Обмежено придатних мобілізуватимуть, але є важлива умова

Без рубрики

В Україні діють воєнний стан та загальна мобілізація, тож військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років придатних за станом здоров’я призивають на військову службу. Повістки можуть отримати й ті, хто має у військовому квитку позначку “обмежено придатний до служби”. Їх справді можуть мобілізувати, але за однієї умови.

Як зазначив адвокат Андрій Карпенко, після того, як обмежено придатна особа явиться до ТЦК та СП за повісткою, можуть вимагати ще раз пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). 

Вони можуть отримати наступні висновки: 

  • обмежено придатний до служби;
  • непридатний до служби у мирний час, але обмежено придатний під час воєнного стану;
  • непридатний до служби із виключенням з військового обліку.

Правознавець підкреслив, що висновок ВЛК дійсний впродовж 12 місяців. А у період воєнного стану повторну медкомісію проходять навіть ті, хто раніше пройшов її планово, до мобілізації. 

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, як проводиться призов на військову службу обмежено придатних чоловіків. Їх можуть призвати лише з умовою — служити можна у військових частинах забезпечення та у тилових підрозділах. Також вони можуть служити в установах та навчальних закладах Міністерства оборони, в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.

Варто зазначити, що військовослужбовці, які отримали інвалідність, можуть за власним бажанням продовжити службу. Вони також будуть визнані комісією обмежено придатними. Їх можуть відправити викладати у вишах чи на службу інструкторами. За словами Горбача, за співробітником, призваним до ЗСУ, зберігається основне робоче місце. Ця вимога повинна виконуватися як при службі за контрактом, так і за умови загальної мобілізації.

Джерело: novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Обмежено придатних мобілізуватимуть, але є важлива умова

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.