Перейменування Южного: комісія затвердила сім критеріїв для відбору нової назви

Информ-панорама

В міськраді 17 серпня відбулось чергове засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного. Сьогодні був затверджений перелік критеріїв, за якими в подальшому після завершення збору пропозицій, які надійдуть від южненців, робоча група здійснюватиме оцінювання та відбір з-поміж всіх запропонований варіантів. Критерії розділені на два блоки: ті, що несуть основний (обов’язковий) та рекомендаційний характери.

Перелік основних критеріїв:

  • Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики;
  • Відповідність вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;
  • Унікальність назви;
  • Думка жителів міста (буде застосовуватися на 2-му етапі).

Перелік рекомендаційних критеріїв:

  • Географічні особливості розташування;
  • Відповідність назви історії або культурі;
  • Відповідність правопису власної назви.

Заступниця голови робочої групи Олена Баранецька озвучила, що оцінювання пропозицій буде здійснюватися в два етапи, на першому комісія застосовуватиме шість критеріїв, на другому – всі сім. Найбільша кількість балів, яку варіант нової назви зможе набрати, складає сім балів.

«Кожна з запропонованих южненцями назв буде розглядатися згідно з затвердженими критеріями, але на першому етапі, коли в нас багато варіантів, ми будемо застосовувати тільки шість критеріїв, а вже на другому, коли будуть визначені основні (ТОП-5) і ми проведемо громадське обговорення та голосування, тоді почнемо застосовувати і сьомий критерій – “Думка містян”. Кожен критерій оцінюється від 0 до 1 балу, або є відповідність назви до критерія, або немає. Буде виставлятись бал по кожному критерію, в кінці підсумовуватись їхня кількість окремо по кожному варіанту. Найбільшу кількість, яку запропонована назва може набрати – 7 балів», – пояснила Олена Баранецька.

В процесі обговорення, ще до затвердження кінцевого переліку, тема критеріїв викликала знову, як і 3 серпня, дискусію. Олена Баранецька озвучила, що мовзнавці, з якими вона проконсультувалась, дійшли висновку, що назва міста не може бути прикметником, а повинна бути лише іменником (критерій «Відповідність правопису власних назв»). Крім того, за словами Олени Баранецької, деякі експерти зазначили, що назва міста не може бути на честь фізичних осіб та імен суспільно-політичних та громадських діячів. Цю думку вона запропонувала обговорити окремо серед членів робочої групи. Філологиня Олеся Чайківська не погодилась з такою позицією, більше того, вона запропонувала внести в перелік критеріїв оцінювання ще один.

«Все-таки назва міста має відповідати українській топоніміці, бо мені здається, що ми вже дійшли сьогодні до усвідомлення того, що таке боротьба за незалежність, за Україну. І назви Аненталь, Монреаль – це іншомовні слова, які одразу ріжуть слух і виходить так, що ми маємо на меті відійти від російських маркерів, але одночасно з цим приходимо до турецьких, німецьких. Наша мова настільки багата, а культура – потужна, що я б внесла такий критерій для оцінювання: “Відповідність українській топоніміці”. Крім того, хотілося б повернутися до того варіанту, коли назва дається на честь фізичних осіб та імен суспільно-політичних громадських діячів. В нас може знайтись така історична постать, яка символізуватиме наше місто, може ця назва і не пройде в подальшому, але виключати такий критерій не треба, адже ми тим самим заперечуємо інший критерій – “Відповідність назви історії та культурі”. Наприклад, Владислав Терзиул, він не викликає ніяких політичних конфліктів», – озвучила Олеся Чайківська.

Директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко озвучила думку, що ймовірно, назва Південне в разі, якщо вона буде запропонована Южненською міськрадою до розгляду в Києві, не буде в подальшому погоджена Національною комісією зі стандартів державної мови.

«Історія походження цієї назви має імперські корні, це період Радянського Союзу. Це словотворення тих часів. Спочатку будувався промисловий пункт, а біля нього населений пункт називався так само. Южне – не південь, місто знаходиться на північному Причорномор’ї. В Одеській області південь – це Бессарабія. Згідно зі всіма критеріями, за яким Нацкомісія буде оцінювати цю назву, Південне не пройде», – впевнена Ольга Годовенко.

Робоча група затвердила не лише критерії оцінювання, а й календарний план заходів, пов’язаних з перейменуванням Южного:

  • 7 липня – 7 вересня: вивчення думки населення;
  • 8 вересня – 15 вересня: проведення консультацій та відбір ТОП назв;
  • до 7 жовтня: проведення громадських слухань;
  • до 13 жовтня: проведення сесії міськради з питання затвердження пропозиції нової назви міста;
  • до 20 жовтня: направлення пропозиції та/або проекту рішення про перейменування до Нацкомісії зі стандартів держмови для здійснення експертизи;
  • протягом 5 днів з дня отримання висновку Нацкомісії: проведення сесії міськради про затвердження пропозиції з урахуванням висновку Нацкомісії.

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова підсумувала, що за останні два тижні містяни надали 24 письмових анкети, ще стільки ж надійшло через онлайн-анкетування та дві пропозиції надіслали на електронну пошту міськради. В переліку запропонованих назв за ці два тижні такі:

  • Аненталь;
  • Аджалик;
  • Приморськ;
  • Південне;
  • Лагідне;
  • Порт-Аненталь;
  • Лагідноморськ;
  • Сонячне;
  • Актинськ;
  • Припортове;
  • Благословенне;
  • Доброморськ;
  • Південноморське;
  • Афаліна;
  • Морське;
  • Морське щастя;
  • Мрія;
  • Морська квітка-Актинія;
  • Іван;
  • Іванівка;
  • Новий південь;
  • Юхань;
  • Монреаль;
  • Красень;
  • Перлина;
  • Причорноморське.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

34 thoughts on “Перейменування Южного: комісія затвердила сім критеріїв для відбору нової назви

  1. Ну если название города в честь исторической фигуры, то предлагаю – Сковорода!

