Южненські депутати направлять звернення до ФДМУ і Кабміну щодо ситуації на ОПЗ

Информ-панорама

На засіданні сесії 23 серпня депутат Сергій Козак (представник групи «За мир і незалежність», в минулому – партії «ОПЗЖ») повідомив, що у зв’язку зі складною ситуацією на Одеському припортовому заводі, запуск якого не відбувся, хоча й планувався на 7 серпня цього року, керівництво АТ “ОПЗ” підготувало звернення на ім’я голови Фонду державного майна України та Кабміну. Сергій Романович зачитав текст цього документу і звернувся до Южненського міського голови та своїх колег по депутатському корпусу з закликом відпрацювати спільне звернення і надати право Володимиру Новацькому підписатися під ним.

«Звертаюсь до депутатського корпусу та міського голови з проханням надати можливість відпрацювати спільне звернення від Южненської міськради і надати право голові міськради підписати його. Прошу поставити це питання на голосування.

Хочу довести до відома всіх присутніх, депутатів та міського голови, інформацію стосовно важкого становища на Одеському припортовому заводі. На підприємстві більше трьох місяців не виплачується заробітна плата, завод неспроможний платити податки та інші видатки. Єдине, що може виправити ситуацію – це пуск заводу. Тому вищим керівництвом держави було прийнято рішення щодо пуску ОПЗ. Він планувався на 7 серпня 2023 року. Виходячи з цього, керівництвом ОПЗ та трудовим колективом було вжито заходів з підготовки заводу до пуску, але, на жаль, цього не відбулось. Фондом державного майна України (ФДМУ) на загальних зборах акціонерів прийнято рішення про недоцільність запуску основних потужностей АТ «ОПЗ». На даний час це призводить до відтоку висококваліфікований кадрів на підприємстві, тому 22 серпня було написано колективне звернення (від ОПЗ) на ім’я голови ФДМУ – Рустему Умєрову», – озвучив Сергій Козак.

Южненські депутати одноголосно підтримали ініціативу свого колеги. Сергій Козак зачитав текст звернення, яке підготували на заводі.

Текст звернення:

«Шановний пане Рустеме! За результатами робочої поїздки Президента України в Одеську область, на виконання доручень керівника Офісу Президента від 8.06.2023 року, Прем’єр-міністра України від 14.06.2023 року та начальника Одеської обласної військової адміністрації повідомляємо наступне: станом на 1.08.2023 року проведено всі необхідні ремонтно-ревізійні роботи, виробничі потужності АТ «ОПЗ» знаходяться в останній готовності до пускових операцій. В межах роботи з пошуку можливостей забезпечення заводу основною сировиною 19.07.2023 року між АТ «ОПЗ» та ТОВ «Компанія АгроТоргГруп» укладено договір №1069/1 на постачання рідкого технічного аміаку та карбаміду. Проведено перемовини, за результатами яких досягнуто згоду з контрагентами щодо постачання природного газу та електроенергії по найнижчим цінам, враховуючи ринкову кон’юнктуру на цей час. Крім того, Наглядовою радою, Правлінням, керівниками підрозділів та профспілковим комітетом АТ «ОПЗ» були обговорені можливі додаткові ризики щодо запуску основних виробничих потужностей в період воєнного стану в Україні. Трудові колективи всіх підрозділів висловили єдину думку про необхідність запуску заводу, що підтверджено відповідними протоколами зборів трудових колективів, структурних підрозділів та цехів ОПЗ. За результатами загальних зборів акціонерів ФДМУ, як основних акціонерів від імені держави, прийнято рішення про недоцільність запуску основних потужностей АТ «ОПЗ».

