Перейменування Южного: оприлюднено ТОП-6 назв для громадського обговорення

Городская хроника

В міськраді 12 вересня відбулось чергове засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного, де заступниця голови комісії Олена Баранецька озвучила відібрані згідно з затвердженими раніше критеріями назви, які в подальшому будуть винесені на громадське обговорення серед містян. Загальна кількість пропозицій, яку южненці надали, складає 168 (збір варіантів завершився 7 вересня).

ТОП-6 варіантів нової назви:

 • Аджалик;
 • Аненталь;
 • Порт-Аненталь;
 • Порторіано;
 • Порт-Оріяна;
 • Оріяна.

«Відповідно до затверджених критеріїв, які ми з робочою групою обговорювали і рішенням комісії затвердили, ми розробили таблицю. За кожним критерієм варіант назви отримував або 1 бал, або нуль. Єдиний критерій, які ми не враховували при відборі – це “Думка жителів”. Тому що цей критерій буде застосовуватись на другому етапі, коли буде вже мінімум варіантів. Наші спеціалісти провели дуже велику роботу. Кожна пропозиція містян була опрацьована за критеріями. Максимальна кількість балів, яку могла набрати пропозиція – шість. У нас в результаті є шість варіантів назв, які набрали максимальну кількість балів. Ми хотіли б запропонувати в період з 13 по 21 вересня в ЗМІ презентувати кожну з цих ТОП-6 назв, надавши обґрунтування», – озвучила Олена Баранецька.

Членкиню робочої групи, представницю Адміністрації морського порту Південний (філія АМПУ) Інну Яблонську здивував той факт, що в списку відібраних назв немає назви «Південне/Південний», адже, за її словами, це одна з найбільш обговорюваних серед южненців назва, яку б вони хотіли для свого міста. Підтримав свою колегу по комісії голова спілки ветеранів Южного Віктор Марковський.

«Пропонувати на громадське обговорення перелік, в якому немає назви «Південне/Південний», яка є перекладом нинішньої назви на українську мову – я вважаю, що це неправильно, тому що треба враховувати думку жителів. Я чула від багатьох наших мешканців про те, що в разі, якщо назва «Южне» точно буде змінена, то тоді б вони хотіли просто перекласти українською нашу назву. Є відчуття, що комусь тут потрібно саме такий перелік пропозицій, який сьогодні був озвучений. Я розумію, що кожна з цих назв в списку має своє обґрунтування, але не давати людям на розгляд «Південне/Південний – так не варто робити!». Ці всі критерії призвели до того, що в перелік просто не увійшов цей варіант», – озвучила Інна Яблонська.

Олена Баранецька повідомила, що з приводу назви «Південне/Південний» комісія зверталась до експертів, які пояснили, що такий варіант не може бути назвою для міста, адже є прикметником, а назва має бути іменником. Цей варіант назви набрав 4 бали і тому не увійшов до списку основних для подальшого обговорення (ця назва не відповідає двом критеріям: «Унікальність» та «Відповідність правопису власної назви»).

Директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко озвучила, що не бачить сенсу виносити на розгляд южненців цей варіант назви, адже, на її думку, його не погодить Національна комісія зі стандартів державної мови та Український інститут національної пам’яті.

«Комісія не прийме цю назву. Відповідно до тих критеріїв, які беруть до уваги представники Інституту національної пам’яті, назва «Південне» входить до системи координат Радянського Союзу і буде класифікуватися, як імперська назва. Для чого давати людям такий варіант назви для розгляду, щоб потім був конфлікт між владою і громадою?» – озвучила Ольга Годовенко.

Начальник юридичного відділу Южненської міськради Григорій Денов запропонував надіслати відповідного листа і отримати офіційну відповідь з цього приводу, а не посилатись тільки на думку якогось експерта:

«Щоб не було конфліктів, має бути офіційне роз’яснення Українського інституту національної пам’яті або іншого відповідного органу про те, що ця назва немає бути застосована», – озвучив Григорій Денов.

Секретарка Южненської міськради Оксана Воротнікова звернула увагу на те, що з шести відібраних назв три мають слово «Порт», хоча на території громади є не лише порт, а й інші підприємства, зокрема й ОПЗ. Вона також висунула пропозицію винести на обговорення южненців більшу кількість назв, а не тільки шість.

