Екскерівника ОПЗ відмовилися відправяти до СІЗО

Украина

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ще одному підозруваному в участі у злочинному угрупуванні, керівником якого вважають ексголову Фонду державного майна. Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає “Інтент”.

24 березня 2023 року слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід одному з  колишніх виконувачів обов’язків директора Одеського припортового заводу, якого вважають учасником злочинної організації, яка протягом 2019 – 2021 років заволоділа понад 500 мільйонів гривень коштів держпідприємств, зокрема АТ “ОПЗ” та “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”. 

Суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді 5 мільйонів 904,8 тисячі гривень застави. Також суд поклав на особу низку процесуальних обов’язків. Проте прокурор не погоджується з вказаним рішенням суду та оскаржить його до Апеляційної палати ВАКС. 

Також 24 березня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід підозрюваному в участі у злочинному угрупуванні, головою якого вважають колишнього очільника Фонду державного майна України. За даними прокуратури, крім ексголови Фонду держмайна про підозру повідомлено ще дев’яти особам:

  • співорганізатору злочину – наближеній до голови ФДМУ особі;
  • раднику голови ФДМУ;
  • двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ “Одеський припортовий завод”;
  • в.о. керівника АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”;
  • двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на “ОПЗ”;
  • двом особам – співучасникам злочину (усі посади вказані на момент вчинення злочину).

Як стверджують слідчі, у період з листопада 2019 року по березень 2020 року голова Фонду створив злочинну організацію, метою якої було встановлення контролю над найважливішими об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави. Планували призначати на керівні посади людей, на яких впливали підозрювані. 

Одночасно Голова ФМДУ разом з іншими членами злочинної організації забезпечив визначення осіб, які мали контролювати діяльність відповідних державних підприємств в інтересах членів злочинної організації. Такі особи, не будучи службовцями державних підприємств, фактично здійснювали керівництво їх господарською діяльністю, надаючи вказівки їх керівникам щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерних процедур та цін на продукцію державних підприємств. Таким чином при держаних підприємствах утворювались так звані “бек-офіси”. 

Зокрема, задля цього, за даними слідчих, голова ФМДУ забезпечив призначення в органи управління АТ “ОПЗ” підконтрольних йому осіб та подальше заволодіння коштами заводу шляхом встановлення договірних відносин між ОПЗ та підконтрольною злочинній організації компанією на неконкурентних засадах щодо переробки давальницької сировини за заниженими цінами. Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року АТ “ОПЗ” втратило фінансові ресурси та отримало збитки на суму 390 мільйонів 970,2 тисячі гривень.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Екскерівника ОПЗ відмовилися відправяти до СІЗО

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.