В Южному затвердили бюджет на 2024 рік: скільки коштів передбачили на соцзахист населення

Информ-панорама

На сесії 14 грудня депутати затвердити бюджет громади на наступний рік, зокрема передбачивши кошти на сферу медицини, освіти, культури, соціального захисту і т.д. Соціальний захист та соціальне забезпечення населення залишається одним із ключових пріоритетів діяльності місцевої влади. Ефективний соціальний захист – це не лише гарантовані державою соціальне забезпечення (пенсії, виплати, доплати) і створена мережа надання соціальних послуг, а й комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні за рахунок коштів бюджету Южненської громади, шляхом надання додаткових гарантій соцзахисту жителям нашої ОТГ.

По галузі «Соціальний захист  та соціальне забезпечення» в Южненській ОТГ передбачено видатки в розмірі 29 млн 359 тис. грн, з них: 

 • на утримання Центру надання соціальних послуг (планується виділити з місцевого бюджету 6 023,6 тис. грн);
 • на утримання Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю (планується виділити з місцевого бюджету  4 324,3 тис. грн).
 • на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю (230,3 тис. грн);

На виконання місцевих програм в межах сфери «Соціальний захист та соціальне забезпечення» передбачено видатки на загальну суму 18 млн 781  тис. грн, у тому числі :

 1. Цільова соціальна програма «Молодь Южненської громади» на 2022-2024 роки–  268 тис. грн;
 2. Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2024 роки – 43,5 тис. грн;
 3. Програма  плану дій щодо реалізації  Конвенції ООН  про права дитини на 2024-2026 роки – 32 тис. грн;
 4. Програма надання пільг на оплату послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 2021-2024 роки – 21,2 тис. грн;
 5. Організація та проведення громадських робіт – 8,5 тис. грн;
 6. Програма соціального захисту та підтримки окремих категорій населення громади на 2024-2026 роки – 16 607,9 тис. грн (зазначена Програма спрямована на реалізацію комплексу заходів, пов`язаних з вирішенням найгостріших проблем соціального захисту найменш захищених категорій: надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю І групи; надання одноразової грошової допомоги на поховання деяких категорій населення; надання грошової допомоги за рішенням Координаційної ради; надання допомоги громадянам яким виповнилось 80, 90, 100 років до ювілею; надання одноразової грошової допомоги громадянам з нагоди відзначення пам’ятних дат; надання допомоги пораненим та сім’ям загиблих військовослужбовців ЗСУ, СБУ, МВС та інших формувань;  надання адресної одноразової допомоги при народженні дитини; щорічної одноразової грошової допомоги особам, яким виповнюється 91 та більше років до дня народження).
 7. Програма щодо відзначення, заохочення та вшанування пам’яті громадян, яким присвоєно звання «Почесний громадянин Южненської громади» та нагороджених Почесною відзнакою «За заслуги перед Южненською громадою» на 2023-2025 роки” – 1 800,0 тис. грн.

На реалізацію заходів соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення в рамках відповідної місцевої програми з бюджету Южненської громади прогнозується на 2024 рік 16,6 млн грн. Найбільша питома вага матеріальної допомоги припадає на:

 • надання одноразової матеріальної допомоги: пораненим військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, МВС та інших формувань, визначених згідно з мобілізаційними планами; сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців ЗСУ, СБУ, МВС та інших формувань, визначених згідно з мобілізаційними планами; сім’ям померлих Почесних громадян громади – 35%;
 • соціально-побутові проблеми громадян, які опинились в дуже складних життєвих ситуаціях – 27%;
 • допомогу громадянам міста з нагоди відзначення свят та пам’ятних дат – 20%;
 • допомогу при народженні дитини – 13,5%;

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Южному затвердили бюджет на 2024 рік: скільки коштів передбачили на соцзахист населення

 1. Извините, а что это? Весь бюджет из социальной защиты?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.