Южненська ОТГ перерахує до обласного бюджету 32,9 млн гривень на потреби ЗСУ

Информ-панорама

Южненська громада отримала листа від Одеської обласної військової адміністрації, де зазначається, що всі ОТГ області мають провести сесії та прийняти рішення про передачу з місцевих бюджетів субвенції до обласного в межах відповідних місцевих програм підтримки ТРО та ЗСУ за рахунок вільного фінансового ресурсу з урахуванням перерозподілу непершочергових видатків. Для кожної громади ОВА визначила окрему суму коштів, зокрема для Южненської – 41 млн гривень. Загальна сума, яку громади мають передати Одеській обласній військовій адміністрації, складає майже мільярд гривень.

Южненський міський голова Володимир Новацький під час засідання виконкому 17 серпня озвучив, що не згоден зі встановленим розміром внеску для нашої громади і на сесію буде виноситись менша сума – 32,9 млн гривень.

Зазначимо, паралельно з проханням ОВА передбачити кошти для допомоги ЗСУ, сьогодні члени виконкому погодили внесення змін до двох міських програм: підготовки тероборони та місцевого населення до участі в русі національного спротиву, посилення заходів громадської безпеки (підтримка ТРО); підвищення ефективності діяльності підрозділів Одеського прикордонного загону. Зміни передбачають виділення коштів з місцевого бюджету на підтримку таких формувань та структур:

  • військової частини А2238 (сприяння покращенню забезпечення військової частини матеріальними засобами, необхідними для збереження життя та здоров’я військовослужбовців);
  • територіального управління ДБР (сприяння створенню належних умов функціонування державних правоохоронних органів);
  • військової частини А0515 (сприяння покращенню матеріально-технічної бази);
  • 26 прикордонного загону Державної прикордонної служби (покращення матеріально-технічної бази).

Володимир Новацький: «Надійшов лист від ОВА з підписом начальника (Олега Кіпера) про те, що всі громади області (91 ОТГ) повинні перерахувати 20 відсотків коштів, які є в залишку станом на 1 серпня. Ми вважаємо, що там була допущена помилка, ми на сесії 27 липня прийняли низку рішень, а ці розрахунки відбувались з 1 серпня. Я вчора їздив в Одесу, там тривали дискусії, я озвучив, що ми будемо робити власні розрахунки, мова йде про 32,9 млн гривень. Крім того, з цих майже 33 млн ми пропонуємо вилучити 6,3 млн гривень на підтримку інших структур (мова йде про фінансування в межах двох програм, зміни до яких сьогодні виконком затвердив), тоді вийде, що на область ми відправимо 26,6 млн гривень (це питання обговорюється з ОВА).

З сумою, яку визначила ОВА я не погоджуюсь, а от з принципом таким – згоден. Бо нам регулярно надходять листи від різних формувань з проханням виділити їм кошти, зазначаються різні суми, комусь 2 млн, комусь більше, а тепер з нас буде знято цю відповідальність, наша громада перерахує кошти на область, а там вже військова адміністрація разом з військовим командуванням будуть самостійно вирішувати і розподіляти фінансування. От сьогодні ми отримали чергового листа, батальйон просить екскаватор, бо військові вручну копають окопи. Ну як це не підтримати? Якщо буде дозвіл від ОВА окремо нашій громаді погоджувати такі питання і виділення коштів, буде добре, а якщо ні? Тоді треба буде їхати в адміністрацію і пропонувати, щоб з цих перерахованих нашою громадою на область коштів, ОВА задовольнила ось такі потреби, як в цьому випадку – щодо закупки спецтехніки», – озвучив Володимир Новацький.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.