Порт Південний відвідали міністр інфраструктури України та делегація із США

Украина

Зернову ініціативу продовжено ще на 120 днів, але РФ все ще має інструменти для штучного обмеження її можливостей. Про це 27 листопада повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.  Він зазначив, що 77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50 відсотків своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку Росії.

«Ми мали досвід проведення 40 інспекцій на добу, зараз через позицію РФ на день інспектується в п’ять разів менше. У жовтні «Зернова ініціатива» дозволила експортувати 4,2 млн тонн зернових, у листопаді не вийдемо і на 3 млн тонн. При цьому, технічно ми можемо вийти на 6 млн тонн на місяць. Разом із послом США Бріджит Брінк та спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О’Браєном обговорювали способи посилення «Зернової ініціативи» та розширення її можливостей. Відвідали порт Одеси та порт Південний, поспілкувалися з портовим та аграрним бізнесом. Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від двох до п’яти тижнів. Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до «Зернової угоди» портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік», – зазначив Олександр Кубраков.

Щодо приєднання до ініціативи портів Миколаєва, українська сторона офіційно звернулися до ООН та Туреччини з пропозицією розглянути зміни до «Зернової угоди». Кубраков підкреслив, що вчорашній саміт з продовольчої безпеки вже об’єднав більше ніж 20 країн світу у спільній боротьбі за мир в Україні та добробут в світі. Він впевнений, спільними зусиллями вдасться відновити стабільну роботу «зернового коридору».

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.