В Южненській ОТГ в укриттях шкіл хочуть обладнати класи безпеки

Городская хроника

З метою створення та функціонування у закладах освіти Южненської громади класів безпеки, що сприятиме формуванню в учнів знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту; алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій; надання домедичної допомоги члени виконкому 17 серпня погодили внесення змін до Програми розвитку освіти нашої ОТГ. Планується передбачити в цьому році кошти на  придбання обладнання для класів безпеки чотирьох навчальних закладів: Ліцею №1, 3, 4 та Сичавської гімназії.

Наразі завершується ремонт такого класу в Ліцеї №2, наступним етапом управління освіти планує передбачити класи безпеки в інших школах, але має намір обладнати їх в укриттях. Як пояснила заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька, робити це в сховищах шкіл більш доцільно, до того ж, це дасть змогу зекономити бюджетні кошти, адже не треба буде робити ремонт приміщень, так як в укриттях він вже зроблений.

«Вносимо зміни до програми у зв’язку з тим, що ми отримали рекомендації від Міністерства освіти і науки України (МОН) щодо створення класів безпеки в кожному закладі освіти. Зараз ми завершуємо облаштування такого класу в Ліцеї №2, ми хотіли б внести в програму ці заходи і для інших шкіл (Ліцей №1, 3, 4 і Сичавська гімназія). Поки що ми передбачаємо це, як програмні заходи, сподіваємось, що цього року все заплановане вийде. Ми не плануємо витрачати кошти на ремонт приміщення, бо такі класи хочемо обладнати вже у готових сховищах, тому кошти закладаємо виключно на придбання дидактичного матеріалу (2 млн 31 тисяча гривень)», – пояснила Олена Баранецька.

У МОН наголосили, що створення безпечних умов перебування учнів у школах є одним із головних пріоритетів держави під час війни в Україні. Одним із шляхів вирішення цього питання є створення класів безпеки у закладах освіти. Міносвіти надало школам рекомендації, як створити та забезпечити роботу класів безпеки. Там є вимоги до їх облаштування, методичного забезпечення, а також перелік необхідного обладнання. Для таких класів рекомендується використовувати класні кімнати (навчальні аудиторії), у яких проведено сучасний ремонт. Повинна бути можливість розміщення в них одночасно до 30 осіб. Для технічного оснащення класу безпеки можна використовувати телевізори, відеопроєктори, стенди з обпаленими предметами, магнітні дошки, маркерні дошки, вогнегасники, протигази, дитячий одяг рятувальників, дитячі каски, іграшки, конструктори тощо.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.