В Южному погодили виділення землі для притулку вуличних тварин

Городская хроника

Южненські депутати на сесії 23 серпня розглянули питання, яке стосувалося надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування КП «Екосервіс» орієнтовною площею 0,1260 га по вулиці Комунальна (неподалік міської котельні). Під час обговорення даного питання голова «земельної» комісії Олександр Гречкін запропонував більш детально його вивчити і зазначив, що на профільній депутатській комісії напередодні сесії не підтримав це рішення.

«Це питання стосується виділення землі для притулку собак. Я особисто це рішення не підтримав, бо ми не побачили ні програми відповідної, ні фінансування, ні інших організаційних заходів, а тільки прохання виділити землю. Крім того, ми на минулій сесії просили управлінців знайти інше місце для цього об’єкту», – озвучив Олександр Гречкін.

Міський голова Володимир Новацький та депутат Володимир Сівак обурилися виступом Гречкіна і закликали колег нарешті зробити перший крок для вирішення проблеми безпритульних тварин, з якою не раз звертались до влади южненські зооволонтери.

Володимир Новацький: «Ми це питання все вивчаємо і вивчаємо, вже більше п’яти років. Собак стає все більше і більше, стаються випадки, коли вони кусають дітей. Позавчора собака покусав дитину, яка приїхала на відпочинок з Литви. Зараз вона отримує необхідну медичну допомогу (уколи). А ми все продовжуємо вивчати питання притулку…» – озвучив Володимир Новацький.

Володимир Сівак: «Історія цього питання, дійсно, довготривала. До нас з вами зверталась Олена Сухоткіна (голова громадської організації «Южненське міське товариство захисту тварин») і вона була присутня на депутатській комісії. Вона робить все це (опікується безпритульними тваринами) власними силами, волонтери звертаються до нас, щоб ми їм допомогли і підібрали відповідну земельну ділянку. В чому проблема? Ми постійно переносимо це питання. Тобто людям, волонтерам, які самі за власні кошти здійснюють цю діяльність (допомагають тваринам), хочемо відмовити, тим самим продемонструвавши, що вони не потрібні своїй громаді. Я вважаю, що дане рішення необхідно підтримати і вже покласти край цьому! Треба допомагати таким організаціям, які ціною свого часу, власних зусиль роблять таку титанічну роботу!»

Після дискусії більшість депутатів (17 голосів «за», Олександр Гречкін утримався під час голосування) погодили надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення землі. Цільове призначення  цієї ділянки визначено для будівництва та обслуговування споруд притулку для тимчасового утримання тварин. Таке рішення міських обранців нарешті зрушить з місця багаторічну проблему вуличних пухнастиків у нашій громаді та дозволить облаштувати повноцінний пункт перетримки для чотирилапих подалі від житлової забудови Южного. Наразі такий пункт діє в пристосованому невеличкому приміщенні неподалік міського ринку, яким опікуються южненські зооволонтери.

Нагадаємо, що в травні цього року громадська організація «Южненське міське товариство захисту тварин», яка була створена в 2007 році і яку очолює Олена Сухоткіна, в черговий раз звернулась до міської влади в особі Южненського міського голови Володимира Новацького, депутатського корпусу та начальника Одеської районної військової адміністрації Юрія Крука щодо проблеми безпритульних тварин в Южненській ОТГ. Відповідний лист представниця ГО направила в міськраду та РВА. В документі зазначалося, що з початком повномасштабної війни в нашій громаді значно побільшало покинутих тварин, які вимушено стали вуличними.

Навесні 2023 року Олена Сухоткіна вкотре звернулась до посадовців з чіткою пропозицією, яка, на її думку, дозволить хоча б частково вирішили проблему з пухнатими безхатченками. Тоді вона просила виділити приміщення в промисловій зоніЮжненської громади (щоб була врахована достатня віддаленість від житлових будинків) з невеличкою земельною ділянкою (для вигулу тварин), аби облаштувати там притулок для тварин. Вона акцентувала увагу на тому, що ГО є неприбутковою, тому не має на меті організовувати підприємницьку діяльність, пов’язану з тваринами.

Зооволонтерка також нагадала, що з 2007 року їхня організація самотужки опікується безпритульними тваринами, регулярно проводячи акції зі збору коштів серед небайдужих южненців на лікування, щеплення, стерилізацію, доставку тварин в нові сім’ї (транспортні витрати), в тому числі і за кордон. За час військової агресії РФ, ГО вдалося залучити гуманітарну допомогу міжнародних організацій та за їх фінансової підтримки надавати тваринам необхідний догляд, лікування, проводити стерилізацію. З початку повномасштабної війни южненські волонтери ініціювали та організували проведення стерилізації для більше тисячі тварин (як домашніх, так і безпритульних), майже 800 з них отримали щеплення від сказу.

У 2021 році ця ГО брала активну участь у розробці Стратегії розвитку Южненської  ОТГ (до 2030 року), засідання проходили в міськраді. В документі однією з оперативних цілей як раз було визначено гуманне ставлення до безпритульних тварин, що передбачало такі заходи: будівництво притулку для них, проведення щеплення, профілактика безконтрольного розмноження.

Фото: Світлана Компанієць.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

12 thoughts on “В Южному погодили виділення землі для притулку вуличних тварин

  1. Нарешті, щиро вітаю наших зоозахисниць! Ну хоч нещасним чотирилапим трохи пощастило.

    1. І нам буде безпечно.Ще б звернули увагу на домашніх собак господарі яких водять їх в туалет прямо в центрі міста.Особисто бачила біля знаку Олімп.Мабуть і камера бачила.

    1. Этот проект рассматривался ещё лет 20 назад и деньги на проект выделяли, что место , выделенное для строительства приюта не соответствует нормам. И вся эта тема закрылась! Надеюсь, что сейчас, наконец-то, получит какое-то завершение!!!

  2. Жаль псих.дисрансеры закрыты для таких как Вы !Но если постараться -иожно организовать.

  3. Многоуважаемые граждане собаководы, разберитесь сначала с системой оповещения, а то уже который день во время «отбоя» продолжает выть «воздушная тревога».

    1. Действительно, забодало уже, на каждом углу про безпеку кричат, а у самих воет на отбой, ничерта не понятно.

  4. Этот “приют” должен работать только по принципу отлова , короткой передержки и гуманного усыпления. Если бродячую собаку не заберут из приюта в течение двух недель , она должна быть гуманно усыплена. Иначе благодаря этому “приюту” бродячих собак в городе будет ещё больше

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.