В Южному будівництво колумбарію планують розпочати в середині цього року (фото)

Городская хроника

На території южненського кладовища наприкінці весни планується розпочати будівництво колумбарію, за умови, якщо відбудеться тендер на вибір підрядника і буде оголошено переможця конкурсу. Прогнозується, що цей об’єкт обійдеться місцевій казні в 3,5 млн гривень. Про це 5 березня повідомили Yuzhny.info в управлінні капітального будівництва.

Проект колумбарію, який минулого року замовляло УКБ, вартує бюджету громади в 155 тисяч 694 гривні. Відповідний тендер на проведення проектних робіт виграла ФОП Топалова Ольга, договір з нею (зі змінами) був підписаний у вересні 2023-го. Проект, згідно з процедурою, має пройти експертизу, після цього можна буде розпочинати будівельні роботи. В технічному завданні на розробку проекту було вказано про необхідність передбачити ефективне відведення поверхневих зливових вод з ділянки проєктування та врахувати вимоги щодо створення умов для безперешкодного доступу маломобільних груп населення до цієї споруди. Крім того, обов’язковим є виконання благоустрою після завершення будівельно-монтажних робіт.

Раніше в управлінні ЖКГ нам повідомляли, що колумбарій передбачатиме споруду з 6 секціями, в кожній буде відповідна кількість ніш для урн. Там можна буде встановити пам’ятну табличку, буде місце для вази з квітами, а також запланований благоустрій навколо об’єкту. Колумбарій буде розташований з правого боку при вході на южненський цвинтар, він розрахований на понад 500 місць для урн. В УЖКГ наголошують, що за останні декілька років спостерігається тенденція, коли люди обирають для своїх померлих чи загиблих родичів кремацію. Зараз в Южненській ОТГ урни з прахом захоронюють поряд з могилами своїх близьких.

Нагадаємо, що питання необхідності колумбарію в нашій громаді порушувалось ще в 2022 році, на початку лютого посадовці виходили на місце і обговорювали варіанти, де саме буде знаходитися ця споруда. На КП «Ритуальні послуги» тоді зазначили, що з кожним роком місця на цвинтарі для поховань стає менше, а кремація з наступним покладанням капсули з прахом в урну стає все більш затребуваною. Директор вказаного КП Олександр Романенко розповів, що южненці неодноразово зверталися з проханням визначити на міському цвинтарі для їхніх родичів місце для поховання урни з прахом, такі сьогодні розташовані хаотично в різних секторах міського кладовища.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.