Южненский городской совет

В Южному виконком схвалив звіт про виконання бюджету за І півріччя 2022 року

Информ-панорама

Заслухавши доповідь заступниці міського голови-начальниці фінансового управління міськради Людмили Паскаль виконком на засіданні 21 липня схвалив звіт про виконання бюджету Южненської ОТГ за  І півріччя 2022 року. Як озвучила Людмила Володимирівна, фактично за звітними даними управління Державної казначейської служби України у м. Южному до загального фонду бюджету нашої громади за І півріччя цього року надійшло 279 млн гривень, що становить 82% від планових призначень, в тому числі, доходи загального фонду – 277 млн гривень, доходи спеціального фонду – 1,9 млн гривень. Виконання становить 24%.

«За січень – червень 2022 року до загального фонду місцевого бюджету надійшло у вигляді податків та неподаткових платежів 233 млн гривень, що на 13% або на 35 млн гривень менше відповідних надходжень минулого року.  Головним серед доходних джерел є податок та збір на доходи фізичних осіб. Фактичні надходження податку складають 153 млн гривень, що складає 79% від планових призначень на січень – червень 2022 року (на 22 млн гривень менше відповідних надходжень минулого року). В умовах воєнного стану зменшення надходжень обумовлено зупинкою роботи бюджетоутворюючих підприємств громади, запровадженням на підприємствах простою та відповідним скороченням фонду заробітної плати», – озвучила Людмила Паскаль.

В структурі платежів податку на доходи фізичних осіб найбільш питому вагу займає  податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 91,7%. За І півріччя 2022 року  найбільш вагомими платниками відповідного податку залишаються:

  • ДП «МТП «Южний» – 46,7 млн грн, що на 13,8% або на 7,4 млн. грн менше відповідних надходжень минулого року;
  • АТ «ОПЗ» – 26,1 млн грн, що на 41,1% або на 18,2 млн грн менше відповідних надходжень минулого року;                                                                     
  • Южненський філіал ДП «Адміністрація морських портів України» – 9 млн грн, що на 11,7% або на 942 тисяч грн більше відповідних надходжень минулого року;                                             
  • ТОВ «Дельта Вілмар Україна»  – 11 млн грн, що на 26,8% або на  2,3 млн грн більше відповідних надходжень минулого року;                                                                                                            

Одним із найвагоміших джерел надходжень у складі місцевих податків та зборів є плата за землю (питома вага 75%). Станом на 1 липня 2022 року фактичні надходження плати за землю склали 52 млн гривень, що становить 77% від планових призначень та на 20% або на 15 млн гривень менше відповідних надходжень минулого року. Зменшення надходжень обумовлено несвоєчасною сплатою  землекористувачами зобов’язань по платі за землю через введення воєнного стану в Україні.

У зв’язку з введенням воєнного стану та згідно з Постановою Кабміну (№509) кошти місцевого бюджету використовуються з дотриманням умов першочерговості. Реверсна дотація (вилучення за січень 2022 року до державного бюджету) при плані 46,9 млн гривень становить 13 млн гривень.

Южненський міський голова озвучив, що планові показники бюджету не виконуються.

«Безумовно, це всі розуміють. На жаль, ця тенденція йде на погіршення. Січень, лютий, березень, квітень, травень, червень – це ще перші місяці року, де були доплати, премії, ще порт «Южний» та «Дельта Вілмар» платили. Зараз показник набагато гірше», – озвучив Володимир Новацький.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.