Як змінився ринок праці з початку війни — статистика вакансій та зарплат

Без рубрики

Від початку повномасштабного вторгнення ринок праці в Україні зазнав значних змін. І хоча з початку війни він значною мірою відновився, певні негативні тенденції й досі спостерігаються. Одразу кілька сегментів ринку наразі перебувають у стадії скорочення, а рівень зарплат зростає не так швидко, як було б бажано. Про це свідчать дані порталу з пошуку роботи в Україні Work.ua. З початку повномасштабного вторгнення ринок праці відновився на 93% від колишнього рівня вакансій.

У контексті відновлення за категоріями спостерігаються негативні диспропорції. На платформі Work.ua з 28 категорій 9 показують збільшення кількості вакансій у роботодавців порівняно із січнем 2022 року. Натомість у 19 категоріях у січні 2024 року пропозицій роботи було менше, ніж у січні 2022 року. Особливо це помітно в категорії “IT, комп’ютери, інтернет”.

Після початку широкомасштабного вторгнення кількість доступних вакансій для віддаленої роботи зменшилася вчетверо, тоді як на загальному ринку праці скоротилася вдесятеро. Однак у січні 2024 року кількість пропозицій віддаленої роботи збільшилась на 3% порівняно із січнем 2022 року.

Можливо, на динаміку віддаленої роботи вплинули тимчасові проблеми, такі як блекаути: з листопада 2022 року по січень 2023 року зазначається спад у кількості доступних вакансій. Проте такі коливання цілком типові для кінця року.

Як змінилася конкуренція на ринку праці в Україні

За два роки ринок праці перейшов від надмірної конкуренції за вакансії до дефіциту кадрів. Середня конкуренція знизилася у всіх областях, особливо у Херсонській (-79%), Донецькій (-79%), Чернівецькій (-60%), Закарпатській (-59%), Хмельницькій (-55%), Рівненській (-53%) та Івано-Франківській (-53%).

Проте середня конкуренція за віддалену роботу, навпаки, зросла на 63%. З 28 категорій на Work.ua спостерігається збільшення конкуренції у 6 з них:

  • “IT, комп’ютери, інтернет” (+107%).
  • “Дизайн, творчість” (+35%).
  • “ЗМІ, видавництво, поліграфія” (+20%).
  • “Маркетинг, реклама, PR” (+12%).
  • “Культура, музика, шоубізнес” (+7%).
  • “Телекомунікації та зв’язок” (+4%).

Як змінилися зарплати в Україні за два роки війни

Від початку широкомасштабного вторгнення середня зарплата в Україні залишалася практично незмінною протягом майже року і становила 15 000 грн. Лише у січні 2023 року цей показник почав зростати. За останні два роки середня заробітна плата зросла на 30%. Втім, згідно з оцінками Нацбанку України, рівень інфляції у 2022 році становив 26,6%, а у 2023 році знизився до 5,1%. При цьому, як зазначають аналітики Work.ua, в абсолютних числах мешканці Київщини мають найвищі прибутки, проте тут спостерігається найповільніше зростання зарплат.

Джерело: finansyst.novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.