    1. А какое он имеет отношение к Южному? Тогда уже Ивановск, Терзыулск, Горбатковск

      1. Что тот Терзеул хорошего для Южного сделал ??? По горам лазил и всё? Так это его увлечения.А чего вы не вспоминаете что он руський ?

    2. Бандери – краща назва! Майже як в молдуван – Бендери. Кремінь буде задоволений. Якщо вже лизати дупу підормотам – то так, щоб аж гай шумів.

    1. п Е рлынци ,оле подходит быть пЕрлынкой , другим , думаю нет ,но , она не сдается ….

  2. Просто возьмите книгу Собачье сердце и внимательно прочитайте это касается людей которые участвуют в этой глупости с переименованием, уверен вы себя там узнаете.

  3. Следите за руками, сперва огласили что собирают предложения от населения, теперь уже комиссия(непонятно кем уполномоченная) выдвигает какие-то “критерии”(непонятно откуда взятые). Понятно что ничего хорошего жителям ждать не стоит. Одно радует, очень хорошие, подробные фото членов комиссии, будет с кого спросить, когда этот дурдом закончится.

  4. пусть уж лучше будет Монреаль чем Аненталь..будем монреальцы..чем анентальцы..Анентальцы как с космоса..

  5. я
    Лучшее имя городу красивое нейтральное от всех политических критериев.
    Но я считаю предлагайте не предлагайте все равно как захочет руководство мэрии .так и будет

    1. Лучшее имя городу – родное. Южный. И это мнение подавляющего большинства жителей города. Но на мнение рабов рабовладельцы прибор положили. Самое мерзкое, что хотят это переименование выставить как желание жителей.Трусливые негодяи, переименуйте своих родителей, они больше этого заслужили, родив таких опарышей.

  6. Я кажу Сонячне, за цю назву 100% проголосував наш батальйон, який захищає нашу країну.якщо буде друга назва нашого міста….ми коли повернемось з перемогою в два счета все повернемо так як повинно бути! Викинем нах…з кабінетів пі…ів…і ніхто навить і не пискне!!!!!!

    1. Такое название подпадает под закон о декоммунизации. “Незнайка в Солнечном городе” – сказка советского писателя Н. Носова. Несмотря на то, что самого слова «коммунизм» не встречается на страницах этой книги, социально-экономический строй Солнечного города вряд ли представляет собой что-либо другое: полное отсутствие денег, всеобщее равенство, любовь каждого к своей работе и свободный выбор труда, магазины, в которых можно все получить совершенно бесплатно, максимальная механизация труда (например, роботы-комбайны на полях).

      1. Таксист с номером “прокурор” (написанным жутким транслитом), тоже попадает под декоммунизацию.

  7. Смотрю, что Городскому совету нечем заняться, могу предложить пару тем: дорога с якоря на МИЗ, вывоз мусора . КОГДА ВЫ БЛ**** ЗАЙМЕТЕСЬ ЧЕМ_ТО ПОЛЕЗНЫМ УЖЕ?!??! СЛАВА ОКРАИНЕ!

  8. По списку, над нами будет потешаться вся область и особенно Одесса. Особенно все названия содержащие слово море, морск и так далее, ведь совершенно ясно дали нам понять, что ещё лет десять море нам будет глумливо шелестеть из за колючей проволочки. По сути, все названия заканчивающиеся на “е” это названия сёл,но никак не городов. Актиния, Иван это вообще непонятно что.

  9. Порт перейменували на Південний, а місто буде Актинськ…… Тоді давайте перейменуємо в порт Перлинський, або “морська квітка актинський” люди добрі, під час опитування не було спекі, але всі перегрілись і втратили розум. Невже ми живемо серед команди 95 кварталу? Пан Новацький слухає якусь хвору людину, маю на увазі Креміня и не слухає громаду, котра його обрала. А нахрен нам такий голова, котрий йде проти громади.

  10. Кстати, мы немного не поняли вчера, какая падла рассказывает приезжим, что мы всем городом замечательно купаемся в нашем ставке?? Деньги берете с людей немалые за посуточно,обманываете, ещё и город позорите.

  11. Цікаво, чому рішення громади не повинно пройти в нацкомісії, тоді для чого вносити пропозиції, коли у Верху вирішать яку дати назву міста, як такі рішення без волевиявлення громади, можуть затвердити так звані комісії, народ то хто? Чорноморська Перлина,об’єднання двох назв символізує як пов’язане географічно та місця праці, проживання, відпочинку людей громади

  12. Очень удачный и уместный жест показан на одном из фото.
    Описывает множество злободневных событий, финансовое состояние горожан и причину озлобленности некоторых комментаторов.

  13. Хотелось бы спросить у дупататов. А когда город переименуют мы лучше будем жить? Пенсии с 2300 поднимутся до 30000, а зарплаты с 3800 поднимутся др 50000 гривен?

  14. Елетронне голосування – це взагалі профанація.
    Я написала свою версію назви міста — Мирослав або Мирославськ, але її навіть не внесли в список.
    А Юхань – внесли)) мабуть, щодо Юхань було набагато більше пропозицій)
    Вважаю, що невелике місто цілком може називатись – Мирослав.

  15. Будем надеяться, что вся эта пустая болтовня ничем не закончится. Советы очень старались стереть дореволюционные названия. И точно также и эти господа уйдут в историю…

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.