В свою чергу, Наглядовою радою, Правлінням за співпраці з профспілковим комітетом та трудовим колективом заводу проведений комплекс дій, спрямованих на запуск заводу та дотримання заходів безпеки при виробництві. У зв’язку з припиненням дії «Зернового коридору» через блокаду порту Південний Російською Федерацією з 14.05.2023 року, АТ «ОПЗ» втратило можливість отримання коштів. Крім того, в межах виконання доручення вищого керівництва держави щодо запуску основних потужностей заводу, частина трудового колективу була переведена на дванадцятигодинний робочий графік з метою підготовки технологічного обладнання до пуску операцій в термін до 1.08.2023 року. На підставі вищезазначеного на підприємстві утворилась заборгованість з виплати зарплати за три місяці, що спричиняє значний резонанс та соціальну напруженість. Вже зараз спостерігається відтік висококваліфікований працівників, які проходили спеціальне навчання та тривалий час працювали на ОПЗ. Тільки за сім місяців цього року з заводу звільнилося 130 спеціалістів та професіоналів своєї справи, тенденція звільнень збільшується. ОПЗ з 18.092021 року знаходиться в стані простою, що негативно впливає на унікальне високовартісне обладнання та призводить до його суттєвої руйнації (недотримання температурного режиму, вплив вологи, морського повітря, тощо). Простій основний виробничих потужностей заводу призведе до невідворотних процесів руйнації обладнання та втрати флагмана хімічної галузі України.

Правлінням, Наглядовою радою, профспілковим комітетом та трудовим колективом АТ «ОПЗ» вжито вичерпаних дійових заходів для виконання доручення Президента України, наданого під час робочої поїздки в Одеську область. Запуск основних потужностей ОПЗ було заплановано на 7 серпня цього року. Це дасть можливість наповнення бюджету всіх рівнів регіону, збереження трудового колективу, модернізації потужностей, нарощення подальшого іміджу. Позитивне вирішення вказаного питання є вкрай важливим для АТ «ОПЗ». На підставі викладеного просимо Вас в найкоротший термін розглянути звернення трудового колективу щодо запуску основних потужностей. В разі негативної відповіді залишаємо за собою право звернутись до керівників Офісу Президента України та Прем’єр-міністра України з метою інформування про реальний стан АТ «ОПЗ» в межах виконання доручення вищого керівництва держави… »

Фото: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

8 thoughts on “Южненські депутати направлять звернення до ФДМУ і Кабміну щодо ситуації на ОПЗ

 1. Единственный вариант это выпуск чего то для оборонных нужд, но этого не будет.

  1. Для оборонных? То-есть аммиак как сырье для компонентов взрывчатки не оборонная продукция?

  2. Депутат КОЗАК перефарбувався він і його команда сини РОсії тобто росіяни Їх вигнать в Росію тут це стадо не потрібні А тільки …. наш стратегічний ворог росіяни можуть видать і пустить страшну речовину як Амміак під час страшної війни з путінською Росією яка винищила вже половину населення УКРАЇНИ КОЗАК хоче пустити ОПЗ Щоб фашист Путін його підірвав Не стане Одеської області і міста Одеси НЕ робіть не слухайте росіян з ОПЗЖ

   1. Правильно мислите.Насправді звернення для вбивства.Але він готовий стати героєм раши.Тупі зкацаплені банани теж.

 2. Для оборонных нужд лучше аммиака подойдут сами сотрудники ОПЗ. Всех для фронта до последнего украинца. А ОПЗ – коммунистическое наследие имперского СССР – декоммунизировать! Так і тільки так ПЕРЕМОЖЕМО!

  1. Ваше наслєдіє наслідило вже у всьому світі.Скільки існує,стільки краде та вбиває.Наслідки сьогодні – нелюстровані совки,змосковщені люди ( івандурак ) не здатні ні мислити ні діяти.Сміття.

 3. Ще не чула жодного разу щоб хтось сварив вбивцю росію.Всіх бачать,а причини не шукають.Бо вони і є причина рускаязичне шобло яке в законному порядку визволяє путін .Дякую вчителям ленінцям.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.