За відсутність договорів – штрафуватимуть: в Южному влада закликала дотримуватись правил благоустрою

Информ-панорама

В міськраді нагадали жителям Южненської громади, що підписання договору на вивіз побутових відходів є обов’язковим. В разі, якщо його не буде – інспекція матиме право притягувати до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою. Міськрада на своїй сторінці у Facebook 23 січня звернулась до населення з таким повідомленням:

«Шановні утворювачі відходів (мешканці житлових будинків, підприємств, установ, організацій та власники земельних ділянок), доводим до вашого відома що, відповідно до рішення виконкому від 17 січня 2024 року №1416, виконавцем послуг з управління побутовими відходами на території міста Южного визнано КП «Южтранс». Згідно з чинним законодавством України, відповідно до ч. 2. ст. 31 ЗУ «Про управління відходами», утворювачі побутових відходів зобов’язані: укладати договори з виконавцем послуги та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами. У зв’язку з цим укладання договору на вивіз сміття є обов’язковим для усіх. Закликаємо вас звернутися на КП «Южтранс»  (м. Южне, вулиця Комунальна, 9) з метою підписання відповідного договору».

Графік роботи підприємства: будні дні з 08:00 до 17:00, обідня перерва: 12:00-13:00. Номер телефону: 099-084-68-80 – бухгалтерія, 097-610-29-10 – диспетчер. E-mail: yzhtrans@ukr.net.

В разі виявлення фактів порушення правил благоустрою уповноважені на те особи, зокрема інспектори КП «Муніципальна варта», матимуть право складати протоколи, в яких фіксуватимуть порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження. Згідно зі ст.152 КУпАП, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1 360 гривень). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням законів «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», – зазначили в міськраді.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що на території Южненської громади, зокрема на МІЗі, інспектори КП «Муніципальна варта» здійснювали перевірки щодо наявності у домогосподарств договорів на послугу вивезення сміття з обслуговуючою компанією. В інспекції тоді констатували, що багато хто викидає сміття на шляху до Южного, коли люди їдуть туди на роботу або в інших справах. Тоді деякі мешканці будинків озвучили, що не знали про необхідність підписувати договори на вивезення ТПВ і отримали відповідні приписи від «муніципалів». В інспекції тоді пояснили, що на першому етапі проведення таких перевірок стояло завдання виявити та зафіксувати ті домогосподарства, де немає договорів на послугу з вивезення сміття та провести з жителями роз’яснювальну роботу. Однак, якщо люди продовжуватимуть створювати стихійні сміттєзвалища, «Муніципальна варта» буде змушена штрафувати.

Раніше ми повідомляли, що члени виконкому погодили Екологічну програму заходів з охорони навколишнього природного середовища Южненської громади на наступні три роки. Проект програми включає заходи, які потребують фінансування за рахунок міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища. В межах програми планується реалізувати заходів на суму 25,3 млн гривень. Про це доповів начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака, озвучивши перелік запланованих до 2026 року заходів. Один з них – ліквідація стихійних сміттєзвалищ на території Южного, Сичавки, Нових Біляр (7,7 млн гривень на три роки). Вищевказані заходи виконуються відповідно до ст. 26 Закону України  «Про управління відходами». Стихійних звалищ зі сміттям в нашій громаді більше 30.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.