Южненська художниця стала лауреаткою премії імені Ростислава Палецького (фото)

Городская хроника

На базі Одеського центру української культури мистецька спільнота Одещини 28 липня долучилася до урочистостей з нагоди Дня Української Державності, а також познайомилась із здобутками народних майстрів нашого регіону і носіїв нематеріальної культурної спадщини в рамках визначення лауреатів 16-ї премії імені Ростислава Палецького. З вітальним словом до присутніх звернулася Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації, зазначивши про вагомість та збереження народного мистецтва як прояву національної самоідентифікації українців.

Цьогорічні роботи майстрів вразили високим мистецьким рівнем. Оргкомітет визначив кращих з кращих, в п’ятірку таких увійшла і художниця з Южного, член творчого об’єднання митців «Новація» та керівниця творчої студії Easy Art – Наталя Паламарчук. Вона завоювала премію народного майстра ім. Ростислава Палецького в номінації «Художня тканина». Про це повідомили в Одеському обласному центрі української культури.

Зазначимо, що Палецький є основоположником південного стилю декоративного розпису, творцем нового напрямку національного живопису, заслуженим майстром народної творчості України. У 2007 році з нагоди 75-річчя від Дня народження майстра Одеським обласним центром української культури на його честь була започаткована премія, яка щорічно присуджується майстрам народного мистецтва за роботи, які виділяються автентичністю та високою професійною майстерністю, згідно з номінаціями – розповіли в обласному центрі. За 16 років престижної премії удостоїлись близько 50 майстрів народної творчості Одещини і стали її лауреатами. Тепер в їх числі і южненка Наталя Паламарчук.

Цьогоріч премію також завоювали Єлизавета Лісютіна (м.Одеса), В’ячеслав Кривенко (с. Дачне), Марина Мунтян (м. Рені), Варвара Гоцуляк (м.Чорноморськ).

Фото: Обласний центр української культури.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.