З бюджету Южного нададуть кредит ОПЗ в розмірі 25 млн грн на погашення боргу із виплати зарплати

Информ-панорама

На підставі звернення керівництва ОПЗ, враховуючи складну фінансову ситуацію на підприємстві в умовах триваючого воєнного стану та з метою збереження кадрового потенціалу заводу на сесії 6 вересня южненські депутати одноголосно прийняти рішення щодо виділення поворотної фінансової допомоги Акціонерному товариству «Одеський припортовий завод» у розмірі 25 млн гривень на строк до 1 вересня 2024 року. Фіндопомога передбачена на виплату зарплати перед працівниками заводу, окрім винагороди за контрактами членів Наглядової ради – озвучила Ганна Зелінська, в.о. начальника фінансового управління міськради.

Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (п. 14.1.257 Податкового кодексу України).

Як повідомив під час засідання голова профспілкового комітету заводу Володимир Дрібноход, ситуація на підприємстві вкрай складна, щодня ОПЗ втрачає кваліфікованих спеціалістів, адже люди вимушені звільнятися, так як вже четвертий місяць не отримують зарплату. Загалом сума заборгованості по виплаті заробітної плати на заводі складає 111 млн гривень, тому виділені з місцевого бюджету Южненської ОТГ 25 млн – тільки частково дозволять погасити борг перед заводчанами.

«Чому ми просимо сьогодні так наполегливо, бо люди чекали вже запуску заводу, але цього не сталося. За весь цей період 130 працівників звільнилися, ми втрачаємо кадри щодня. Людям немає за який кошт кормити сім’ї, ми хочемо врятувати хоч тих, хто ще хоче і може працювати на підприємстві. Сьогодні ОПЗ залишається один на один з місцевою владою, з тими проблемами, які виникли. Я думаю, що наступним етапом влада громади і ми повинні вимагати від держави вирішення питання щодо ОПЗ. Ми вже надіслали відповідне звернення до Президента України. В кінці кінців хто ж тоді вирішує ці питання? Якщо він (Володимир Зеленський) дав наказ запустити завод, а потім ми отримуємо зворотні дії та вимушені шукати варіанти, як знайти хоч копійчину, щоб наші люди не працювали три з половиною місяці безкоштовно! Де таке є? Тільки тут у нас на ОПЗ. Такого не повинно бути, треба поважати трудовий колектив, дбати про нього і для цього є держава», – озвучив з трибуни Володимир Дрібноход.

Южненський міський голова Володимир Новацький зауважив, що рішення сесії ще треба буде погодити з Фондом держамайна, Наглядовою радою, Одеською обладміністрацією.

«Вирішення будь-яких питань щодо заводу проходить через Фонд держмайна і Наглядову раду, навіть сьогоднішнє щодо виділення коштів. Вчора я поїхав в обласну військову адміністрацію, відпрацьовував це питання на різних рівнях. Ми отримали сьогодні листа про погодження нашої ініціативи (виділити з бюджету кошти). Я ще раз наголошую, перед тим, як перерахувати цю фінансову допомогу заводу, ми повинні отримати погодження Фонду держмайна, Наглядової ради і ОВА. І є в нас ще пропозиція погодити наше рішення з Державною аудиторською службою. Я думаю, що це можна вирішити за один день», – озвучив Володимир Новацький.

Нагадаємо, трудовий колектив Одеського припортового заводу звернувся з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського. Про це 5 вересня повідомили в пресслужбі підприємства, оприлюднивши текст звернення. Раніше АТ «ОПЗ» також підготувало звернення на ім’я голови Фонду державного майна України та Кабміну щодо складної ситуації на підприємстві.

В листі до Зеленського колектив нагадав, що під час його робочої поїздки на Одещину 31 травня цього року він надав доручення щодо запуску основних виробничих потужностей заводу не пізніше 1 серпня 2023 року. На виконання цього доручення, а також доручення керівника Офісу Президента України, Прем’єр-міністра України і начальника Одеської обласної військово адміністрації на підприємстві з 18 червня по 1 серпня було проведено повний комплекс ремонтно-ревізійних робіт та підготовлено основні потужності ОПЗ до пускових операцій. Трудовий колектив повідомив, що 7 липня в Одеській ОВА відбулась нарада щодо поточного стану та перспектив діяльності АТ «ОПЗ». За результатами зустрічі ОВА, командування Сухопутних та Повітряних сил ЗСУ підтримали запуск заводу та відновлення повноцінної його діяльності.

Запуск заводу планувався 7 серпня цього року. За результатами загальних зборів акціонерів, які тривали з 24 липня по 2 серпня, Фонд держмайна України, як основний акціонер від імені держави, повністю проігнорував доручення вищого керівництва держави і прийняв рішення про недоцільність запуску основних потужностей ОПЗ, – повідомив трудовий колектив в листі до Зеленського.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

20 thoughts on “З бюджету Южного нададуть кредит ОПЗ в розмірі 25 млн грн на погашення боргу із виплати зарплати

  1. А як це ви там працюєте безкоштовно? Якщо немає зарплатні, людина шукає роботу. Країні зараз багато хто потрібен, але не борги. Наше місто теж дає щось забираючи.

