“На обговорення нової назви міста є півроку” – мер Южного прокоментував можливе перейменування

Информ-панорама

На те, аби Южненська громада надала пропозицію щодо нової назви для міста Южного, дається півроку. Якщо місцева влада цього не зробить – уряд самостійно визначиться з тим, як буде називатись наше місто. Про це у відеозверненні на каналі Южненського телебачення в понеділок, 3 липня, повідомив міський голова Володимир Новацький. Він також озвучив, що знає про те, що тема перейменування активно наразі обговорюється южненцями на інформаційних ресурсах та в соцмережах і запевнив, що в місті планується провести зустріч з населенням, аби люди висловили свої думки та пропозиції, які в подальшому будуть враховані робочою групою.

“В перелік населених пунктів, які треба перейменувати, увійшло і наше місто. Нам дається півроку на обговорення, потім ми вносимо свої пропозиції на розгляд Кабміну, після чого на розгляд Верховної Ради, яка вже затверджує кінцевий результат. Хотів, щоб всі зрозуміли, що на сьогодні від нас не залежить, чи будемо ми перейменовувати місто чи ні, вже рішення прийнято, але ми маємо можливість внести пропозиції, яку саме назву матиме місто. Думаю, що з нашою пропозицією погодиться і Кабмін, і ВР. Якщо ми не надамо такої пропозиції, то уряд має право самостійно визначитись з новою назвою для Южного. Ми повинні брати активну учать в цьому процесі, знаю, що через ЗМІ, в інтернеті та на сайтах зараз є багато пропозицій від людей, але на жаль, зокрема вони стосуються заклику не перейменовувати місто, тому я ще раз підкреслюю, від нас не залежить це питання. Зараз йде обговорення через інтернет, потім ми будемо проводити зустрічі з населенням, де також обговорюватимемо цю тему”, – озвучив Володимир Новацький.

Нагадаємо, Національна комісія зі стандартів державної мови скоротила перелік населених пунктів, які радить перейменувати, але Южне залишається в списку. Згідно з розпорядженням міського голови на цьому тижні в міськраді буде створена спеціальна робоча група з питань перейменування нашого міста. Планується, що її перше засідання відбудеться вже найближчим часом.

Питання зміни назви нашого міста порушувалось неодноразово і щоразу викликає бурхливу реакцію серед южненців. Вже декілька днів в Facebook містяни активно обговорюють три варіанти назви: Південне, Аджалик, Анненталь. Проте є і ті жителі Южного, які досі категорично проти перейменування міста.

Яку з цих назв ви б обрали для нашого міста в разі перейменування?

Подивитись результати

Завантажується ... Завантажується ...

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

15 thoughts on ““На обговорення нової назви міста є півроку” – мер Южного прокоментував можливе перейменування

 1. У такий темний час, нічого робити,як назву міста перейменовувати,якщо є зайві гроші, віддайте нужденним які бідують, їх нині дуже багато в країні.Сміх і сльози.Я против і моя родина теж.

  1. Темний час через залишені окупацію російською мовою в українському місті.Все чуже на вітер і ніхто не буде визволяти.

  2. Хто проти України мандрує дамой.Не достатньо що зкацаплена Україна так страждає ти далі насучуєш свій рускіймір.Чи не забагато взяли на себе?

 2. Байкотировать любое переименование, отстаивать название города при необходимости в любых судах, плоть до еспч. Чиновнику, поддержавшему переименование города, “черную метку” и на выход.

 3. Кому не треба перейменування тому у вагони і на рашу.Список вони складуть самі.

  1. То давайте і фамилії змінювати .Чим назва м.Южне повязано з рашою? Навіщо гроші викидать на вітер.Що в нашій громаді так все добре? Людям робочих місць не вистачає, низька заробітня платня ,а ціни на все стрімко зростають. Я такої боротьби не розумію.Нам всім згуртовуваться потрібно ,а не подобається ,,то на рашу відсилать.” За свободу України і народу стоять наші хлопці .А свобода слова і думки це також свобода.

 4. Розумні міста перейменували ще 5 років тому,а цей зелений чоловічок рашист новацький все ще очікує рашизм і все це за високі українські зарплати для цих мерзотників.У вас ще звізда ва лбу гаріт на першому ліцеї за квадратним сонцем ленін.Зніміть його звідти.

  1. Слыш, у вас в дурке не в курсе почему Ужгород не переименовали на украинский манер?

 5. Нехай вирішують ті, хто тут народився хоча б. Бо понаїхали розумні, свої хацапетівкі перейменуйте спочатку.

 6. А зачем в опросе дублировать “за Южный” и “против переименования” , для размытия итогового результата, что бы процент против не так сильно кидался в глаза?

 7. Від нової назви міста, краще не стане.
  Людям більше проблем потрібно буде рішати, це треба всі документи переробляти.
  З бюджету купа грошей піде, краще їх віддати хлопцям на передову.
  Їм там багато чого не хватає.
  Але,нажаль президент і депутати не тим займаються.

 8. Треба якась українська історична назва. Може Чайка? Це не лише назва пташки, але й старовинного запорозького човна.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.