Уряд хоче суттєво збільшити штрафи за незаконне рибальство

Украина

Припинити незаконне рибальство в Україні заважають низькі суми штрафів. Тому їх вирішили збільшити. Крім того, це також буде наповнювати державний бюджет, і, є вірогідність, що риби стане більше. Тому уряд вважає, що необхідно схвалити проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування» (№10433).

Зокрема, проектом пропонується посилити відповідальність за некваліфіковане порушення правил рибальства (ст.85 КпАП), піднявши штраф із максимальних на сьогодні 170 гривень до 40-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-2 550 гривень). Якщо порушення буде визнано грубим, тобто підпадає під розширений перелік ознак, як-от «приховування та/або перевищення обсягів добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського рибальства», штраф зросте до 200-500 н.м.д.г. (3 400-8 500 гривень) з конфіскацією знарядь лову, засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів.

До речі, цим самим проектом пропонується зупинити видачу рибальських квитків на час воєнного стану та рік після його скасування. Також з’явиться нова частина, яка визначить ще більше стягнення за повторне протягом року грубе порушення правил: від 400 до 750 н.м.д.г. (від 6 800 до 12 750 гривень). Крім того, посадові особи органів рибоохорони отримають право на адміністративне затримання порушників та доставлення їх до правоохоронних органів чи міськради (сільради) для встановлення особи та складення протоколу.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.