В Южному на цьому тижні буде створена робоча група з питань перейменування міста

Городская хроника

Національна комісія зі стандартів державної мови скоротила перелік населених пунктів, які радить перейменувати, але Южне залишається в списку.

Нацкомісія переглянула і скоротила список населених пунктів, які рекомендує перейменувати, щоб привести їхні назви у відповідність до стандартів державної мови, повідомляє «Радіо Свобода». Зокрема, з переліку вилучили Запоріжжя, яке раніше пропонували перейменувати в Запорожжя. У новому переліку – 10 міст, решта – села і селища в різних областях України.

Серед міст, яким пропонують змінити назву: Южне на Одещині, Хрустальний, Боково-Хрустальне і Первомайськ на Луганщині, Южноукраїнськ і Первомайськ у Миколаївській області, Первомайський на Харківщині (цим сімом містам комісія радить «запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку»), Бровари на Київщині (радять змінити на Броварі), Сорокине (на Сороче чи Сорочине), Сєвєродонецьк (Сіверськодонецьк, Сіверськодонець, Сіверськодонецьке). У початковій версії рекомендацій комісії було понад 1 400 населених пунктів, у зміненій – понад 350.

Южненська міська рада відреагувала на рекомендації Нацкомісії. Як повідомила Yuzhny.info в понеділок, 3 липня, начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадкістю Вероніка Клімова, згідно з розпорядженням міського голови на цьому тижні буде створена спеціальна робоча група з питань перейменування нашого міста. Планується, що її перше засідання відбудеться вже найближчим часом.

Питання зміни назви нашого міста порушувалось неодноразово і щоразу викликає бурхливу реакцію серед южненців. Минулого тижня в соцмережі Facebook містяни активно почали обговорювати три варіанти назви: Південне, Аджалик, Анненталь. Проте є і ті жителі Южного, які досі категорично проти перейменування міста.

Нагадаємо, в серпні 2022 року наше місто відвідала представниця уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк. Вона побувала в Ліцеї №4 імені В. Чорновала та міськраді. В ефірі южненського телебачення минулого року вона повідомила, що перейменування нашого міста є неминучим і ще тоді порадила представникам Южненської міськради задуматись над цим питанням, аби у южненців була можливість самостійно обрати нову назву для свого міста, бо, ймовірно, пізніше це зроблять за них.

Зазначимо, в кінці 2021 року в Южному протягом місяця проходило опитування на електронній платформі e-dem у розділі «Консультації», яке ініціювала Южненська міськрада. Тема опитування – можливе перейменування нашого міста. Тоді участь в опитуванні взяли 528 користувачів. Голоси розподілилися таким чином: за перейменування Южного – 36 осіб (6,7%), проти – 492 жителя (91,6%). У міськраді тоді повідомили, що відправили відповідний лист на адресу Тараса Креміня, де була викладена позиція южненців у питанні щодо зміни назви міста. Також були направлені в столицю і зібрані декілька тисяч підписів жителів Южного, які виступили проти його перейменування.

Яку з цих назв ви б обрали для нашого міста в разі перейменування?

Подивитись результати

Завантажується ... Завантажується ...

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

37 thoughts on “В Южному на цьому тижні буде створена робоча група з питань перейменування міста

 1. А Аджалык и Аненталь это видимо древне-украинские названия. Думаю что Южный будет Южным, другого не дано, рагули смиритесь.

  1. Згодна повністю!! Де ж логіка, Южне не відповідає стандартам укр.мови, а турецьке і німецьке Аджалик і Анненталь відповідають??? Ця робоча група має одразу ці два варіанти виключити з громадського обговорення, якщо воно взагалі буде…я сумніваюся в цьому

   1. Бо ця комісія злодюги які ненавидять Україну та українців тому що розуміють що свідоме суспільство господарів цієї землі їх винесе в забруднене їх діяльністю Чорне море.Вони можуть панувати лише в злодійському середовищі яке мають в змосковщених. совкових українцях( івандурак).

   2. рашистська назва мала бути прибрана згідно закону ще 5 років тому.Схоже її варто прибрати разом з владою україноненависників!

  2. Те що Южне з допомогою місцевої нелюстрованої влади за час свого існування виростило покоління рашистів з допомогою тупих нікчемних вчителів не змінює справедливе виправлення цієї помилки,бо інші тільки горбатого виправить.Хто збирав підписи та люто ненавидить все українське – путінські бабки макогоненко (буртак) яких сюди понавозили вагонами з росії.Якщо вони вам авторитет,то патякайте мовою вбивць та самознищуйтесь якщо нема розуму.По факту ці бабки також сидять у місцевій виконавчий владі на чолі з сепаром новацьким і продовжують працювати на ворога.

  3. 100 процентов. Рагуль (он один тут под разными никами) – уймись. Как называют центральный проспект – Ленина- так и город будет Южным. А рагульские названия в нашем прекрасном городе не приживаются.

 2. Недолугі ідіоти – професійні патріоти за 30 років до чого б не торкнулися – все починає смердіти. Нераби, а де ж вас спитали, чи хочете ви цього? Отож бо, смердить і будете нюхати.

  1. Професійні раби совкового розливу!Патріот не професія,то норма – шанувати своє.Звідки така філо гиня?

   1. Воно й видно, за 30 років так навшанувалися, що залишилися без штанів. Ола, лікуй вавку в свїй голові. А я з України авжеж!

