Колектив ОПЗ звернувся з листом до Президента України Зеленського (документ)

Информ-панорама

Трудовий колектив Одеського припортового заводу звернувся з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського. Про це 5 вересня повідомили в пресслужбі підприємства, оприлюднивши текст звернення. Раніше ми повідомляли, що керівництво АТ «ОПЗ» також підготувало звернення на ім’я голови Фонду державного майна України та Кабміну.

В листі до Зеленського колектив нагадав, що під час його робочої поїздки на Одещину 31 травня цього року він надав доручення щодо запуску основних виробничих потужностей заводу не пізніше 1 серпня 2023 року. На виконання цього доручення, а також доручення керівника Офісу Президента України, Прем’єр-міністра України і начальника Одеської обласної військово адміністрації на підприємстві з 18 червня по 1 серпня було проведено повний комплекс ремонтно-ревізійних робіт та підготовлено основні потужності ОПЗ до пускових операцій. Трудовий колектив повідомив, що 7 липня в Одеській ОВА відбулась нарада щодо поточного стану та перспектив діяльності АТ «ОПЗ». За результатами зустрічі ОВА, командування Сухопутних та Повітряних сил ЗСУ підтримали запуск заводу та відновлення повноцінної його діяльності.

В межах роботи із пошуку можливостей забезпечення заводу основною сировиною 19 липня поточного року між АТ «ОПЗ» та ТОВ «Компанія Агроторггруп» укладено договір на постачання аміаку рідкого технічного та карбаміду. Проведено перемовини, результатом яких стала домовленість з контрагентами  щодо постачання природного газу та електроенергії по найнижчим цінам, враховуючи ринкову кон’юнктуру на цей час. На заводі підкреслили, що Наглядовою радою, Правлінням, керівниками підрозділів та профспілковим комітетом були обговорені можливі додаткові ризики щодо запуску потужностей в період воєнного стану.

Запуск заводу планувався 7 серпня цього року. За результатами загальних зборів акціонерів, які тривали з 24 липня по 2 серпня, Фонд держмайна України, як основний акціонер від імені держави, повністю проігнорував доручення вищого керівництва держави і прийняв рішення про недоцільність запуску основних потужностей ОПЗ, – повідомив трудовий колектив в листі до Зеленського.

«Рішення про недоцільність запуску заводу з боку Фонду держмайна України викликало суспільний резонанс у трудовому колективі АТ «ОПЗ». На заводі утворилась заборгованість із виплати заробітної плати за три місяці, спостерігається відтік кваліфікованих кадрів. За сім місяців цього року з заводу звільнилося 130 спеціалістів. Простій основних виробничих потужностей призведе до невідворотних процесів руйнації обладнання та втрати флагмана хімічної галузі України. На підставі викладеного, 11 серпня трудовий колектив АТ «ОПЗ» надіслав колективне звернення до Фонду держмайна щодо вирішення у найкоротший термін питання запуску заводу», – зазначається в листі.

Наглядовою радою ОПЗ прийнято рішення про скликання 18 вересня позачергових загальних зборів акціонерів товариства.

Фото: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

11 thoughts on “Колектив ОПЗ звернувся з листом до Президента України Зеленського (документ)

  1. вчера был материал на эту тему. Отключения плановые, проводит ДТЭК 5 и 6 сентября в рамках подготовки оборудования к зимнему периоду.

 1. Хто хоче поставити під загрозу Україну через бажання дружити з рашою може виїхати на свою батьківщину вже.Ручки чешуться ,бо нема що красти !Скільки разів по граблях?!

 2. Дуже “грамотна”Оля нехай розповість де взяти дешевий газ, щоб зробити аміак спроможний торгуватися на ринку. Італійська, французька ,українська, люба мова підходить для роз’яснення. Тупе нічого не скаже. Подивитесь.

  1. Дешевий газ вже був.За нього віддали Крим та український флот.Зараз наслідки дешевизни.

 3. Хорошо, допустим запустят, что дальше? Ведь не случайно он около порта этот завод. Море закрыто и будет ещё очень долго, это первая проблема, вторая, кто закрывать будет от обстрелов эти производства, готовую продукцию и так далее.

  1. Предприятия группы DF-Group в Украине (Ровно, Черкассы) весь этот год производят аммиак, карбамид и селитру. Кто их закрывает от обстрелов? Где там море?
   А вот почему фонд Держмайна не разрешает последнему госпредприятию работать при выгодных экономических раскладах вопрос надо задавать куда-нибудь в НАБУ…

    1. Конечно! Оно находится в стадии приватизации под руководством Держмайна.

  2. Повна дурня і гарантована смерть м.Южне лише для того щоб хтось сидів в теплому кабінеті.Це смерть яку тягнуть сюди чужинці .Бобік здох саме через них.Реанімувати там нема що.Намагання дружити з вбивцями призведе лише до нашої смерті,але чокнутим вже байдуже.Ні совісті ні честі як не було так нема.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.