Виїзд за кордон з 1 березня: що зміниться для українців

Без рубрики

Міністр закордонних справ Болгарії Марія Габріель та її румунська колега Лумініца Одобеску підтвердили координацію зусиль для “якнайшвидшого” скасування контролю на сухопутних кордонах, адже країни з 1 березня увійдуть у Шенгенську зону. Це матиме певні наслідки для українців. Про це інформує румунське МЗС.

Шенгенська зона наразі налічує 27 країн та 420 мільйонів людей. Приєднання Болгарії та Румунії збільшить показник населення до 450 мільйонів жителів. Вільні подорожі в зоні дії Шенгену все ще матимуть певні дискусії, адже у 2024 році хочуть вирішити питання перевірок та контролю на сухопутних ділянках кордону згаданих двох країн. Морський та повітряний прикордонний контроль будуть скасовані.

Згідно з правилами “шенгену”, українці матимуть можливість подорожувати за правилами безвізового режиму, перебуваючи до 90 днів упродовж 180-денного періоду. Але Румунія та Болгарія надавали українцям додаткові три місяці перебування на території цих країн, що у сумі виходило 180 днів вільних подорожей. Українці, які зараз знаходяться в цих двох країнах, повинні врахувати цю інформацію, щоб не порушити граничні межі перебування в ЄС. У цьому випадку потрібно або повертатись до України, або оформлювати інші дозвільні документи.

Джерело: “Апостроф”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.