сергій лис поліцейський офіцер громади

Поліцейський офіцер Южненської ОТГ прозвітував про роботу за 2022 рік

Городская хроника

Члени виконкому на засіданні в понеділок 6 березня, заслухали та погодили звіт щодо виконання заходів Програми «Поліцейський офіцер громади» Южненської ОТГ за минулий рік. Поліцейського офіцера громади відділу превенції Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області капітана поліції Сергія Лиса було призначено з березня 2022 року та закріплено за Новобілярським та Сичавським старостинськими округами (п’ять населених пунктів). Також до складу території обслуговування відноситься дачний масив, який включає в себе чотири садових товариства. Загальна кількість населення складає приблизно чотирьох тисяч осіб. З моменту призначення на посаду поліцейського офіцера громади вдалося налагодити взаємодію між поліцією та громадою. Як повідомив в інтерв’ю Yuzhny.info Сергій Лис, звернення від жителів нашої ОТГ до нього надходять щоденно. За його словами, іноді люди звертаються з питаннями, які не входять в його компетенцію, як поліцейського, проте він намагається допомогти в їх вирішенні також.

сергій лис поліцейський офіцер громади

«У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні фінансування заходів цієї Програми у 2022 році з місцевого бюджету не здійснювалось, проте робота проводилась у всіх напрямках. Основне фінансування в минулому році здійснювалося за рахунок Головного управління Нацполіції, завдяки чому я отримав службовий транспорт та паливно-мастильні матеріали. Те, що не було фінансування з боку Южненської громади, це зрозуміло, адже було введено воєнний стан і наразі є більш пріоритетні напрямки для виділення бюджетних коштів. Але хочу зазначити, що відсутність фінансування заходів в межах Програми, не дає мені підстави не виконувати свої службові обов’язки. Робота проводиться колосальна і вона щоденна. Спектр діяльності в мене широкий, іноді навіть доводиться займатися тим, що не в ходить в мої обов’язки, як поліцейського, але як людина я маю допомогти і зробити це. Якщо говорити про резонансні випадки в нашій громаді за минулий рік, то їх було небагато, як приклад можу навести випадок виявлення незаконного поводження з боєприпасами одним із жителів нашої ОТГ. Ми тоді вилучили близько 150 патронів з незаконного обігу», – розповів Сергій Лис, поліцейський офіцер Южненської ОТГ.

сергій лис поліцейський офіцер громади

Підсумки роботи за 2022 рік:

  • складено 89 протоколів про адміністративні правопорушення з незаконного обігу зброї; конфісковано 5 одиниць мисливської гладкоствольної зброї, яку громадяни зберігали без відповідної реєстрації; знищено 150 літрів самогону домашнього виготовлення. У суб’єктів підприємницької діяльності вилучено 16 літрів алкоголю та 70 пачок сигарет, які реалізовувались без марок акцизного податку. На порушників акцизного законодавства судом було накладено штрафні санкції у розмірі 26 800 гривень;
  • прийнято активну участь в розкритті всіх злочинів, які було вчинені на території обслуговування. Серед них незаконне поводження з боєприпасами – 1 злочин, зберігання наркотичних речовин – 6 злочинів;
  • протягом звітного періоду на території обслуговування було розглянуто 107 звернень громадян, не враховуючи дзвінки від жителів на особистий мобільний телефон офіцера з особистими питаннями.

За поточний період особисто офіцером було розкрито три кримінальні правопорушення за такими фактами: зберігання наркотичних речовин (два випадки) та незаконне проникнення до житла чи іншого володіння (один випадок).

Сергій Лис доповів, що протягом 2022 року спільно з працівниками соціальної служби, служби у справах дітей та старостами Сичавського та Новобілярського округів (Валентиною Попоніною та Іриною Молотай) неодноразово проводилась робота стосовно перевірки сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, щодо дотримання необхідних умов для проживання дітей. 

попоніна і молотай

сергій лис поліцейський офіцер громади

«На постійній основі ведеться контроль стосовно надання допомоги таким сім’ям у разі потреби. Наприклад, був випадок, коли у однієї з мешканок громади не було матеріальної можливості доставити малолітніх дітей на огляд лікаря в місто Южне. В той же день вказану родину на службовому автомобілі було доставлено до лікарні для проведення всіх маніпуляцій. Також, завдяки наявності службового автомобіля, який отримано офіцером в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади», неодноразово здійснювалась доставка гуманітарної допомоги малозабезпеченим сім’ям, дітям війни та людям похилого віку.

Під час навчального процесу з учнями навчальних закладів спільно з працівниками ювенальної превенції постійно проводились виховні заходи стосовного дотримання правил дорожнього руху, взаємоповаги в колективі, дотримання правил поводження під час повітряної тривоги в період воєнного стану. Задля уникнення дорожньо-транспортних пригод було проведено тематичну акцію, дітям вручили світловідбивні стрічки. У взаємодії з ДСНС та Міністерством освіти 16 листопада 2022 року на  базі Сичавського ЗЗСО було відкрито перший на території громади «Клас безпеки». У літній період у зв’язку зі збільшенням пожеж на території громади з інспекторами ДСНС неодноразово проводилась профілактична та роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання правил поводження з вогнем та заборони паління сміття, а у зимовий період проводилися  перевірки сімей, які  перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО) щодо підготовки до опалювального сезону та дотримання правил безпеки під час опалення домоволодінь», – озвучив Сергій Лис.

Крім того, протягом 2022 року неодноразово здійснювались спільні заходи з інспекторами КП «Муніципальна варта» по дотриманню правил благоустрою населених пунктів та патрулювання території з метою недопущення вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень. Так, в ході спільних заходів на території Южненської громади було виявлено та задокументовано близько 23 адміністративних та одне кримінальне правопорушення.

сергій лис поліцейський офіцер громади

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.