южтеплокомуненерго

Температурний режим в квартирах южненців зміниться: з яких причин?

Городская хроника

Аби була змога продовжити опалювальний сезон до кінця березня, комунальне підприємство теплових мереж «Южтеплокомуненерго» вимушене на 10 відсотків знизити об’єм подачі тепла в будинки міста. Якщо цього не зробити – газу до кінця опалювального періоду просто не вистачить. В «ЮТКЕ» є затверджені ліміти, а термін дії договору з постачальником газу визначений до кінця цього місяця. У зв’язку з цим на підприємстві закликають населення з розумінням поставитись до реалій сьогодення. Головний інженер КП «ЮТКЕ» Олександр Мончинський в інтерв’ю Yuzhny.info 2 березня повідомив, що аналогічна ситуація не лише в Южному, а й в сусідніх містах та й загалом по всій Україні.

южтеплокомуенерго котельня

«При підписанні договору з «Нафтогазом» нам були надані відповідні об’єми газу на опалювальний сезон і вони розділені по місяцям. Це наші ліміти, те, що ми можемо використовувати для виробництва теплової енергії для населення, бюджетних організацій і т.д. В 2022/2023 роках у зв’язку зі складною ситуацією в країні, на відміну від 2021-го, ці об’єми були зменшені на десять відсотків. Це дуже багато для нас, при цьому Мінрегіон обіцяло відкоригувати нормативну температуру в житлових приміщеннях з 18 до 16 градусів, але рішення з цього питання так і не було прийнято. Всі ми маємо розуміти, якщо знижені об’єми газу, а нормативні показники температури залишились незмінними, то витримувати затверджений графік – нереально. Тому ми вимушені, аби продовжувати подавати тепло в будинки, тримати температуру нижче графіка, але в такому випадку ми зможемо забезпечити продовження опалювального сезону протягом березня. На квітень газу в нас немає. Люди мають усвідомлювати, в якій ситуації знаходиться наша країна і ми в тому числі. На початку грудня я обговорював це питання з головами правлінь ОСББ, більшість з них поставилася з розумінням до ситуації і виконала тоді надані рекомендації (щодо зниження споживання тепла). Я спілкувався з колегами з сусідніх міст, як приклад Чорноморськ, вони знаходяться в такій же ситуації і діють аналогічно, як і ми. Тут немає іншого виходу», – зазначив Олександр Мончинський.

За словами головного інженера КП «ЮТКЕ», в середньому температура в квартирах южненців буде складати 18-20 градусів, проте він підкреслив, що це, зокрема, залежить від таких факторів, як утеплення домівок та стан вікон.

олександр мончинський

Директор КП «ЮТКЕ» Ігор Чугунников розповів Yuzhny.info, що опалювальний сезон в місті завершиться в кінці березня, можливо, навіть і раніше, в 20-х числах, якщо будуть дозволяти погодні умови. В квітні опалення в будинках южненців вже не буде. Нагадаємо, що минулий сезон закінчився 30 березня 2022 року (позаминулий – 12 квітня 2021 року). На сьогодні через складну ситуацію в країні та призупинення роботи головних підприємств міста, не всі южненці мають змогу сплачувати за комунальні послуги. На КП «ЮТКЕ» з розумінням ставляться до ситуації, але звертаються до споживачів з проханням, за можливості, вносити платежі. На котельні нам повідомили, що на сьогодні заборгованість населення за опалення перед підприємством становить 40 млн гривень.

южтеплокомуненерго

южтеплокомуненерго

«На початку опалювального сезону борг населення становив 21 млн гривень, сьогодні вже 40.  Це багато, відсоток проплат складає близько 75. Це мало, підприємству в таких умовах складно працювати, має бути хоча б 95%. НАК «Нафтогаз» списує з наших рахунків кошти, все, що залишається – йде на зарплатню працівникам, податки, але ж в нас ще є зобов’язання перед «Одесагаз», обленерго, не кажучи вже про необхідність закуповувати запчастини для проведення ремонтних робіт на котельні. В нас тариф залишився на рівні 2020-го, минулого року нам різницю компенсував місцевий бюджет, а тепер її має відшкодовувати держава, але коли це буде – ми не знаємо», – озвучив Ігор Чугунников.

ігор чугунников

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “Температурний режим в квартирах южненців зміниться: з яких причин?

 1. Коли утеплюєш будинок, ставиш вікна і тощо більше платиш. Хочеш меньше, виключаємо опалення.Схема проста, якщо нема опалення , меньше платиш. Вікна не допоможуть.Щоб экономити потрібно робити термос із будинку. Інше маячня.

 2. Расчетов нет. Нет цифр. Какие лимиты не понятно .10 % что это ? От чего играются 10% Фэйк статья.
  Фэйк. Нет данных. Ничего нет. Сколько генераторы потребили и как это на тарифы отразилось. Ничего нет. Фэйк Разговоры. Информации полной для населения нет
  Или статья неполная. Напишите конкретно. Ничего не ясно
  Если не напишут, то всё ясно.

 3. Котельная фактически ответила на вопрос Как сэкономить на отоплении ?
  Ответ : 1.Теплая зима. Должна быть теплая температура наружного воздуха.
  2.Отключить отопление или вручную снизить подачу тепла.
  Два огромных фактора влияющих на уплату в платежах.

  По городу скандалы , что за февраль большие счета.И это 28 дней отопления. В марте 31 день и счета ещё больше пройдут.
  Чтобы этого не произошло, вероятнее всего, принято решение уменьшить и раньше отключить отопление, чтобы не задавали вопросов об энергоэффективности в которую вкладываешь-вкладываешь , а расчетки больше и больше.

  1. Вы наверное не в курсе как снимают показания. То, что в феврале 28 календарных дней не значит что и счет за 28 дней

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.