У дитсадках планується кардинальна реформа: що зміниться

Без рубрики

У парламенті зареєстрований новий законопроєкт № 8030, який передбачає кардинальну реформу дошкільної освіти. Кажуть вона назріла вже давно і цей процес відчують всі зацікавлені сторони. Чим ці зміни будуть корисні для дітей,  їхніх батьків, педагогічних працівників та системи дошкільної освіти загалом, розповіли ініціатори нововведень.

Для батьків

Передбачили зменшення максимального рівня наповненості груп, щоб діти могли нормально навчатися. І не просто, а з врахуванням інтересів та потреб дитини. З’явиться можливість віддавати дитину до різноманітних груп з запровадженням різних форм здобуття освіти, зокрема дистанційної. І звісно ж з формуванням індивідуальної освітньої траєкторії. Законопроєкт передбачає створення центрів педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам. Там нададуть інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення. Буде чітке визначення території обслуговування плюс справедлива черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти. Якщо треба – діятимуть мобільні дитячі садки для віддалених населених пунктів. Звісно ж, передбачена й безпека: місцева влада має сприяти облаштуванню садочків найпростішими укриттями.

Для педагогічних працівників

Вихователі отримають скорочення робочого часу та адекватний обсяг педагогічного навантаження на тлі необхідності методичної роботи, підвищення кваліфікації, участі у педрадах, зустрічах з батьками та іншої організаційної роботи. Також це гарантія відпочинку: обсяг щорічної оплачуваної відпустки  становитиме 56 днів. Повна академічна свобода – право обирати різноманітні освітні програми, навчально-методичне забезпечення та форми роботи, створювати власні освітні програми або ж брати участь у їх створенні. А також спільно з батьками формувати індивідуальні освітні траєкторії вихованців.

Для самих дитсадків

Дитсадки зможуть використовувати або створювати різноманітні освітні програми та використовувати різноманітне навчально-методичне та інформаційне забезпечення. А також визначати власну структуру, встановлювати власні правила внутрішнього розпорядку. Крім того, вони матимуть право планувати діяльність, визначати структуру та тривалість року, тижня, дня, форм організації освітнього процесу, визначати порядок харчування та медичного обслуговування, формувати перелік додаткових освітніх послуг.

Також заклади дошкільної освіти отримають кадрову та фінансову автономію і фінансові державні гарантії, зокрема принцип «кошти йдуть за дитиною». Місцева влада може запровадити додаткову фінансову допомогу – компенсувати витрати на здобуття освіти у приватних дитячих садочках, ясельках, центрах розвитку за встановленим місцевою владою порядком. Якщо місць у комунальних садочках, ясельках, центрах розвитку не вистачатиме, місцева влада може профінансувати їх у приватних дитячих закладах.

Економіка закладів дошкільної освіти

Пропонують встановити для закладів дошкільної освіти різних форм власності однакові тарифи за користування однаковими комунальними послугами. Доступність земельних ділянок для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації закладів освіти. Створення сприятливих умов оподаткування закладів дошкільної освіти. Зокрема доходів фізичних та юридичних осіб, які інвестують власні кошти на розвиток закладів дошкільної освіти.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.