Комісія з перейменування Южного розширила список ТОП назв, куди увійшли 12 варіантів

Городская хроника

На черговому засіданні робочої групи з питань перейменування міста Южного, яке відбулось 19 вересня, історик Алла Порховнюк та директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко озвучили, що в процесі відбору основних для громадського обговорення варіантів назв, який здійснила комісія минулого тижня – допущені помилки. Деякі пропозиції назв були неправильно оцінені за визначеними критеріями, через це попередній перелік відібраних назв, куди увійшли шість варіантів, сьогодні було переглянуто. Назву «Порторіано» виключили зі списку, а ще сім варіантів додано.

ТОП-12 відібраних варіантів назв:

 • Аджалик
 • Аненталь
 • Оріяна
 • Порт-Аненталь
 • Порт-Оріяна
 • Доброморськ
 • Мореслав
 • Портовськ
 • Причорноморськ
 • Сонячноморськ
 • Тилігул
 • Аксинськ

Заступниця голови комісії Олена Баранецька винесла на розгляд членів робочої групи кожну з цих 12 назв, в результаті голосування тільки три набрали більшість голосів: Аджалик, Оріяна та Порт-Оріяна. Деякі члени комісії, зокрема Ольга Годовенко, Оксана Воротнікова, Владислав Терещенко, озвучили, що залишаючи тільки три назви для обговорення – южненців тим самим позбавляють вибору.

«Коли ми говоримо про «Мореслав», «Сонячноморськ» – це ті назви, які люди відчувають емоційно, всі ці 12 пропозицій набрали шість необхідних балів, тому треба залишити всі 12 назв на вибір людей», – озвучила Ольга Годовенко.

Олена Баранецька висловила думку, що треба прибрати зі списку назви «Портовськ» та «Аксинськ», також вона озвучила, що варіанти «Доброморськ» та «Причорноморськ» було б доцільно також виключити зі списку, адже вони співзвучні з назвами сусідніх населених пунктів Доброслав та Чорноморськ. Таким чином, заступниця голови робочої групи запропонувала винести на розгляд містян вісім пропозицій. Однак член робочої групи Петро Кутинець задався питанням, чому ці назви треба прибрати зі списку, якщо вони, як й інші, набрали необхідну кількість балів та відповідають всім затвердженим критеріям. На його думку, робити це, аргументуючи тільки тим, що комусь зі членів робочої групи не подобаються такі варіанти – неправильно та необ’єктивно.

«От в мене запитають люди, як у члена робочої групи, чому саме ці вісім варіантів було обрано та винесено в подальшому на громадське обговорення. І я поясню, що ми керувалися розробленими критеріями, але ж всі ці 12 назв відповідають цим критеріям. Ті, які хочуть прибрати («Портовськ», «Аксинськ», «Доброморськ», «Причорноморськ»), вони що перестали відповідати критеріям? Ні. Я, як член робочої групи, повинен бути об’єктивним. Я ж не скажу людям, що нам не сподобався, наприклад, «Причорноморськ», бо яка буде аргументація? Які підстави для того, аби ці чотири пропозиції прибрати зі списку?», – озвучив Петро Кутинець.

В ході засідання все-таки більшістю голосів було прийнято рішення залишити всі 12 варіантів назв. Їх 19 вересня робоча група затвердила остаточно, саме ці пропозиції будуть винесені на розгляд містян для голосування. З сьогоднішнього дня офіційно може розпочинатись презентація цих варіантів в соцмережах та на каналі Южненського телебачення. Тому, ті люди, які подавали в свій час (до 7 вересня) один з цих 12 варіантів, можуть надсилати презентаційний відеоролик, якщо такий є, на сторінку міськради у Facebook, або ж приносити на флешці в міськраду чи на студію «МИГ» задля подальшого розміщення цього відеоролику на широкий загал. Також людина може самостійно публікувати презентацію на власних сторінках в соцмережах. Зазначимо, що неофіційна презентація вже активно проводиться і розпочалась ще в середині серпня. В міських спільнотах у Facebook, на сторінках южненців, зокрема й працівників виконкому та членів робочої групи, можна побачити презентаційні відеоролики щодо деяких варіантів назв, зокрема «Порт-Аненталь», «Порт-Оріяна», «Любомирів». Дві з цих назв увійшли ТОП-12 відібраних назв.

Після етапу презентації цих 12 назв, на базі ПК «Дружба», а також на електронній платформі E-dem з 4 по 8 жовтня цього року буде тривати громадське обговорення. В Палаці культури містянам надаватимуть бланки в паперовій формі, де вони можуть підтримати одну з 12 назв та вказати свої дані. Як виглядатиме такий бланк сьогодні під час засідання показала Олена Баранецька. Для тих, хто хоче заповнити анкету онлайн, не виходячи з дому – зможуть скористатися електронним майданчиком. Детальніше про те, як відбуватиметься громадське обговорення, управлінці обіцяють анонсувати пізніше.

Після завершення громадського обговорення відбудеться зустріч представників Южненської міськради, зокрема робочої групи, та жителів міста. Планується, що вона пройде в Палаці культури, де містянам озвучать ті назви, які будуть обрані за результатами громадського обговорення, тобто ті, як наберуть найбільшу кількість голосів серед населення. Саме ці варіанти нової назви будуть вказані в проекті рішення, який згідно з процедурою мають розглянути депутати, а в подальшому – надіслані на розгляд в столицю.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

9 thoughts on “Комісія з перейменування Южного розширила список ТОП назв, куди увійшли 12 варіантів

 1. Уже говорил на эту тему, но ещё раз повторюсь.
  Дебилизм зашкаливает!
  Затеяли переименование города потому, что “Южный” – русское слово и предлагают назвать город или немецкими “Аненталями”, в разных вариантах, или турецкими “Аджалыками” и “Тилигулами”.
  Возникает резонный вопрос: “А если завтра с турками, или с немцами что-то не поделим, то опять будем город переименовывать?”
  То есть всё по классике: “Бывают грабли, которые чему-то учат, а бывают – ЛЮБИМЫЕ!”

 2. Сонячмоморськ – звучить наче хтось вишморкався на брудну підлогу

 3. Засуньте себе эти названия в , ну вобщем вы знаете куда. Южный был, есть и будет! Дупализы хреновы!

 4. Петро Рошенко князь первого созыва деревни дураков :

  Эта “РАБОЧАЯ ГРУППА” – самые бездарные люди в этом городе , на уровне с городским советом. Сидя с умным лицом получая гос бабло , рассуждают как переименовать город. Страна идиотов! БЕЗДАРИ ПОЛНЫЕ!
  Да назовите вы уже этот город БАРАНОСЛАВ!!!! В честь великой и прекрасной Баранецкой

 5. Сидять такі ,наче вони з луни звалились,весь Южний проти ,якісь вредітелі, назви одна хуже другої і аж до дванадцятої,назви наче в пісочниці клички дають як в дитинстві ,вони хоть самі чують ці моторошні назви.Який жах.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.