В Южному книжкова шафа ожила: на поличках знову з’явилися книжки

Информ-панорама

Книжкова шафа в сквері кованих фігур потроху почала наповнюватися книжками. Містяни приносять свої книги в обмін на інші. На поличках є література як для дорослих, так і для дітей, також ми побачили тут сьогодні підручники для школярів. Южненець Олександр Іванович, якого ми зустріли 3 липня біля шафи, розповів нам, що з самого початку її відкриття, почав активно нею користуватися, за ці п’ять років приніс сюди безліч своїх книг і прочитав багато нових, які взяв з поличок шафи. Проте каже, як тільки помітив, що в 2022 році з шафи почали одразу зникати книжки у великій кількості, вирішив взяти паузу і не приносити їх.

«При мені жінка якось принесла повний пакет книжок, розклала на поличках, я передивився, взяв тоді дві книги, того ж дня, буквально через годину, йдучи повз шафи, побачив, що вона вже повністю порожня, хто і навіщо забрав одразу всі книжки? Чув від знайомих, що вони теж помітили цей момент, потім як не прийдеш – а на поличках жодної книги, таке рідко в нас було, зазвичай, вона була наповнена. Зараз бачу, що книги знову почали тут з’являтися, небагато, але все ж таки полички вже не пусті, радію цьому. Сьогодні я приніс сюди одну свою книгу, маю надію, що вона когось зацікавить і в неї буде друге життя!» – розповів житель нашого міста.

Нагадаємо, з самого початку свого відкриття, в 2017 році, шафа стала затребуваною серед жителів нашої громади. Южненці постійно приносили туди свої книжки в обмін на інші. Проте несподівано в 2022 році вони почали зникати з поличок, шафа тривалий період часу була спорожніла. Тоді в Южненській бібліотеці Yuzhny.info повідомили, що працівниками закладу по можливості книжкова шафа поповнюється, проте, на жаль, з неї книги забирали одразу у великій кількості і, як тоді припустили бібліотекарі, скоріш за все не для читання, а можливо, для розпалювання грубок. На це звернули увагу і містяни, які постійно користувались шафою. Вони теж тоді висловили припущення, що книги забирають навмисно для продажу або ж ними розпалюють пічки в селах. Ось, які думки висловлювати южненці восени минулого року:

Юлія: «Я нещодавно поклала туди книжки, наступного дня принесла ще одну, шафа вже була порожня. Не зрозуміло чому, там література була на різний смак, книжок було багато, і за такий короткий час вже нічого на поличках не залишилось. В мене є підозра, що люди забирають їх, щоб потім продати».

Антоніна: «Люди беруть книги і не повертають! Я це помітила ще до повномасштабної війни. А зараз вже просто ніхто не кладе туди свої книжки».

Аліна: «Я постійно користувалася цією шафою, бачила, як працівники нашої бібліотеки туди приносили нові книги. Мене декілька місяців не було в місті, коли я повернулася, була в шоці, що шафа порожня. Я прийшла з донькою, як і завжди, це вже наша традиція, покласти книжки і взяти якісь почитати нам додому, і тут таке розчарування – побачити, що там нічого немає… Я обговорювала цю тему з друзями, чула про версію, що книги забирають, щоб пічки розпалювати, але я в це не можу повірити, це дикість! Стільки років шафа працювала, все було добре, і тепер ось така прикра ситуація…»

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Южному книжкова шафа ожила: на поличках знову з’явилися книжки

  1. Книжки позабирали каліровані патріоти, бо то були радянські автори, абож російські, або зарубіжні радянських видавництв. Ото й залишився декоративний Шевченко, якого не прочитаєш.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.