В будинках Южного почали встановлювати двозонні лічильники електроенергії

Информ-панорама

В деяких багатоповерхівках міста працівники ДТЕК проводять роботи з заміни лічильників електроенергії на двозонні або як їх ще називають двотарифні «день-ніч», за наявності яких тариф вночі буде вдвічі нижчим. 29 лютого такі встановили в будинку по вулиці Хіміків, 6. В подальшому планується на МІЗі (ТП 829). Спеціалісти розпломбували старі лічильники, встановили та опломбували нові. Двозонні лічильники запрограмовані на два режими обліку залежно від часу доби. Ніч у розрізі обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 і оплачується за тарифом удвічі нижчим за денний. Вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.

Як пояснили Yuzhny.info в ДТЕК, роботи енергетики проводять за кошти компанії в межах інвестпрограми. ОСББ за цю послугу не сплачує, ніяких додаткових заяв мешканцям квартир подавати не потрібно. ДТЕК здійснює ці заходи для споживачів, щоб вони мали змогу економити свій бюджет.

«Наявність двозонного лічильника допоможе заощаджувати на сплаті за світло, користуючись більш вигідним нічним тарифом. Коли спожиті з 23:00 до 7:00 кіловати коштують на 50 відсотків дешевше, ніж в інший період доби. Слід розуміти, що наявність такого лічильника та зміна власного споживання так, щоб зростала його нічна частка, допоможе зменшити власні витрати. Також це допоможе знизити навантаження в пікові години та балансувати енергосистему країни. Споживання світла вночі — це вклад в стабільність роботи енергосистеми», — підкреслили в ДТЕК Одеські електромережі.

Облік електроенергії з кожної зони відображаються послідовно. Тобто абоненту потрібно просто по черзі записати значення за тарифами “день” та “ніч”. Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Їх і слідує вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника. Самостійно середньодобовий тариф визначати не потрібно. Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон. Вносити показання потрібно до певної дати. Зазвичай це період із 1 по 5 число місяця.

Як знімати показники за новим двотарифним лічильником: вказується час; дата; 15.8.0 (в лівому кутку) загальний показник за місяць; 15.8.1 – ніч; 15.8.2 – день. Передавати потрібно тільки показники за день і ніч.

Для того, щоб замовити заміну старого електролічильника на новий двозонний потрібно зайти на сторінку на сайті ДТЕК Одеські електромережі у розділі «Клієнтам» — «Комплексна послуга» та виконати три кроки:

  • обрати послугу та заповнити заявку;
  • отримати на електронну пошту рахунок та дату виконання замовлення;
  • сплатити рахунок та отримати новий лічильник й роботи з його монтажу;

Вартість послуги, яка включає безпосередньо сам лічильник, послуги з демонтажу старого приладу, встановлення нового, опломбування та програмування для роботи в режимі «день/ніч» становить для 1-фазного двозонного лічильника (220 В) становитиме близько 2 000 гривень, для 3-фазного двозонного лічильника (380 В) — 5 000 гривень.

    Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

    Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

    Интересные публикации по этой теме:

    5 thoughts on “В будинках Южного почали встановлювати двозонні лічильники електроенергії

    1. Объясните мне пожалуйста. Вверху статьи пишут что это за счёт электрокомпании, а внизу расценки на оплату. Это как понимать надо?

      1. там указано, что за свой счет ДТЭК делает только в некоторых домах, на свое усмотрение в каких. Поэтому, кто будет в пролёте, но захочет себе сам поставить, тот может перейти по ссылке и заказать услугу эту, за свой счет уже

    Залишити відповідь

    Не пишите глупости, пожалуйста.