В будинку Южного завершили ремонт укриття за 2,2 млн грн бюджетних коштів (фото, відео)

Городская хроника

В понеділок, 6 листопада, Южненський міський голова Володимир Новацький разом зі своєю заступницею та начальницею управління освіти Оленою Баранецькою, а також начальницею Фонду комунального майна Наталею Пітусь перевірили стан готовності укриття в одному з житлових будинків міста першого мікрорайону. Це ПРУ було відремонтовано за кошти місцевого бюджету (2,2 млн гривень). Замовник робіт – Фонд коммайна Южненської міськради. Роботи тривали трохи більше місяця. Переховуватися під час повітряної тривоги тут матимуть змогу не лише мешканці цієї багатоповерхівки, а й учні початкових класів Ліцею №4 імені В. Чорновола. Нагадаємо, що молодша четверта школа знаходиться в будівлі дитячого садка №2 «Лелеченя» (вихованці якого мають закріплене за собою сховище поблизу). Аби учням було зручніше і вони могли якомога швидше дійти до сховища, підрядник зробив в воротах навчального закладу хвіртку з того боку, який виходить на цей будинок.

В ПРУ відремонтували спуск у підвальне приміщення, систему освітлення, вентиляції, санвузли. Сьогодні в укритті проводиться прибирання. Учні четвертої початкової школи та мешканці дому, де знаходиться це ПРУ, вже цього тижня матимуть змогу скористатися відремонтованим сховищем. Як повідомив міський голова в інтерв’ю Yuzhny.info, через те, що в свій час всі дитячі садки будувались без підвальних приміщень, в умовах повномасштабної війни, аби забезпечити дітей сховищем, доводиться використовувати для цього ПРУ в сусідніх до навчальних закладів будинках. Зазначимо, що вихованці інших дитсадків міста також переховуються в укриттях багатоповерхівок, де за кошти бюджету були проведені ремонти.

Володимир Новацький, Южненський міський голова: «Будівництво завершилось, в подальшому до процесу облаштування укриття доєднається колектив четвертої школи (треба занести обладнання, меблі, дидактичні матеріали). Обов’язково забезпечимо сховище водою та печивом. Я також розпорядився, аби тут був мобільний зв’язок. Освітлення, вентиляція, туалети: все є, тому укриття відповідає всім нормам, аби тут могли переховуватися школярі. Біда нашого міста в тому, що, коли будуватися дитячі садки, в них не передбачались підвальні приміщення. Тому у випадку з молодшою четвертою школою (знаходиться в будівлі дитячого садка) ми вирішили проблему таким чином, що відремонтували для них сховище в будинку, який розташований найближче до їхнього навчального закладу».

Заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька повідомила, що площа відремонтованого укриття – 250 кв.м. Каже, ще місяць тому це ПРУ було непридатним для перебування в ньому, а сьогодні зможе вмістити учнів молодших класів четвертої школи та їхніх вчителів під час повітряної тривоги.

Олена Баранецька, заступниця міського голови-начальниця управління освіти: «Тут передбачений аварійний вихід, в разі небезпеки ним можна буде скористатися. Я в цьому ПРУ була декілька разів, першого разу тут все валилося на голову, неможливо було цим приміщенням користуватись, була купа сміття, воно було непридатним. Сьогодні укриття ми приймаємо в гарному стані, найголовніше, що тут є вентиляція. Передати об’єкт будівельники готові вже на цьому тижні, тому школа зможе вже потроху тут облаштовуватись, заносити стільці та лавки. В укритті передбачене аварійне освітлення, на виході зроблена розетка для підключення генератора, заново зроблені санвузли. Зараз з’ясовуємо ще питання стосовно Wi-Fi, інтернет тут також має бути».

На сьогоднішній день майже всі южненські школярі забезпечені укриттям в будівлях своїх навчальних закладів, окрім учнів старших класів Ліцею №4, вони, як і вихованці дитсадків, вимушені переховуватися в сховищах житлових будинків. Місцева влада має намір передбачати в бюджеті кошти задля капітального ремонту ще двох частин укриття в Ліцеї №1, яке могли б використовувати учні старшої четвертої школи. Олена Баранецька розповіла, що наразі процес на стадії проектних робіт. Коли проект буде готовий і пройде відповідну експертизу, тоді можна буде розпочинати ремонт в підвальному приміщені першої школи. Це планується зробити в наступному році.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В будинку Южного завершили ремонт укриття за 2,2 млн грн бюджетних коштів (фото, відео)

  1. Вы только в городе укрытия делаете, в ТГ не нужно? Может пригласим президента по сёлам громады?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.