В Южненській ОТГ продачиню крамниці притягнуть до відповідальності

Информ-панорама

Аби перевірити, чи всі продавці в Одеському районі дотримуються заборони щодо продажу слабоалкогольних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, правоохоронці проведи рейди по торговельних закладах, в тому числі в Южненській ОТГ. Заходи проводили ювенальні поліцейські Одеського райуправління поліції №2 в рамках відпрацювання території обслуговування. Не обійшлося без складання адміністративних матеріалів.

Так, в одній із крамниць на території нашої громади продавчиня продала 15-річній дівчині пачку цигарок. Під час розмови працівниця магазину пояснила правоохоронцям, що покупчиня на вигляд здалася їй повнолітньою, тому вона не стала перевіряти в неї документи. Про це 16 січня повідомили в пресслужбі Нацполіції в Одеській області.

У Великодолинській громаді поліцейські зафіксували, як продавчині реалізували двом 16-річним хлопцям слабоалкогольні енергетичні напої. Ще один подібний випадок стався в Чорноморській громаді, де 17-річній дівчині продали пляшку слабоалкогольного пива.

Відносно громадянок правоохоронці склали протоколи за ч. 2 ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння) КУпАП. Адміністративні матеріали поліцейські направили на розгляд адмінкомісій. 

Правопорушницям загрожує покарання штрафом від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6 800 – 13 600 гривень). Поліція закликає громадян повідомляти про випадки продажу неповнолітнім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а продавців – не порушувати норми чинного законодавства.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (із змінами), забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років.

Якщо у продавця пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку покупцем, який купує такі товари, продавець повинен звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння такій особі забороняється.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.