Кадровий голод: яких фахівців найбільше не вистачає в Україні

Украина

За даними Державної служби зайнятості наразі є суттєва нестача електромонтерів, лікарів загальної практики і терапевтів. Відповідно, вакансій для цих фахівців набагато більше, ніж претендентів на них. Наприклад, на початку серпня роботодавці потребували 220 лікарів загальної практики. Проте безробітних, які б могли працювати на цій посаді, є лише п’ять. Схожа ситуація і з терапевтами. 148 вакансій відкрито для цих фахівців. А терапевтів, які шукають нове місце роботи – лише дев’ять. 

Станом на серпень офіційно зареєстровано 237 безробітних електромонтерів. Проте підприємці надали 650 пропозицій щодо працевлаштування таких спеціалістів. Є також інші професії, де кількість відкритих вакансій перевищує кількість претендентів:

  • на слюсаря-сантехніка заявлено 373 вакансії при 134 безробітних;
  • на слюсаря-електрика – 212 вакансій при 39 безробітних;
  • на токаря – 376 вакансій при 139 безробітних.

У Службі зайнятості населення зазначають, що такий стан речей обумовлений кадровим дисбалансом. Відносно одних професій утворилось перенасичення ринку праці, а відносно інших –  навпаки, нестача. Як наслідок, певна кількість безробітних не можуть знайти роботу. З іншого боку, частина роботодавців не може знайти кваліфікованих працівників. 

Ще одним негативним фактором є диспропорція безробітних жінок та чоловіків. Останнім часом у Центрах зайнятості реєструються переважно жінки. Така тенденція обумовлена мобілізацією. Чимало чоловіків наразі боронять Україну від ворога. Отож, задовольнити запити роботодавців, яким потрібні представники традиційно чоловічих професій, вкрай важко. 

Якщо ж брати до уваги узагальнені показники ринку праці, то в Україні зареєстровано станом на початок серпня 112 тисяч безробітних. Та пропозицій щодо працевлаштування в Службу зайнятості надійшло 60 тисяч. Однак це лише офіційна статистика. Чимало, як роботодавців так і шукачів роботи, не користуються послугами Центрів зайнятості. 

Джерело: obozrevatel.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.