З бюджету Южного цьогоріч планується виділити кошти на підтримку КП «ЮТКЕ»

Городская хроника

В Южному розробили міську Програму фінансової підтримки комунального підприємства теплових мереж «Южтеплокомуненерго» на 2023 рік. Враховуючи продовження воєнного стану, важку фінансову ситуацію серед населення та значну заборгованість, яка утворилася на котельні, в міськраді розглядають можливість виділити з місцевого бюджету кошти задля того, аби «ЮТКЕ» мало змогу розпочати новий опалювальний сезон та стабільно працювати в осінньо-зимовий період 2023/2024. На сайті міськради розмістили два Проекти рішень, які депутати розглянуть на сесії наступного тижня. В одному з них йдеться про необхідність затвердити цільову Програму фінпідтримки КП “ЮТКЕ”, що в подальшому передбачає виділення з місцевої казни 10,7 млн гривень (на закупівлю газу).

Як пояснили Yuzhny.info 16 жовтня в управлінні житлово-комунального господарства, яке і підготувало відповідний Проект рішення, спочатку потрібно затвердити цю міську програму, тільки після цього можна буде виділяти з бюджету кошти на реалізацію її заходів.

«У сучасних нестабільних економічних умовах, умовах продовженого воєнного стану в Україні та встановленого мораторію на підвищення тарифів на послуги теплопостачання,  в умовах можливого росту цін і тарифів на комунальні послуги та енергоносії, для забезпечення виконання власних статутних завдань, КП «ЮТКЕ» потребує залучення додаткового фінансування, яке сприятиме стабілізації та покращенню його фінансово-господарської діяльності, покращенню стану розрахунків, забезпеченню безперебійного надання комунальних послуг», – говориться в Програмі фінансової підтримки КП «ЮТКЕ».

Як повідомив нам заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий, крім цих 10,7 млн гривень, додатково планується передбачити для КП “ЮТКЕ” фінансову поворотну допомогу в розмірі 4 млн гривень (на оплату електроенергії та послуги з розподілу природного газу).

Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсації у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. “Южтеплокомуненерго” повинне буде повернути ці 4 млн гривень в бюджет громади до 1 травня 2024 року.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.