Тариф на електроенергію перерахують: як може зрости ціна кожного кіловата

Без рубрики

В Україні планують збільшити тарифи на електроенергію для населення. Наразі обговорюється кілька варіантів зростання. Видання OBOZREVATEL зібрало оцінки, які вже озвучували експерти та представники влади. Співрозмовник у Кабміні запевнив: підвищення цін до 4-6 грн за кВт*год не буде.

Нині у разі споживання до 250 кВт*год українці платять за струм 1,44 грн/кВт*год. Як зазначали кілька експертів із ЖКГ, зокрема Олег Попенко, вартість струму найближчим часом зросте приблизно на 30-40%. За словами Попенка, вартість електроенергії становитиме близько 2,3-2,5 грн/кВт*год.

Член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Сергій Нагорняк (“Слуга народу”) озвучив інший сценарій. За його словами, ціна одного кіловата може піднятися до 2,88 грн. У такому разі платіжки за світло у середньостатистичної родини зростуть на 200-300 грн.

Відкритим залишається питання диференціації тарифів залежно від обсягу споживання. Згідно з повідомленнями ЗМІ, один із варіантів передбачає підвищення тарифу до ринкової ціни у 6 грн за споживання понад 1000 кВт*год на місяць. Це дуже високий показник – більшість сімей в Україні витрачає за місяць менше 250 кВт*год.

При цьому варто розуміти: українці, які отримували субсидії, продовжать отримувати допомогу. Окрім того, разом із збільшенням тарифів збільшиться і розмір допомоги, тож платити більше за комуналку не доведеться.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.