Доцільність розміщення МАФів в Южненській ОТГ вкотре викликала дискусію

Городская хроника

Вперше з початку введення воєнного стану в Южненській міськраді відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради, яку очолює начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака. В черговий раз на нараді порушувалась тема щодо встановлення тимчасових споруд (ТС), які люди звикли називати МАФами. Щороку підприємці звертаються в міськраду задля отримання дозволу на встановлення павільйонів та ведення там підприємницької діяльності. 5 вересня члени містобудівної ради розглянули декілька таких питань (щодо встановлення споруд, їх розширення та видозмінення). Тривалу дискусію викликало звернення підприємниці (ФОП Калашнік В.М.), яка має на меті встановити в Нових Білярах неподалік автодороги продовольчий магазин та громадський туалет.

Сергій Оришака пояснив: «В тому місці в період здачі зерна є скупчення транспорту та відповідно далекобійників. Ми не проти, щоб там їм надавали належні послуги: наявність вбиральні та можливість купити собі поїсти. Там вже є один магазин (біля зупинки), але цей буде на відстані, далі від дороги».

Член містобудівної ради Олександр Гречкін озвучив, що надавати дозвіл всім, хто хоче встановлювати МАФи, обираючи самостійно місце для їх розміщення – неправильно. На його думку, спочатку треба розробити комплексну схему територій громади і передбачити там відповідні місця для розміщення ТС, а вже потім, враховуючи цей документ, розглядати заяви підприємців. Він вважає, що хаотично розташовувати павільйони, як цього забажають підприємці – недоцільно. Сергій Оришака повідомив, що така схема території громади буде розроблена до 2026 року.

Архітектор Юрій Косілов зауважив, що наявність комплексної схеми не змінить суттєво ситуацію навколо МАФів. На його думку, спеціалісти не зможуть наперед передбачити, де більш доцільно встановлювати павільйони, підприємці обирають місця для розміщення ТС, виходячи з потреб населення. Він озвучив, що в Нових Білярах магазинчик планується встановити там, де велике скупчення транспорту, зокрема вантажівок, тому наявність додаткового місця, де можна буде купити продукти та випити кави – має покращити умови для водіїв. Він акцентував увагу, що, звісно, хаотичне розташування МАФів – не є правильним, тому кожну конкретну заяву від підприємців треба розглядати індивідуально. Але перешкоджати бажанню людей, які сьогодні в умовах повномасштабної війни, хочуть вести підприємницьку діяльність – некоректно. На думку Юрія  Косілова, таких людей треба підтримувати.

Після тривалого обговорення більшість членів містобудівної ради, в тому числі Олександр Гречкін, попередньо погодила розміщення цього магазину. Питання ще мають затвердити члени виконкому та депутати на сесії міськради.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Доцільність розміщення МАФів в Южненській ОТГ вкотре викликала дискусію

  1. 70 летние маразматики 30 летние импотенты решают как нам лучше будет.
    Живуть між собою, як риба з водою

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.