Чи готуватись до блекаутів – відповідь гендиректора одеського ДТЕК

Украина

Енергетики готові стало реагувати на будь-які аварії, що можуть виникнути у тому числі через ракетні або дронові атаки. Про це “Суспільному” повідомив директор “ДТЕК Одеські електромережі” Дмитро Григор’єв.

  • Яка зараз ситуація в Одесі та області з електроенергією?

За словами Дмитра Григор’єва, у них на обліку перебувають 79 об’єктів, які було пошкоджено або зруйновано. Всі їх відновили до працездатного стану й люди, які живляться від цих об’єктів, мають світло:

“Загалом в країні немає дефіциту електроенергії, тому її достатньо для того, щоб покривати все споживання. У зв’язку із цим НЕК “Укренерго” не доводять до оператора систем розподілу ліміти, ну і наразі в нашій області немає мережевих обмежень. Тому з цього питання в нас все гаразд і зараз всі клієнти в змозі споживати стільки, скільки їм потрібно”.

  • Чому відбуваються такі ситуації, що у декого і досі вимикають світло?

Дмитро Григор’єв пояснив, що наразі проводиться підготовка до опалювального сезону, вони проводять заміну застарілого обладнання або того, яке не витримало випробувань:

“Для того, аби нам було безпечно працювати, потрібно зняти напругу. Тому інколи, клієнти, які живляться від тих мереж, які ми ремонтуємо, оновлюємо або замінюємо, залишаються без світла на певний час поки ми проводимо роботи”.

  • Скільки наразі генераторів є у ДТЕК?

Як повідомляє Дмитро Григор’єв, коли була масштабна аварія, вони у лютому цього року отримали від інших компаній ДТЕК та від Міненерго генератори, потім їх ще довозило управління ДСНС:

“Генератори, які ми отримали від міністерства, від енергетичного хабу, залишаються в області, їх 41. Але всі об’єкти критичної інфраструктури, які вже змогли купити собі генератори, вже їх придбали, встановили та обліковують на своєму балансі, тому від нас та від “Укренерго” 41 генератор”.

Дмитро Григор’єв нагадав, що отримані генератори встановлюються лише на об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, об’єкти водопостачання та водовідведення, і об’єкти теплопостачання.

  • Чи варто очікувати нових блекаутів та графіків відключень?

Директор “ДТЕК Одеські Електромережі” не береться робити прогнози щодо майбутніх відключень, адже вони не знають планів ворога:

“Ми готові стало реагувати на будь-які випадки, у тому числі й ракетні або дронові атаки, і займаємося підготовкою до наступного зимового періоду. Ми шість разів підіймали енергосистему Одещини з нуля, тому маємо хоч негативний, але досвід, тому ми в змозі робити усі необхідні операції, коли це буде потрібно”.

Також він зазначив, що введенням графіків відключень займається НЕК Укренерго, тому оцінювати ситуацію, яка може статися, буде відповідна команда.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.