В Южному відзначили День Соборності України концертом та музейною виставкою (фото)

Информ-панорама

В паркетній залі Палацу культури «Дружба» 22 січня відбувся урочистий захід з нагоди Дня Соборності України за участі творчих колективів ПК. Серед відвідувачів – старшокласники і вчителі. Для них підготували концертну програму та невеличний відеоролик про історичні події тих часів. Одночасно з цим в ПК працівники міського музею представили виставку «Минуле: яким воно було», показавши учням предмети побуту та інтер’єру періоду української революції 1917-1921 років, а також військові раритети Першої світової війни.

В ПК зазначили, що першочергово такі заходи мають нести патріотично-виховний характер, тому що День Соборності – знакова подія для нашої держави, про яку треба пам’ятати і ніколи не забувати, аби ті події, які відбуваються зараз – пройшли, як страшний сон, а українці змогли затвердити незалежність України, щоб всі області возз’єдналися навіки-віків.

Сьогодні в Україні згадують важливу подію в історії творення держави. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі відбулися урочисті збори, під час яких об’єдналися УНР (Українська Народна Республіка) та ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка). Це було засвідчено Універсалом УНР про Злуку (об’єднання).

В Українському інституті національної пам’яті (УІНП) зазначають, що гасло Дня Соборності 2024: “Наша єдність – наша зброя”. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу, – йдеться в публікації УІНП.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме: