В бюджеті Южного на доплати вчителям хочуть передбачити декілька мільйонів гривень

Городская хроника

Державної освітньої субвенції в розмірі 75,5 млн гривень на виплати зарплат педагогам шкіл нашої громади недостатньо, адже фактична потреба на це становить 79,7 млн гривень. Тому виникла необхідність передбачити 4,2 млн гривень в місцевій казні. Виділення цих коштів мають погодити южненські депутати на засіданні сесії, яка відбудеться наступного тижня. Відповідний проект рішення «Про надання згоди на фінансування закладів загальної середньої освіти Южненської громади додатково, понад обсяги субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на 2024 рік» опубліковано на сайті міськради. В пояснювальній записці до проекту рішення, яке підготувало управління освіти, зазначається:

«В умовах дії воєнного стану, зростання цін на оплату теплопостачання, інфляції необхідно забезпечити для вчителів виплату зарплати та інших доплат, визначених законодавством на рівні не меншому, ніж у 2023 році. Згідно з розрахунками обсягів державної субвенції на 2024 рік на заклади загальної середньої освіти Южненської ОТГ  виділено 75,5 млн гривень. Зазначеної суми не вистачить на оплату праці вчителів. Фактична потреба у коштах складає 79,7 млн гривень. Необхідно зазначити, що існуючі доплати до окладу педагогів складають значну частку зарплати, адже посадові оклади вчителів знаходяться на рівні мінімальних зарплат, а то і нижче. Наприклад,  посадовий оклад вчителя без категорії закладу загальної середньої освіти станом на 1січня 2024 року становить 6 396 гривень; посадовий оклад вчителя вищої категорії –  8 505 гривень.

Надбавки  існують, щоб створювати умови  для гнучкого  стимулювання  освітян. Не усі з них в Южненській громаді виплачуються в граничному розмірі. Так, надбавка за престижність праці може виплачуватись у розмірі від 5 до 30 відсотків, в нашій ОТГ цей відсоток складає 5. Щорічна грошова винагорода може виплачуватися педагогічним працівникам  до одного  посадового окладу (ставки заробітної плати), в громаді цей показник становить 5 відсотків. Таким чином, з метою виконання зобов’язань, недопущення кредиторської заборгованості по виплаті зарплати педагогічним працівникам Южненської громади та забезпечення їх прав необхідно додатково виділити з місцевого бюджету 4,2 млн гривень».

Таким чином буде забезпечена можливість виплат в повному обсязі:

  • зарплати за посадовими окладами;
  • доплат (за класне керівництво, за перевірку зошитів, за роботу в інклюзивних класах, завідування кабінетом);
  • за вислугу років;
  • матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки;
  • крім того, буде забезпечено виплату надбавки педагогічним працівникам з метою підвищення престижності праці у розмірі 5 відсотків посадового окладу (ставки зарплати).
  • щорічної грошової винагороди в розмірі 5 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на педагогів обов’язків.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В бюджеті Южного на доплати вчителям хочуть передбачити декілька мільйонів гривень

  1. Людей не смешите, вы вырезали престижность до 5% вместо 30, учителя что не люди? Или они жируют сильно? Наглядное пособие студентам педуниверов как об них будут ноги вытирать, вакцинировать, платить копейки.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.