В Южненській ОТГ хочуть посилити контроль за порушення в сфері екології

Информ-панорама

В Южному мають намір залучати для обробки території з метою ліквідації амброзії профільні приватні організації. Зі слів міського голови Володимира Новацького, комунальні підприємства не можуть охопити всі земельні ділянки громади. Він також наголосив, що необхідно посилити контроль та відповідальність в разі порушень, коли відповідальні за територію (зокрема підприємці, ОСББ) чи її власники не проводять необхідні роботи задля ліквідації вказаного алергену. Про це очільник громади озвучив під час засідання виконкому 12 грудня.

Володимир Новацький: «Ми кошти з бюджету, які передбачались саме на ці заходи, використали лише наполовину, а проблему мало того, що не вирішили, вона ще збільшилась. Треба визначитись по територіям, де росте амброзія, хто саме за неї відповідає, хто контролює проведення робіт на цих ділянках по ліквідації амброзії, хто відповідає за притягнення до відповідальності порушників, які не здійснюють необхідні роботи. Якщо відповідальні за територію люди не проводять належну обробку – їх треба штрафувати. В нас 11 тисяч гектар землі, безумовно, є поля, де росте амброзія, це наша територія, але справитися лише власними силами не зможемо. Є спеціальна техніка, люди, які цим займаються. Навіщо нам сьогодні за бюджетні кошти закупляти трактори, оприскувачі та все інше? Треба підписати договір зі спеціалізованою організацією і оплатити їм ці роботи. Такий договір має бути передбачений щороку».

Начальниця відділу екології Надія Мічуда доповіла, що інспектори КП «Муніципальна варта» проводять роботу з порушниками, але не в повному обсязі. Вона розповіла, що є такі власники територій, зокрема в Сичавці, які не реагують на приписи і амброзія там росте щороку. З її слів, на фінансування заходів в межах місцевої Програми з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Южненської громади на чотири роки складає 725 тисяч гривень. Затверджений обсяг фінансування – 670 тисяч, а фактично використаний – 375 тисяч гривень.

Присутній на засіданні виконкому депутат міськради Олександр Гречкін акцентував увагу, що є такі ділянки, які не враховані, зокрема говорив про дачний масив в Кошарах. Він закликав підійти до вирішення проблеми комплексно.

Олександр Гречкін: «На нашій профільній депутатській комісії це питання розглядалось. Коли амброзію починають косити, вона ще більше росте. А для обробки хімічними засобами у комунальників немає спеціальної техніки, захисних засобів, зокрема масок. Дачний масив в Кошар взагалі ніяк не врахований, я б хотів, аби міський голова дав розпорядження відповідному управлінню підготувати комплексну програму».

Амброзія полинолиста – один із найбільш небезпечних в Україні карантинних бур’янів-алергенів, який за 75 років пройшов усі етапи експансії: первинного проникнення, розселення та наступної натуралізації. Через засміченість понад 70 відсотків ландшафтів України амброзією полинолистою кількість алергічних захворювань серед наших співгромадян, викликаних саме цією  рослиною, постійно зростає.

Причиною швидкого поширення амброзії полинолистої у місті є те, що цей вид має ряд біологічних особливостей, до яких належать:

  • висока насіннєва продуктивність до 100 тис. штук з однієї рослини;
  • насіння молочної та воскової стиглості здатне дозрівати і давати повноцінні сходи, зберігаючи життєздатність протягом 40 років, чим утворюється значний за обсягом запас насіння у ґрунті;
  • накопичення насіння в ґрунті;
  • рослина має потужну кореневу систему, що проникає вглиб до 4 метрів;
  • здатність рослин витримувати довготривале підтоплення – до 2 тижнів;
  • рослині властива висока регенераційна здатність, після скошування амброзія здатна давати від залишків стебла нові паростки, які утворюють суцвіття і формують життєздатне насіння;
  • пластичність та висока адаптаційна здатність виду щодо температури, запасів вологи.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія полинолиста здатна пригнічувати і витісняти культурні рослини.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Южненській ОТГ хочуть посилити контроль за порушення в сфері екології

  1. І тут треба вкрасти. Як казав хтось мудрий- хто хоче працювати шукає спосіб, а хто не хоче працювати шукає причину. Так вот вам спсіб. Хочете побороти амброзію і маєте на це 725 000 гр? Чудово! Додайте до цієї суми гроші ті що йдуть на муніципальну варту, бо толку з тої варти як з нашої мерії. Організуйте пункти прийому амброзії в громаді за ціною 5гр. за кілограм, тай закопайте її в силосні ями. Впевнений що від Одеси і до Миколаїва небуде ніодного куща ще до сезону цвітіння. Але це треба хотіти і про це треба думати.

    1. Гречкін і є амброзія суспільства.Воно вже опанувало державну мову ,мову громадянства,мову міжнаціонального спілкуваня українську чи ще смердить мовою вбивць?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.