Вплив війни на туризм та інвестиції в Южному: виконком затвердив звіти за 2022 рік

Информ-панорама

Члени виконкому 14 лютого погодили звіти щодо виконання Муніципальної інвестиційної програми розвитку міста Южного і Програми розвитку туризму за 2022 рік. З цих питань доповідала начальниця управління економіки міськради Наталя Гнєушева. Вона зазначила, що з початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України туристична галузь в країні, зокрема в нашій ОТГ, значно скоротила свою діяльність. В Южненській громаді 60 суб’єктів туристичної діяльності, з них: 51 база відпочинку, 7 готелів, 1 хостел, 1 кемпінг, 1 санаторій-профілакторій.   За даними Державної фіскальної служби України, обсяг надходжень від сплати туристичного збору до бюджету Южненської ОТГ за минулий рік склав 53 тисячі 362 гривні, що в декілька разів менше, ніж у 2021-му.

«Все ускладнилося тим, що Україна, як і багато інших держав світу, ще не повністю оговталася після пандемії коронавірусу. Галузь знову повернулася до збитковості і не змогла протягом минулого року досягти показників 2019 року. Зовнішній туризм взагалі став неможливим: по-перше, у великої кількості громадян зросли витрати та зменшилися доходи; по-друге, працездатне населення в умовах воєнного стану, не мало змоги виїздити за кордон з сім’єю, навіть якщо у них були на це кошти; по-третє, існували і існують складнощі, пов’язані з логістикою. Очікувати прибуття великої кількості іноземних туристів до того часу, доки в країні не буде безпечно, теж не варто. Люди, що відвідують Україну сьогодні – це в першу чергу представники закордонних ЗМІ, благодійних фондів, міжнародних організацій та співробітники відомств, що переміщуються по країні з робочою метою», – озвучила Наталя Гнєушева.

наталя гнєушева

За її словами, нові виклики, які постали перед Україною протягом минулого року, однозначно впливають на процес залучення інвестицій в розвиток економіки країни. Проте попри низку негативних факторів Южненська громада залишається  потужним порто-промисловим центром Одеського регіону – зазначила Наталя Гнєушева.

Інвестиції підприємств  Южненської громади за 2022 рік

 • обсяг капітальних інвестицій ТОВ «Дельта Вілмар Україна» – 18,6 млн грн;
 • обсяг капітальних інвестицій ДП «МТП «Южний» – 48,4 млн грн;

Основними заходами підприємств були: модернізація перевантажувального обладнання ДП «МТП «Южний» (30,9 млн. грн), капітальний ремонт буксирів порту (10,4 млн грн), капітальний ремонт залізничного локомотиву (6,8 тис. грн).

Житлове будівництво Южненської ОТГ, яке знаходяться в стадії реалізації:

 • багатоквартирний житловий будинок 1Д/1 та №1Д/2 у мікрорайоні 1.2 загальною площею 22612,6м2  (ТОВ «ЮГІНВЕСТ»);
 • житловий комплекс «Парк Морський» по вул. Горбатка, 4 (перший пусковий комплекс) загальною площею 7930,01м2 (обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельне товариство «Парк Морський»);
 • багатоквартирний житловий будинок №8/1,2 у мікрорайоні 1.2  міста Южного загальною площею 29978,4м2 (ТОВ «ЮГІНВЕСТ»);
 • житловий комплекс «Парк Морський» по вул. Горбатка, 6 (другий пусковий комплекс) загальною площею 7930,01м2 (обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельне товариство «Парк Морський»);
 • двосекційний чотирьохповерховий корпус з апартаментами за адресою: вул. Іванова, 31 загальною площею 3960м2 (ПП «Ресурс Югстрой»);
 • двосекційний п’ятиповерховий корпус з апартаментами за адресою: вул. Іванова, 41  загальною площею 4689,88м2 (ПП «Ресурс Югстрой»).

Розвиток малого та середнього бізнесу

За 2022 рік в громаді відкрито:

 • школу раннього дитячого розвитку «Дітвора» (відкрили підприємці – ВПО з міста Миколаїв);
 • кафе SUN (відкрило подружжя ВПО з міста Миколаїв);
 • магазин овочів та приправ біля скверу на честь білоруського батальйону – захисників України (відкрила родина ВПО з Миколаївської області);
 • кафе «Рататуй» (розвиток власного бізнесу);
 • кафе ZEVS на території автомийки (розвиток власного бізнесу);
 • острівок кави «Філіжанка» в ТЦ «Хвиля»;
 • розширена територія дитячої студії Magic room з новими ігровими зонами (розвиток власного бізнесу);
 • тренажерна зала PHOENIX;
 • ігровий зал комп’ютерних ігор «Кібер Хата»;
 • заклад швидкого харчування BISTRO;
 • магазин одягу для спорту FREEVER (другий магазин в місті, розвиток власного бізнесу);
 • піца-бар STALKER;
 • магазин «Чиста вода»;
 • продовжується будівництво тенісних кортів та необхідної інфраструктури до них.

10 січня  в умовах аукціону Фондом комунального майна міськради було надано право оренди на  земельну ділянку площею 7,006 га на суму майже 1,9 млн гривень під розміщення  яхтового туристичного комплексу. На місці плавнів Сичавського ставка планується побудувати багатофункціональний комплекс з використанням берегової території та акваторії  моря з гаванню для яхт та катерів з елінгами, готелями, ресторанами та об’єктами торгівлі – доповіла Наталя Гнєушева.

«У сфері зовнішніх відносин, особливо за напрямом  розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва, залучення зовнішніх ресурсів та коштів міжнародної технічної допомоги, Южненська громада активно приймає участь у програмах міжнародної технічної допомоги: з 2015 року – участь у шведсько-українському проекті «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», з 2016 року – участь у проекті USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». У 2022 році стали учасниками проекту USAID – «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» – «ГОВЕРЛА». Громада отримала гуманітарний вантаж на загальну суму 2 260 939,87грн.

Протягом 2022 року, враховуючи військовий стан в країні та потребу громади в гуманітарній підтримці, наша громада отримала необхідну гуманітарну підтримку від міжнародних організацій та фондів. Серед них: World Central Kichen (5 600 продуктових наборів, загальною вагою майже 75 тон) та International Rescue Committee (фінансова підтримка ВПО (805сімей) склала майже 352 000 євро, гуманітарна підтримка – 1 500 спальних мішків, 500 термосів, 3000 ковдр)», – озвучила начальниця управління економіки.

наталя гнєушева

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Вплив війни на туризм та інвестиції в Южному: виконком затвердив звіти за 2022 рік

 1. Труженица тыла, працюэ не покладая рук, наверно уже и удостоверение участницы боевых действий есть. Что там с уголовкой, дело в суде будут мариновать до истечения срока давности. Вот это демократия, воровку и взяточницу вернули на работу, а простых работяг отлавливают на улице быки в камуфляже.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.