Колектив залізничного цеху ОПЗ написав звернення до влади щодо «фатальної» ситуації на заводі

Городская хроника

Колектив залізничного цеху АТ «ОПЗ» 17 січня написав на своїй сторінці в Facebook звернення, в якому закликав владу та профспілку хімічної промисловості України звернути увагу до вкрай складної ситуації на заводі. Далі текст звернення:

«Хочемо звернути увагу президента України, профспілки працівників хімічної промисловості України до фатальної ситуації на нашому підприємстві. Пів року ми не отримуємо заробітної плати, втомилися мовчати, чекати і входити в становище. Керівництво підприємства умисно ухиляється від виплати заробітної плати. Це не законно!!! Ми залишені без засобів для існування. Колись наш цех налічував 200 осіб, на даний момент працюючого персоналу 65 людей. З тими, хто звільнився, з вересня місяця по теперішній час не розрахувались, але з минулим директором розрахувалися. Що це за розподіл? Якщо немає коштів, то їх немає для всіх працівників, неважливо директор це, або простий робітник. Весь цей час станція «Промислова» перебуває у робочому стані, виконуючи всі умови, згідно з укладеними договорами про вантажообіг. Просимо Вас сприяти виплаті нашої заробітної плати на підприємстві для всього колективу».

Нагадаємо, у вересні цього року южненські депутати на засіданні сесії прийняли рішення про виділення з місцевого бюджету 25 млн гривень поворотної фінансової допомоги Одеському припортовому заводу для часткового погашення заборгованості з виплати зарплати працівникам. Проте перерахувати ці кошти підприємству тоді не вдалося. Як пояснив міський голова Володимир Новацький, такий механізм суперечить чинному законодавству. Очільник громади в грудні 2023 року поїхав в обласну військову адміністрацію, де в нього відбувся круглий стіл з представниками фінансового управління. В результаті зустрічі був знайдений компроміс, ОВА запропонувала Южненській міськраді передати з місцевого бюджету нашої громади субвенцію до обласного бюджету, а вже потім ОВА перерахує ці кошти АТ «ОПЗ». Більше того, Володимир Новацький повідомив, що в обласній адміністрації мають намір також долучитися і допомогти підприємству, передбачити теж певну суму коштів для заводу. За виділення субвенції на сесії 14 грудня южненські депутати проголосували одноголосно.

На сесії 14 грудня з депутатським зверненням до міського голови звернувся депутат Сергій Козак. Окрім вирішення питання щодо перерахування 25 млн гривень ОПЗ, він закликав очільника громади надати доручення профільним спеціалістам підготувати пропозиції з врегулювання питань, які зможуть покращити фінансовий стан одного з головних підприємств Южненської ОТГ.

Нагадаємо, голова профспілкового комітету заводу Володимир Дрібноход неодноразово озвучував, що ситуація на ОПЗ вкрай складна, щодня завод втрачає кваліфікованих спеціалістів, адже люди вимушені звільнятися, так як місяцями не отримують зарплату. Виділені з місцевого бюджету Южненської ОТГ 25 млн гривень фінансової допомоги дозволять погасити борг перед заводчанами лише частково, адже в цілому заборгованість перевищує 100 млн гривень.

Фото: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

7 thoughts on “Колектив залізничного цеху ОПЗ написав звернення до влади щодо «фатальної» ситуації на заводі

  1. Завод потрібно було спасати декілка років тому, скільки бився лідер профспілки, профспілкові активісти, трудовий колектив… Відкрийте інтернет , прочитайте біографії , а потім підозри кризовим менеджерам, що наче десант, направлялись на хімчне підприємство. Виникає питання , а скільки ж отримують представники наглядової ради ОПЗ , де вони , що зробили для покращення вже сьогодні , як заявляв колись у програмі П. Порошенко? Він, до слова , обіцяв його продати першим і ніколи не відгукнувся на запрошення відвідати завод! Зеленській відвідав і сказав прекрасне підприємство , має працювати і …..

  2. Тим часом деякі більше опікувались салютами до хмар , інші зазивали руський мир, розраховуючи на що ?Тож , чк казав Кучма, маємо те, що маємо… Може Пресман допоможе, якого двічі обирали южненці до Верховної Ради України ? Чи Васильківський, який з”явився один раз під час відкриття стадіона 1 школи у межах програми Велике будівництво , ініційованої Зеленським ?

  3. Васильківський вже втік з ВР в ісраєль.Питається навіщо ці смішні люди кланялись рускому міру ,а профсоюз завжди сліпий.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.