аби депутату Кутателадзе, який на законних підставах відсутній, вийти в онлайн режимі і підключитися до засідання комісії, при цьому інші комісії можуть працювати у дистанцийному форматі. Я прошу міського голову призначити сесію онлайн в четвер, аби всі депутати мали змогу законно брати участь в засіданні», – озвучив Олександр Гречкін.

У відповідь Володимир Новацький запитав у Олександра Гречкіна, як щодо тих депутатів, які не в лавах ЗСУ і хочуть підключитися онлайн, а які покинули Україну з перших днів широкомасштабної війни, чи всі мають однакове право на онлайн підключення. На що Гречкін нагадав Новацькому, що тому вже пропонували піти на фронт. Міський голова в свою чергу закликав Олександра Миколайовича піти разом, але припустив, що той воюватиме не за тих, за кого треба. Після цих слів присутні в залі почали аплодувати Новацькому. На цьому тривала суперечка між очільником громади і Олександром Гречкіним закінчилася. Мер озвучив, що наступне засідання сесії заплановано на 27 липня.

Депутат Андрій Горівенко (партія «НАШІ») висловив думку, що така ситуація сталася через те, що на минулому засіданні були зняті деякі «земельні» питання.

«До того моменту, як блок «земельних» питань не був знятий, всіх все влаштовувало: хтось отримував «підряди», хтось працював, а зараз намагаються маніпулювати громадською думкою. Я звертаюся до голови «земельної» комісії Олександра Гречкіна, не треба робити гучних заяв, давайте бути нормальними людьми. Запросіть всіх представників своєї партії, хай беруть участь в сесії і тоді буде кворум, адже всі вони з вами тримають телефонний зв’язок, дехто стоїть зараз за міською радою і чекає. Все, що наразі робиться – штучне нагнітання ситуації, ви саботує роботу шляхом шантажу: дамо кворум чи ні. Блокується робота з питань культури, освіти, лікарні, укриттів… », – озвучив Андрій Горівенко.

Ми поспілкувалися з очільниками управління освіти і ЖКГ, аби дізнатися, які саме питання в цих сферах сьогодні поставлено на паузу і які наслідки будуть для нашої громади.

Олена Баранецька, заступниця міського голови-начальниця управління освіти:

«З важливих питань – необхідність підключення кисневої станції, яку наша громада отримала від держави безкоштовно, але за умови, що ми проведемо належний її монтаж і лікарні. Вартість обладнання більше 12 млн гривень. Якщо ми не підключимо її за кошти місцевого бюджету, ми обладнання просто втратимо, його заберуть. Щодо питань освіти, наразі в нас не працює третій дитсадок, адже там почався ремонт покрівлі, тому нам дуже важливими є зміни до бюджету, аби мати змогу продовжити і завершити цей ремонт. Так само з покрівлею в третій школі. Крім того, в змінах до бюджету є питання щодо ремонту сховища для початкової школи №4 і дуже важливе, на мою думку, питання організації харчування дітей. Коли ми планували минулого року бюджет, то робили це на ту кількість учнів, яка відвідувала школи в очному форматі, тепер це зовсім інші цифри. Якщо минулого року 1 вересня в нас було близько 20% дітей в очному форматі, то цього року в нас прогнозується 80%. Треба робити закупівлю продуктів, це тендерні процедури, якщо питання буде на паузі – ми просто можемо не встигнути це все зробити. Якщо процес затягнеться в часі, тоді освітній процес в громаді під загрозою зриву».

Дмитро Любівий, заступник міського голови-начальник управління ЖКГ:

