В міськраді мають намір видозмінити офіційну символіку Южного

Городская хроника

Офіційні символи нашого міста (герб та прапор) хочуть змінити, аби привести їх у відповідність до висновків та рекомендацій Геральдичної колегії при Одеській обласній раді. Зміни символіки пропонуються не суттєві (дивіться фото). Герб міста хочуть привести у відповідність і золотий колір корони та девізної стрічки замінити на срібний (золотий колір має використовуватися для міст-мільйонників), також пропонується змінити вигляд двох символів – якоря і пелюсток. Щодо прапора – мають намір змінити його розмір.

Опис видозміненого герба Южного: на синьому заокругленому щиті – срібний лівобічний хвилястий перев’яз, що супроводжується вгорі зліва золотим паростком із двома пелюстками, над яким срібна крапля, а внизу справа – золотий морський якір зі штоком. Герб розміщений у золотому еклектичному картуші та увінчаний срібною міською мурованою короною з трьома зубцями. Під щитом на срібній девізній стрічці синіми літерами напис: «Сонце світить всім». Зараз замість срібного кольору використовувався золотий. Нагадаємо, що якір символізує порт «Южний», крапля над пелюстками – Одеський припортовий завод. Перев’яз вказує на географічне положення нашого міста між малим Аджаликським і Тілігульским лиманами. Автор герба: южненський художник Сергій Гончаров.

герб южного

прапор южного

Це питання депутати мали розглянути на сесії 16 лютого, але засідання не відбулося через те, що більшість обранців не підтримала відкриття сесії. Якщо даний проєкт рішення в майбутньому все ж буде затверджений, тоді начальниці відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніці Клімовій буде доручено підготувати необхідні документи та звернутись до геральдичної колегії при облраді щодо внесення офіційних символів Южного (герба, прапора) до геральдико-вексилологічного реєстру для отримання свідоцтва про їх реєстрацію. Крім того, в планах затвердити новий герб і для Южненської територіальної громади, на якому планується зобразити сонце і чайок. Ескізи планують виставити на громадське обговорення.

Планувалось також, що 16 лютого депутати затвердять новий склад геральдичної комісії при Южненській міськраді, а також Положення про цю комісію. До її складу входять представники виконкому, депутатського корпусу, фахівці з історії, геральдики, права, мистецтвознавства, музейної та архівної справи. Серед основних завдання геральдичної комісії: координація процесу відновлення та використання символіки нашої громади; координація герботворчих процесів, відпрацювання основних принципів використання місцевої символіки як в системі місцевого самоврядування, так і поза нею.

Склад геральдичної комісії:

 • Воротнікова О.А. – секретар Южненської міської ради (голова комісії);
 • Баранецька О.Г. – заступник міського голови –начальник управління освіти  (заступниця голови комісії);
 • Клімова В.Л. – начальник відділу з  питань внутрішньої політики та зв’язків  з громадськістю, (секретар комісії);
 • Гончаров С.І. –художник;
 • Денов Г.В. – начальник юридичного відділу;
 • Єрошенко-Афанасьєва Т.В. – директор музею міста Южного;
 • Конопацька Н.Д. – начальник управління культури, спорту та молодіжної політики;
 • Маковей Н.Г. – фотограф;
 • Оришака С.М. – начальник управління архітектури та містобудування;
 • Помогалов В.В. – член Волино-Подільської геральдичної колегії;
 • Депутати Южненської міськради (за згодою).

Автор фото: Сергій Антипов.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “В міськраді мають намір видозмінити офіційну символіку Южного

 1. Вот заживём то!!! Аж сердце радуется. Это ж такое событие….. Во дворах ямы, возле старой “Копейки” траншею уже два года не могут закопать, а вот символику надо срочно поменять…

 2. зачем менять!? Южный скоро станет городом – миллионников! Миллионов тупых депутатов. Порядок лучше в городе наведите!

 3. В фильме Собаье сердце по этому поводу очень четко говорится В стрне разруха ОНИ поют

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.