Історія ОПЗ: 44 роки тому засновано воєнізовану пожежну частину з охорони підприємства (фото)

Информ-панорама

15 лютого 1979 року засновано воєнізовану пожежну частину з охорони ОПЗ. Про важливу дату для підприємства нагадали в пресслужбі заводу. На підставі Договору між Одеським державним припортовим заводом і Управлінням пожежної охорони УВС Одеського облвиконкому від 15 лютого 1979 року була створена воєнізована пожежна частина №11 з охорони заводу. Початкова штатна кількість пожежних складала 55 осіб. Першим командиром частини був призначений капітан внутрішньої служби Віктор Віталійович Сеселкін. З розвитком подальшого будівництва підприємства удосконалюється і його система організації пожежної безпеки. Були змонтовані системи автоматичної пожежної сигналізації, автоматичні установки пожежогасіння, пристосовуються технологічні водойми, поповнюється парк пожежних автомобілей та спеціального обладнання.

У 1985 році у зв’язку з введенням другої черги цеху виробництва карбаміду та на підставі Договору УПО УВС Одеського облвиконкому та Одеського державного припортового заводу додатково вводиться окремий пожежний пост чисельністю 23 особи, який розташовується у пожежному депо на території аміачного виробництва. Таким чином, у 1985-му загальна чисельність пожежної охорони склала 78 осіб з шістьма пожежними автоцистернами на озброєнні. З 1986 року, у зв’язку із трагедією на Чорнобильській АЕС, 25 співробітників частини прийняли безпосередню участь у ліквідації аварії.

Тим часом, виробництво на ОПЗ розширювалось, будувалися комплекси з перевантаження метанолу, цех товарів народного споживання, інші об’єкти. Тому, у 1992 році, приймається рішення щодо збільшення штатної чисельності пожежної охорони підприємства у зв’язку з розширенням виробництва.

У 1993 році підписано Договір між УПО УМВС в Одеській області та Одеським припортовим заводом про створення з 1 квітня 1993 року загону воєнізованої пожежної охорони №2 з охорони ОПЗ, до складу якого увійшли ВПЧ-11 – 1-го розряду та ВПЧ-18 – 2-го розряду загальною чисельністю 114 осіб. Першим начальником загону призначено підполковника внутрішньої служби Юшкова В.С. У загоні склалися славетні спортивні традиції. Так, протягом 8 років поспіль, загін посідав 1 місце в обласних змаганнях з пожежно-прикладного спорту, був переможцем оглядів-конкурсів, змагань відділень на приз пам’яті А.Нікітюка.

«Сьогодні 1-й державний пожежно-рятувальний загін з охорони об’єктів Головного управління ДСНС України в Одеській області АТ «ОПЗ» під керівництвом полковника служби цивільного захисту Ореста Фока, є одним із найбільш підготовлених та оснащених підрозділів Одеського гарнізону, особовий склад якого кожен день, кожну годину та хвилину, знаходячись у постійної готовності, мужньо перебуває на охороні безпеки та спокою працівників нашого підприємства», – зазначили в пресслужбі.

Фото: архів АТ “ОПЗ”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.