«В нас місто не тільки портове, тут є багато інших підприємств, в тому числі завод, який і будував Южне. Я пропоную розширити список відібраних назв і надати на громадське обговорення більшу їх кількість. Треба включити в список ще ті варіанти, які набрали 5 балів згідно з критеріями (а не тільки 6 балів)», – озвучила Оксана Воротнікова.

Олена Баранецька пояснила, що в такому випадку до відібраних шести варіантів додається ще близько 30. На її думку, це робити недоцільно. В результаті засідання робоча група вирішила взяти паузу для розгляду ТОП-6 назв і перевірити правильність здійснення їх відбору.  Також було вирішено звернутися в Київ для роз’яснення, чи дійсно назва «Південне/Південний» не буде прийматися і з яких причин.

Нагадаємо перелік критеріїв, згідно з якими комісія відібрала ТОП-6 назв:

 • Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики;
 • Відповідність вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;
 • Унікальність назви;
 • Географічні особливості розташування;
 • Відповідність назви історії або культурі;
 • Відповідність правопису власної назви.
 • Думка жителів міста (буде застосовуватися на 2-му етапі).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

37 thoughts on “Перейменування Южного: оприлюднено ТОП-6 назв для громадського обговорення

 1. Полностью согласна. Складывается впечатление, что это все заказное мероприятие. В нынешнее время смена название не самое необходимая тема

 2. якщо є суперечка між владою і громадянами то ви вибираєте владу .Думка громадян це ніщо.Ви так вирішили. ОТО НАША ВЛАДА ВОНА ЗА ГРОМАДЯН.Так кому ж сонце світить ОДИНАКОВО

 3. Эти топ 6 просто капец.
  Кто это придумал и какое отношение эти названия имеют к нашему прекрасному городу? Просто бред сумасшедшего.

 4. Уже было когда-то научное заключение, что название Южне соответствует украинскому языку. Оно точно есть в исполкоме.

 5. Пригласили на комиссию Буртак-Макагогоненко и она призвала не переименовывать или хотя бы перевести на Південне. Теперь воду каламутят ее соратники-Марковский, Яблонская, Воротникова. Вопрос: на чьей стороне играют эти «товарищи» и кто их звал в комиссию по переименованию? Ведь эти люди известны своей любовью к «русскому миру»! Воротникова, например, у себя постит о помощи опознать контуженного русака! Может хватит этой толерантности? Хватит слушать тех, кто звал сюда эту кацапскую дичь! Герасименко такие оды писала Буртак, мол такая вся она заслуженная и честная, что Яблонская аж лайкнула её! В данный момент эти персонажи играют не на нашей стороне и это касается не только переименования города!

 6. На самом деле, новое название города никак не изменит самих людей, отбитые напрочь с детства моральные качества, отсутствие традиций, безволие и низкие животные инстинкты. Хоть как его назови, уцепись за прошлое, или с ярым тупым упорством настаивай на оторванном от реальности, но зато новом названии.

  1. 100%! Дуже цікавий менталітет людей в місті. Взагалі не розумію таких ярих обговорень стосовно назви, людям від того не холодно не спекотно.

   1. Ну не скажите.
    Я например, голосовал за мэра города с нынешним названием. А мэром нового города я хочу видеть савсем другого человека. Плевать что город старый, но я ведь не голосовал !!! Рекомендую задуматься жителям над этой простой истинной. И найти для нового города новую власть.

 7. Что, больше некуда девать деньги, как только на переименование города? Нашли время! Ведь это огромные финансовые затраты! Пенсионеры впроголодь живут при пенсии в 2500 грн и с ценами больше чем в Германии.

  1. В чосу саме будуть полягати великі фінансові затрати? Хоч трішки думайте головою. Добре було раніше, дурнів було не менше, просто не було інтернету

   1. Попытаюсь объяснить. Переименование любого населённого пункта на планете Земля это, изменение на ВСЕХ картах в мире, это переделка документов в самом городе, в области, в стране и в мире. Вы думаете это всё будет бесплатно? Могу продолжить перечисление всех затрат. Всё комерсанты обязаны переделать все документы, все жители обязаны изменить место прописки в паспорте. Ни кто вам бесплатно это делать не будет

 8. По логике правительства и очень активных приверженцев переименования, Бендероград самое оптимальное название.
  Так давайте же поддержим и заживём безбедно и счастливо.

