В Южному для будівництва притулку для тварин хочуть залучити грантові та бюджетні кошти

Городская хроника

В Южному цьогоріч планується облаштувати притулок для тварин, для реалізації проєкту активна молодь нашої громади розраховує залучити грантові кошти. Нагадаємо, що в серпні минулого року за рішенням сесії для цього об’єкту була виділена земельна ділянка орієнтовною площею 0,1260 га по вулиці Комунальна (неподалік міської котельні). Цільове призначення  цієї ділянки визначено для будівництва та обслуговування споруд притулку для тимчасового утримання тварин. Наразі важливим кроком є розроблення схеми цих споруд, які будуть розміщені на цій ділянці, аби в подальшому надати її в управління архітектури та містобудування міськради, надалі – винести на розгляд депутатів для затвердження.

Будівництво притулку, зокрема 30 вольєрів та адмінбудівлі, планується профінансувати за грантові кошти, а от підведення до цієї ділянки інженерних мереж, аби об’єкт міг повноцінно функціонувати, має взяти на себе місцевий бюджет. Таку думку висловив депутат Ілля Юрченко під час зустрічі з волонтерами та активною молоддю нашої громади, яка пройшла 21 лютого в ПК «Дружба». З його слів, на комунальному підприємстві «Екосервіс» треба передбачити окремий відділ з декількома працівниками, які б допомагали зооволонтерам в обслуговуванні притулку. Це питання вже обговорювалось на профільних депутатських комісіях. Але для того, щоб все озвучене якнайшвидше втілити в життя, потрібна підтримка і депутатського корпусу, і посадовців.

Присутня на зустрічі волонтерка, яка вже декілька років опікується покинутими собаками та кішками, Світлана Компанієць, озвучила, що на сьогоднішній день під опікою волонтерів перебуває 36 собак та 60 котів. Всі вони в свій час опинилися на вулиці. Ще декілька днів тому цифра щодо собак була меншою, але на околицях міста цього тижня люди побачили викинутих напризволяще чотирьох цуценят. Волонтери кажуть, в місті всі собаки стерилізовані, тому припускають, що пухнату малечу привозять з сусідніх населених пунктів безвідповідальні власники тварин. Ситуація з підкинутими цуценятами і кошенятами для Южного є регулярною. Притулок для тварин, який планується облаштувати по вулиці Комунальній, буде розрахований на 60 собак, – розповіла Світлана Компанієць.

Волонтерка з міста Кельн (Німеччина) Вероніка Качан, яка неодноразово допомагала організувати передачу кормів від благодійників для южненських тварин в період війни, під час зустрічі 21 лютого зазначила, що будівництво притулку в нашому місті має одночасно супроводжуватись регулярною просвітницькою роботою серед населення щодо гуманного поводження з тваринами та їхнього захисту. Каже, наявність притулку не вирішить проблему вцілому, адже безвідповідальні господарі, які не стерилізують своїх тварин, будуть продовжувати привозити в місто цуценят, тим більше після того, як дізнаються, що в Южном збудовано повноцінний притулок.

Нагадаємо, рішенню депутатів щодо виділення земельної ділянки під будівництво притулку для тварин передували неодноразові звернення в міськраду з боку громадської організації «Южненське міське товариство захисту тварин», яка була створена в 2007 році і яку очолює Олена Сухоткіна. В своїх листах на ім’я міського голови Володимира Новацького та депутатів Южненської міськради вона акцентувала увагу, що з початком повномасштабної війни в нашій громаді значно побільшало покинутих тварин, які вимушено стали вуличними. Навесні 2023 року Олена Сухоткіна вкотре звернулась до посадовців з чіткою пропозицією, яка, на її думку, дозволить хоча б частково вирішили проблему з пухнатими безхатченками. Тоді вона просила виділити приміщення в промисловій зоні Южненської громади (щоб була врахована достатня віддаленість від житлових будинків) з невеличкою земельною ділянкою (для вигулу тварин), аби облаштувати там притулок для них.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

10 thoughts on “В Южному для будівництва притулку для тварин хочуть залучити грантові та бюджетні кошти

 1. По перше
  Це разговор.Нема грошей. Нічого не буде.
  По друге.
  Цуценят підкидають сусіди.Що це значить?
  Якщо буде притулок, то це 100% гарантія, що підкинуть собак звідусіль. Це груз. Хто це буде утримувати? Юрченко, який нічого не розуміє. В нього эйфорія, щось робити. Дитячи спогади.Мрія. немає фундаменту на якому можно щось робити. Фундамент це тверезий погляд на реальність, а не мрії

 2. Я лично видел как продавцы молочки на рынке привезли и выкинули с багажника щенков.

 3. с чего вдруг экосервис должен обслуживать этот хламидник за бюджетные деньги?

 4. В результате деятельности этих тёток, бродячих собак становится только больше (и больше покусанных людей и засранных газонов), потому что они не заинтересованы в решении этой проблемы.

  Кастрюльщицами всегда становятся женщины, у которых не сложилось с личной жизнью. Это своеобразная форма психического расстройства – когда нереализованный материнский инстинкт воплощается в лечении и заботе бродячих животных.

 5. Подсказываю властям простой способ как снизить численность бродячих собак и увеличить доходы в бюджет.

  Муниципальная варта должна просто штрафовать за нарушение правил благоустройства тех, кто кормит бродячих собак в черте города. Собаки сами исчезнут в течение пары лет из-за отсутствия кормовой базы

 6. Ни один приют не сможет работать без устойчивого финансирования из бюджета, все сказки про гранты и гуманитарку заканчиваются, когда заканчиваются гранты и все приют повисает в воздухе, потому что нет финансирования. Тетя Лена Сухоткина может рассказывать сказки про прибыльный приют только своей семье. пс.а юрченко у нас уже ыксперд по приютам или прибежал на встречу потому что грантами запахло.

 7. Уважаемая редакция, старайтесь делать не более одного фото Юрченко, у него очень нефотогеничная внешность. Как бы инвесторов городу не распугать. Ну и что это за тема везде, где развитие молодёжной темы вставлять Юрченко, он ведь не молодёжь совсем. Если продвигать безыдейных карьеристов получится только проедание финансов и скучные статьи, которые только Юрченко будет интересно читать.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.