В Южному ініціюють встановлення меморіальної дошки на честь Миколи Гузика

Информ-панорама

Колектив Авторської школи М.П.Гузика звернувся до Южненської міськради з ініціативою встановити меморіальну дошку на фасаді будівлі навчального закладу на честь його засновника, Почесного громадянина міста Южного – Миколи Петровича Гузика. Про це повідомила під час засідання сесії 1 грудня депутат Світлана Вишня, яка очолює депутатську комісію з питань соцполітики, освіти, спорту та фізкультури.

«Наша комісія розглянула це звернення, підтримала та протокольно вирішила дати доручення профільному управлінню (фінансовому) щодо визначення граничних розмірів фінансування для встановлення меморіальної дошки», – озвучила Світлана Вишня.

южненська міська рада

Южненський міський голова Володимир Новацький зазначив, що таку ініціативу депутати звичайно ж підтримають, адже Микола Гузик – видатна особистість як для нашої громади, так і в цілому для України.

«Микола Петрович Гузик – це не просто Почесний громадянин міста, це видатна постать для нашої громади, так як і Валерій Горбатко, Володимир Іванов та інші. Це питання щодо встановлення меморіальної дошки має відпрацювати не стільки фінансове управління, а управління освіти. Ви замовляйте все необхідне, підготуйте ескіз, а фінансову сторону ми в змозі вирішити», – озвучив Володимир Новацький.

южненська міська рада

Нагадаємо, Микола Петрович Гузик пішов з життя 10 листопада 2021-го у віці 80 років. Він засновник та перший директор АШГ. Микола Петрович один із організаторів Першої Творчої спілки вчителів СРСР (1987). Початок був важким, адже на той час були неприпустимі якісь типи та види шкіл, крім офіційно встановлених. Авторські школи з’явилися наприкінці 80-х. Першу в Україні авторську школу було створено саме у місті Южному зусиллями Миколи Петровича Гузика. Він зміг реалізувати на практиці особливу дидактично-методичну систему та оригінальну модель школи-комплексу, в основі яких особистісно-орієнтована система шкільної освіти.

Микола Петрович як автор реформаторських наукових розробок постійно вносив пропозиції щодо удосконалення освітньо-виховного процесу в школі з використанням сучасних інноваційних освітніх та інформаційно-комунікативних технологій, можливостей інтернету. Микола Гузик постійно ділився своїм досвідом на сторінках видань, був активним учасником всеукраїнських та міжнародних семінарів, конференцій. Віддана робота Миколи Петровича на освітній ниві відзначена нагородами:

  • званням «Народний вчитель України», 2010 р.;
  • орденом «Лицар України», 2010 р. (Всеукраїнська Асоціація «Патріотична еліта України»);
  • орденом «Зразок професіоналізму», 2011 р. (Міжнародна Асоціація «Ділові кола Європи»);
  • у 2008 р. за заслуги перед містом Южненська міськрада присвоїла М.П. Гузику звання «Почесний громадянин м. Южного».

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.