Вперше за п’ять років в Южному з книжкової шафи почали зникати книги

Городская хроника

З книжкової шафи, яка розташована у сквері кованих фігур, у великій кількості почали зникати книжки. Декілька років поспіль южненці  приносили туди свої книги в обмін на інші. Шафа стала затребуваною як серед дорослих, так і дітей. Цьогоріч містяни звернули увагу, що її полиці вже тривалий час порожні. Ми поспілкувалися з жителями нашого міста і деякі з них висловили припущення, що книги забирають навмисно для продажу, інші южненці вважать, що ними розпалюють пічки в селах.

Юлія: «Я нещодавно поклала туди книжки, наступного дня принесла ще одну, шафа вже була порожня. Не зрозуміло чому, там література була на різний смак, книжок було багато, і за такий короткий час вже нічого на поличках не залишилось. В мене є підозра, що люди забирають їх, щоб потім продати».

Антоніна: «Люди беруть книги і не повертають! Я це помітила ще до повномасштабної війни. А зараз вже просто ніхто не кладе туди свої книжки».

Вікторія: «Там завжди були книги. Ми коли поряд з дитиною гуляли на майданчику, то часто бачили, як одні люди приносили літературу, інші брали, там постійно був обмін, але ніколи порожньою я цю шафу не бачила. Не хочеться думати погано про наших людей, можливо, ці книжки комусь «знадобились» більше, ніж всім іншим…»

Ольга: «Ми приїхали в Южний в липні. Самі ми з Миколаєва. Побачили цю шафу і принесли туди декілька своїх книг. У вересні проходили повз, книжки були, але дуже в малій кількості і в основному церковна література».

Аліна: «Я постійно користувалася цією шафою, бачила, як працівники нашої бібліотеки туди приносили нові книги. Мене декілька місяців не було в місті, коли я повернулася, була в шоці, що шафа порожня. Я прийшла з донькою, як і завжди, це вже наша традиція, покласти книжки і взяти якісь почитати нам додому, і тут таке розчарування – побачити, що там нічого немає… Я обговорювала цю тему з друзями, чула про версію, що книги забирають, щоб пічки розпалювати, але я в це не можу повірити, це дикість! Стільки років шафа працювала, все було добре, і тепер ось така прикра ситуація…»

Олена: «Син колись брав там одну книгу, ми принесли потім дві. Прикро, що тепер шафа не функціонує…»

Юлія: «Я нею ніколи не користувалася, в мене багато нових книжок, так як часто замовляю через інтернет, я могла б туди принесли декілька. Прикро, що так сталося, що шафа не працює, це була крута задумка, жаль, що люди не оцінили. Треба як в Європі, щоб всюди були встановлені камери відеонагляду».

Надія: «Книги дуже потрібні. Я багато разів там брала читати і собі, і дітям, але завжди повертала. Не розумію, куди вони всі ділися».

Валентина: «Я книжки там не брала, але декілька разів приносила свої, там завжди на поличках була література. Одного дня я принесла туди дитячі казки і при мені жінка з дитиною їх одразу забрала. Я тоді зраділа, адже це приємно, коли у книг є другий шанс».

В Южненській бібліотеці Yuzhny.info повідомили, що працівниками закладу по можливості книжкова шафа поповнюється, проте, на жаль, з неї книги забирають одразу у великій кількості і, як припускають бібліотекарі, скоріш за все не для читання, а можливо, для розпалювання грубок. Зазначають, що завадити цьому не можуть.

Нагадаємо, що кована фігура (її назва «Книговерть») у вигляді книжкової шафи була урочисто відкрита в Южному на День Конституції влітку 2017 року під час фестивалю «Україна ЙОЙ». Такий подарунок для міста замовив тоді нардеп Олександр Пресман. Шафа одразу стала затребуваною серед містян та гостей Южного. Її виконав одеський коваль Валентин Максим.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “Вперше за п’ять років в Южному з книжкової шафи почали зникати книги

  1. Спасибо Юля что подняли эту тему!!!! Я носила в этот шкаф книги с самого его открытия. Мои друзья из других городов удивлялись и всегда говорили “у нас бы такой шкаф не прижился”. Но видимо и среди наших людей завелись бессовестные!! Многие приехали в нашу громаду и поселились на дачах и возможно действительно топят там печки книгами…. это дико!!!

    1. Тут дело не в совести. А в невежестве. Сжигать чужие мысли, идеи, знания. Современные варвары. А по народному – быдло.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.