Від пенсії відберуть 20-50% — хто з українців може втратити виплати

Без рубрики

Українських пенсіонерів за певних умов можуть позбавляти 20% чи 50% від загальної суми виплати, також можуть взагалі призупиняти нарахування пенсій. Експерти розповіли, як зберегти свої гроші. Про це йдеться у матеріалах Пенсійного фонду України (ПФУ).

Коли відберуть 20% від суми

Як зазначають фахівці, йдеться про вираховування суми з пенсійних коштів у випадку відповідних судових рішень. Згідно із законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з пенсійних грошей частка відрахування у різних ситуаціях не може бути вища за 20% чи 50%. У першому випадку відрахування відбувається на основі однієї причини, у другому — чотирьох підстав.

 20% від загальної суми виплати можуть відібрати, якщо особа не змогла вчасно повідомити Пенсійний фонд про власне працевлаштування на роботу. Те ж саме стосується поновлення бізнесової діяльності. Рано чи пізно фахівці під час моніторингу через різні державні реєстри довідаються про цю обставину і матимуть право вимагати повернення нарахованих коштів. Однак щомісячне відрахування не зможе перевищувати вищевказаної частки.

Може бути відраховано не більше 20% пенсії. Пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про вступ на роботу, звільнення з роботи, реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи-підприємця“, — йдеться у повідомленні ПФУ.

Коли можна втратити до 50% пенсії

Згідно з законодавством, утримання до 50% суми пенсійних виплат можливе у випадку:

  • заборгованості за аліментами;
  • відшкодування збитків, пов’язаних із крадіжкою майна підприємств та організацій;
  • компенсації шкоди, заподіяної каліцтвом або іншою шкодою здоров’ю, а також пов’язаної зі смертю потерпілого;
  • повернення надміру одержаних сум заробітної плати у випадках, передбачених законом.

Коли можуть припинити нарахування пенсій

Також за законодавством, нарахування пенсій для громадян можуть припинити, якщо довго не знімати гроші з пенсійної картки. Виплати призупинять, якщо упродовж 180 днів не здійснювалося розрахункових операцій за карткою. Проте нарахування коштів можна поновити, якщо особисто звернутися в органи Пенсійного фонду.

Джерело: finance.novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.