 9. Мне видится это унижением горожан . Эти люди ( фото которых приложены к тексту) не строили этот город , не добивались статуса Города для пгт Южное . Т. е. с морально- этической точки зрения – им должно быть стыдно за подобные выбранные названия . Чисто визуально видно что некоторым как-то не по себе . Они понимают что ОТВЕТСТВЕННОСТЬ за эту глупость ляжет на их седые головы. Им с этим жить . Потом .

 10. Глупее названия могут придумать только пациенты дурдома. Хотя и те кто этот бред предлагает, тоже нуждаются в тщательном обследовании у психиатора.

 11. Проблема в том, что все эти решалы живут в городе, ходят по улицам, паркуют свои машины и думают что люди их не замечают. Так вот, замечаем, ещё и как, ваши пустые и равнодушные глаза. Реально единицам из них на самом деле есть дело до этого названия. Остальным город сей чужой, карманы не пострадают, с должностей за такое не поснимают.

 12. Я не вижу здесь шесть названий, комиссией представлены всего три:
  1. Аджалык
  2. вариации на тему Аннеталь
  3. вариации на тему непонятного то ли Ориона ( Арияна?), то ли Орияна. Не надо играть на теме ариев, современному человеку это интересно в плане истории, не более. Город будет носить свое имя века, поэтому оно должно быть четким и понятным – почему назвали именно так.
  ПРичина переименования города – уход от русизма в названии.
  Так почему из предложенных 168 имен города комиссия выбрала самые неудачные? может дело в качестве членов комиссии, в их профессиональной непригодности? Слава Богу, что “Південне” не проталкивают – это уже совсем скудоумие.
  Меня возмущает, что проталкивают немецкое и турецкое названия! Зачем вспоминать немецких колонистов или возвеличивать турецкое княжество?! Еще попридумывали какие-то критерии!
  Ни Аджалык, ни Анненталь не имеют отношения к сегодняшнему нашему городу, сегодняшней истории, даже к месторасположению нашего города. Вам что, нравится, как звучит – Анненталь? тогда это более, чем безответственное отношениек процессу переименования.
  Да, в предложенных вариантах много имен, которые являются прилагательными (Сонячне, Прибережне, Ласкаве и др.), а также названиями для турбазы или детского лагеря (Чайка, Надмор’є, Перлина, Лукомор’є, Сімвітрів, Мрія..) або для селища – Найкраще, Бажане, Бережне, Легітне).
  Но встречаются же вполне нормальные предложения – например, Любомирів, Любомирськ, Мирослав або Мирославськ.
  Спасибо комиссии, что Юхань не выбрали – не уникальное, видать.
  Считаю, что процесс подбора имени для города завершать рано или нужно тщательнее пересмотреть предложения.
  Ну будьте вы уже украинцами, наконец! не турками, не немцами или непонятными арийцами (сразу вспоминается фильм “17 мгновений весны” с характеристиками, начинающимися – “… истинный ариец..”.
  У нас своя історія, своя милозвучна мова, нащо нам чуже?

 13. Жахливо, шо ці переіменовувачі та їх однодумці в своєму житті не збудували жодного міста, жодної вулиці, навіть жодної собачої будки. Все на що вони здатні – переіменовувати, відбирати та залякувати

 14. Петр Орошенко первый князь царства украинского :

  назовите самым упоротым, самым глупым!!! ПОЖАЛУЙСТА!!!) Пусть великие патриоты Южного почувствую какие они граждани пуэрториканские)))))))

 15. Почему опросы рассылаются с двумя названиями всего в которых лидирует эта орияна, и почему не приглашали представителей южненской громады. Или это их не касается?

 16. Как бы вы не назвали город, для людей кто его строил, кто здесь родился, он останется ЮЖНЫЙ. Хоть вы обо@ытесь

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.