«В нас було заплановано благоустрій сектору військового цвинтаря, це питання було розглянуто на виконкомі, далі його мали погодити депутати, що в подальшому передбачає виділення коштів з бюджету, але цього не сталося через те, що сесія сьогодні не відбулась. Ми не можемо приступити до цих робіт, там два заходи: будівництво колумбарію, бо звертаються вже не перший рік южненці з проханням надати можливість проводити поховання праху їхніх родичів; другий захід – розробка проєкту благоустрою військового кладовища. Ми хочемо встановити огорожу, облаштувати пішохідні доріжки, встановити відповідний пам’ятний знак задля гідного вшанування наших Захнисників. Це питання знову перенесено, тепер на 27 липня. В нас також є серйозна затримка з ремонтом дороги, що веде на дачні масиви в Кошари. Це питання теж на паузі, ми тепер втрачаємо час, адже спочатку треба замовити проєкт, потім провести тендер, потім вже почнуться роботи, все це час. Ми максимально швидко старалися взяти на баланс цю дорогу, аби була змога вже замовити проєкт і приступати до ремонту. В нас вже наближається друга половина року, восени і взимку через погоду навряд чи буде змога здійснювати ремонт».

На порядку денному було й питання щодо дострокового припинення своїх депутатських повноважень представниці партії «Сила людей» Інни Полякової. Через те, що депутатка перебуває за кордоном, куди вона виїхала ще до початку повномасштабної війни на навчання, вона вирішила внести на розгляд своїх колег відповідний проєкт рішення і надати тим самим можливість бути корисним для громади іншій людині, яка йде по списку в цій партії і стане депутатом після неї. Це питання теж сьогодні не було розглянуто.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

9 thoughts on “Через неявку частини депутатів сесія в Южному не відбулася

  1. Огидно!
    Громаді вже час прокидатися і не дивитися на все що відбувається через телебачення і новини в ЗМІ, а приходити теж на засідання і питати з цих обранців.
    Вони не тільки на поховання наших військових не знаходять часу прийти, вони і на сесію не приходять, хоча це їх робота!!!!

    1. Чи є в м.Южне якась група людей при здоровому глузді , якщо нема давайте створимо і будемо спілкуватись.Маємо право і обов’язок.Я не знайшла нічого у ФБ.

  2. Не зрозуміло. Більш приватна перепалка. “Ти такий, а ти сякий!” Всі і так знають ,хто використовує бюджетні кошти в яких інтересах. Депутати змінюються , а хтось сидить і не вилазе. Справа в іншому. У ЗМІ є новина , щоб місцеві бюджети не використовувались на те, що не є необхідністью . Можливо треба комедія , щоб гроші зберегти. Ну, дуже дивно.. (припущення)

    1. Да было такое, что бюджет выделяется на перворчередные задачи, но уже внесены изменения как минимум по ремонтам дорог. Уж извините но ремонт дороги на Кошары сколько ещё можно ждать??? Ремонт укрытий тоже как бы в списке важного и об этом каждый день правительство вещает, особенно после ситуации, в Киеве этим летом

    2. Депутати теж не змінюються.Те саме з невеликим вкрапленням молоді.Це через застій в мізках южненців.Сесії зараз закриті?Цікаво чи всі володіють єдиною державною уукраїнською мовою?Чи далі розказують казку варатнікової про білого бичка рускаязичнагаоукраїнця?

  3. Все это результат голосования южненцев за тех, кто и до этого себя никак не проявили. Ну разве что решали свои вопросы по отводу земли на пляже под бизнес. Кто из избирателей серьезно анализирует их программы, помнит о конкретных делах на благо громады ? Каждый народ достоин избранных депутатов и президента. А депутат- регионал, который ходит на похороны военных-кощунство. Благодаря их партии здесь процветают идеи рускава мира.

    1. Нагадую ідея рускага міра – все перетворити в пил і примусити всіх до мови вбивць.Хоча в Україні єдина державна мова як була так і є українська ,російська пливе по інерції або через невиконання законів України.Вчімося шанувати себе,це не складно.Вчімося підбадьорювати депутатів.Але для цього треба мати хоча б одну розумну групу у ФБ.Я такої не знайшла.Повідомте хто знає.

  4. Спробуйте не ліжка пересувати, а “куртизанок” поміняти, або “мамку”… Вважаю, що серед місцевих досить кандидатів і на одні посади і на інші 😉
    Те, що було оголошено на місцевому телебаченні – тягне, як мінімум, на розслідування ДБР…

    1. Вони дуже залежні і це погано.Громада має бути трохи бадьорішою та розумнішою щоб просувати кращих.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.