  1. Щоб цього не було ,а було все як треба нам,українцям не мають керувати всякі зальотні.В нашій хаті має керувати українська нація,а не комуняцькі слизняки та їх прихвосні.

   1. А що українська нація побудувала для об’єднання людей за 30 років у цій державі? Тількі роз’єднувала якомога далі. Ось і фінал такій державі…

 3. Интересно: переименования Вашего города не избежно. Это говорит та которая не может со своей фамилией опредилится. Смех.

 4. Те що Южне з допомогою місцевої нелюстрованої влади за час свого існування виростило покоління рашистів з допомогою тупих нікчемних вчителів не змінює справедливе виправлення цієї помилки,бо інші тільки горбатого виправить.Хто збирав підписи та люто ненавидить все українське – путінські бабки макогоненко (буртак) яких сюди понавозили вагонами з росії.Якщо вони вам авторитет,то патякайте мовою вбивць та самознищуйтесь якщо нема розуму.По факту ці бабки також сидять у місцевій виконавчий владі на чолі з сепаром новацьким і продовжують працювати на ворога.

  1. А жителів будуть називати перлинці або чарівниківці – дуже вподобє блєать!!!

 5. Я якщо чесно проти щоб переназивали наше місто Южне на Аджалик чи Аненталь. Люди привикли до міста Южне скажіть люди ви хочете перейменувати місто ?

  1. Ви звикли до рашистського ярма,ви звикли до наслідків дружби з рашою вбивств кожного покоління !Може вам поїхати до вашого улюбленого рашистського середовища,а не тут працювати манкуртами?В українській мові достатньо слів щоб змінити назву міста з рашистської мови вбивць на людську.

  2. Кому не подобається Україна він їде на рашу .Дорого вже сплачено за ваш рашистськиймір!

  3. Людей питати не будуть. Рішення про перйменування приймають овочі під натиском уйобків.

 6. Некоторые “деятели” полагают, что изменив название города они изменят его сущность. Вот если у города будет название Аненталь(немецкое) станет лучше жизнь, может быть уровень жизни обычных людей поднимется? Может начнут работать предприятия, может перестанут плодится наркоманы и алкаши? Может тарифы станут хотя бы экономически обоснованными. Нет ничего этого не случится назовите хоть Аненталь, хоть Санта Мария. п.с. Вот почему никто не переименовывает Лос Анджелес, испанское название, в США гос. язык английский, США воевали с Мексикой и с Испанией, но города с испанскими названиями не переименовывают, и в школах спаниш преподают, хотя для кого я это пишу.

  1. Согласна на все 100% и не надо ничего трогать руками в названии города .
   Это сейчас самый важный вопрос во время войны или есть более насущные проблемы, которые надо решать?

 7. А хто увійде в цю комісію? Безграмотні місцеві сепари? Можна поіменний список тих, хто буде відстоювати назву Южне і шукати тупу аргументацію? Бо інших в комісії, на жаль, не побачу….

  1. Єдина аргументація – бажання жителів міста. Ну це тупа аргументація – тому на неї не треба звертати уваги. Сашко, я вірно тебе зрозумів?

 8. Навіщо так поспішати з перейменуванням, якщо ані одна з приведених назв не годиться!
  Позбутися русизму заради німецької або татарської назви? А назвати “Південним” – це як би поскоріше здихатись проблеми і відрапортувати наверх!
  Вважаю, що треба оголосити міський конкурс, з призами, на накращу назву для нашого міста.
  Невже не знайдеться звучного українського ім’я ?! Адже нам, і нашим дітям, жити потім в цьому місті.

 9. Переіменуйте спочатку російські назви великих міст:
  Ужгород на Вжемісто
  Львів (Львов) на Левове (місто)
  Вінниця (Винница)на Винниця
  Миколаїв (Николаев) на Микоколаєве або Миколая (місто)
  Київ (Киев город) на Києве (місто) або Кия місто …. роботи непочатий край.

 10. Якщо є Аджалик, Анненталь, пропоную Марсель. На донеччині є Нью-Йорк, чому нам не перейменувати на Марсель. Пропоную включити до списку. Ця назва теж має право на життя.

 11. Люди українці жителі міста ЮЖНЕ будьте пильними В Южному живуть родичі тих росіян які нас українців сьогодні вбивають і ненавидять заривають в землю зірвали Каховку спопелили Маріуполь Харків Запоріжжя Дніпро і багато міст і сіл Це РАШИСТИ Путінці Тому не допустимо російську назву нашому українському місту Назва міста повинна бути УКРАЇНСЬКА !!!!!!! КРАПКА

 12. Єбон@шка, за часи незалежності хоч одне місто побудували? Побудуєте, то й називайте як захочете. А то тільки й можете що гімна завивати, що гімном все помазати. Южний будували і давали назву не рашисти, а радянські люди, в тому числі і українці. А рогулі йододефіцитні можуть тільки все в руїну перетворити.

 13. А чого анонімно?
  ВІДСОТКІВ, 100%
  Рідну мову не знаєте, хоча впевнений, яка ж вона для вас рідна?
  В Україні є і буде тільки одна мова.

  1. А ты что, уже поменял основной Закон Украины Конституцию? Или ты такого не слышал? Почитай стать 10 основного закона Украины.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.