  2. Слыш ты, с*ка, а ты будешь кормить моих двоих детей??? Четвёртый месяц без зарплаты!!!

   1. Будем откровенны, вы четвёртый месяц даром работаете не из за заботы о любимом предприятии, не для пользы стране, а из за брони от мобилизации. Если оно год уже не работает нормально, то можно было понять что долги начнутся, но нет, вы ждали пока кто-то ценой своей жизни за вас победу принесёт.

   2. Якщо підприємство банкнот його закривають,перепрофілюють.Ви зробили все можливе щоб раша сюди прийшла.Йдіть зустрічайте її.Це її злодіяння які відбирають життя та території в Україні.Чому нема претензій до вбивць?!

  3. НА УКРАЇНУ ПІДЛО І ПІДСТУПНО НАПАВ РОСІЙСЬКИЙ ОКУПАНТ ПУТІН ТІЛЬКИ Й ЖДЕ ЩОБ ЗАПУСТИЛИ ЦЕЙ ГІГАНТ ОДЕСЬКИЙ ПРИПОРТОВИЙ ОПЗ ,,,,КИНЕ ПАРУ АВІАБОМБ ,,,,І СКАЖЕ ЩО ЦЕ НЕ ВІН КИНУВ ,,А ОДЕСИ …. ЮЖНОГО І ПІВ- ОД,ОБЛАСТІ НЕ СТАНЕ,,,ЗАВОД ЗАКОНСЕРВУВАТЬ І ЗАБУТИ ЗА ЦЕ ЧУДО НА БАГАТО РОКІВ ,,, А СНАБЖАТИ АММІАКОМ КРАЇНИ АЗІЇ —-НЕ ВИЙДЕ НАМ УКРАЇНА ДОРОЖЧЕ ,,,,,,

  4. Петюня Рошенко Первый князь великого княжества Окраинского :

   Оля, пора уже тебя отдать на нужды ВСУ, ты там пригодишься для всей армии

 1. Вы за ЗСУ не передивайте…
  О нём сейчас наш “долларовый милионер” заботится, и г-н мЭр туда свои премии перечисляет, так что в Багдаде все спокойно 😉

  1. Гомель, я плевал на Багдад и на миллионеров. Страна не справляется с войной, а тут 25 миллионов на убыточное предприятие. И эти деньги все равно не спасут опз. Просто нужна смелость закрыть его к годам, после победы откроют.

   1. Саме так.Тимчасово припинити діяльність,бо трутні там до смерті,а працювати нема з чим.Сунути голову в ярмо росії це вбити Україну повністю.Є вакантні місця у ЗСУ.

   2. Саме так.ОПЗ завжди було рашистським і залишається таким.Хай визнає свою вину,засудить агресора,прожене його додому,а не запросить смерть на пів України.Не може бути дружби з ворогом.Він вб’є всіх ,не лише любітєлєй рускагаміра.Схаменіться!

 2. А от я впевнений, що він і досі належить комусь з руських олігархів, від того така незручна ситуація.

 3. НА УКРАЇНУ ПІДЛО І ПІДСТУПНО НАПАВ РОСІЙСЬКИЙ ОКУПАНТ ПУТІН ТІЛЬКИ Й ЖДЕ ЩОБ ЗАПУСТИЛИ ЦЕЙ ГІГАНТ ОДЕСЬКИЙ ПРИПОРТОВИЙ ОПЗ ,,,,КИНЕ ПАРУ АВІАБОМБ ,,,,І СКАЖЕ ЩО ЦЕ НЕ ВІН КИНУВ ,,А ОДЕСИ …. ЮЖНОГО І ПІВ- ОД,ОБЛАСТІ НЕ СТАНЕ,,,ЗАВОД ЗАКОНСЕРВУВАТЬ І ЗАБУТИ ЗА ЦЕ ЧУДО НА БАГАТО РОКІВ ,,, А СНАБЖАТИ АММІАКОМ КРАЇНИ АЗІЇ —-НЕ ВИЙДЕ НАМ УКРАЇНА ДОРОЖЧЕ ,,,,,,

 4. Ідіоти ті хто не хоче залишати хлібне місце навіть ціною життя України.Бобік здох,ви самі його вбили неповагою до України.Вішайте замок і йдіть зустрічати путіна.

 5. Браво, Ольга. Пусть Ваши фекалии льются в море. вы же не знаете, что завод обрабатывает стоки всего Южного и окрестных предприятий. И если ОПЗ вырабатывал удобрения, то это неповага до Украiни. И насчёт хлебного места и броней, вы очень ошибаетесь. Но Вам виднее.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.