В Южненській ОТГ вийшли на маршрути безкоштовні автобуси (фото)

Городская хроника

В п’ятницю, 1 березня, в Южненській громаді здійснили свої перші рейси чотири автобуси – «соціальні». Таку назву вони отримали через те, що проїзд в них для пасажирів безкоштовний. Зранку на автостанцію прийшли представники міської ради, аби оглянути транспорт та перевірити умови перевезення. Автобуси марки MAN належать приватній фірмі – ТОВ «Північтранс», саме вона виграла тендер і протягом року надаватиме послуги з регулярних пасажирських перевезень в нашій громаді. Один такий бус налічує 56 сидячих місць та 36 стоячих, є також місце для людини з обмеженими фізичними можливостями, сидіння обладнані ременями безпеки. На лобовому склі транспорту вказаний номер маршруту, всього їх чотири: «Южне (кільцевий через «МІЗ»)»; «Южне – Сичавка (кільцевий)»;  «Южне – Кошари (кільцевий)»; «Южне – Нові Біляри (кільцевий через Булдинку)».

Заступниця начальника-начальниця відділу розвитку підприємництва, торгівлі та послуг управління економіки Світлана Чебан нагадала, що автобуси курсуватимуть тільки в будні дні, здійснюючи три рейси на день. З її слів, управління економіки висувало до перевізника низку вимог, зокрема, аби загальна пасажиромісткість була не менше, ніж 40 місць, аби транспортна компанія мала діючу ліцензію на здійснення відповідної діяльності, аби транспорт відповідав вимогам безпеки, мав належний технічний та санітарний стан, був пристосований для осіб з обмеженими фізичними можливостями, аби автобуси були обладнані системою опалення та кондиціонером.

«Соціальні» автобуси в цьому році обійдуться бюджету нашої громади в 5,3 млн гривень. Заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька зазначила, аби цей проєкт впровадити в Южненській ОТГ, довелося виконати великий об’єм роботи і залучити декілька профільних управлінь міськради, а також представників депутатського корпусу.

Олена Баранецька: «Сьогодні ми проїхалися маршрутом «Южне-Кошари» (кільцевий), мене найбільше цікавив саме цей маршрут, бо було багато запитів на необхідність автобусу саме звідти від батьків школярів. Зранку в транспорті було не так багато пасажирів, деякі дивувалися, що не треба платити за проїзд, деякі люди на зупинках заходили з грошима в руках, готові були сплатити. Першочергово хочу подякувати всім управлінням, які долучилися до розробки цього проєкту, це велика робота великої кількості людей, аби маршрути були максимально зручні для всіх верств населення. Ми очікували, що сьогодні буде багато учнів, але, мабуть, ще не всі знають про ці автобуси, маю надію, що дітки будуть ними користуватися і комфортно добиратися до навчальних закладів. Хочеться, щоб всі чотири маршрути були затребувані серед жителів нашої громади. Автобуси зручні, звичайно, є проблеми з дорогою в Кошарах, але це питання по можливості теж вирішується, дякуючи порту Південному, проблемні ділянки підсипають. Хочу пояснити, чому автобус курсує тільки до портовських воріт, справа в тому, що далі після них територія Южненської громади закінчується. Всі маршрути розроблені так, щоб приїжджаючи з МІЗу, Кошар, Сичавки, Нових Біляр, автобус не повертав одразу на автостанцію, а проїхався містом, щоб у людей була змога доїхати до медичних закладів Южного, шкіл, виконкому».

Пасажири, з якими ми поспілкувалися, кажуть, що не очікували побачити зранку такі великі автобуси і приємно здивовані значною кількістю місць в транспорті.

Алла Семенівна: «Я їхала по маршруту міському через МІЗ, я там живу, тому для мене відсутність громадського транспорту була наболілою проблемою. Чесно кажучи, мене автобус приголомшив, він великий, комфортний, супер! Я сьогодні, наче по Європі проїхалася, водій молодець, сам автобус чистий, сидіння зручні. Для мене більш затребуваним буде ранковий рейс, бо їду на базар, потім по всім службам, в поліклініку, а вже в обід додому».

Ольга: «Якось аж не віриться, що мало того, що нам повернули наш місцевий автобус, раніше до воєнного стану він в нас курсував, так ще й тепер є транспорт для людей з інших населених пунктів. В умовах такої складної ситуації в країні, звичайно, мати в громаді безкоштовні автобуси – це щось дивовижне. Думала, буде автобус маленький, як той, що був раніше, а тут такі велетні! Впевнена, що люди оцінять і будуть користуватися цим транспортом, бо це, дійсно, дуже потрібна послуга».

Місце посадки пасажирів та кінцева зупинка автобусів – на автостанції біля супермаркету «Копійка» (вхід, де здійснюється прийом товару).

Розклад руху автобусів

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

7 thoughts on “В Южненській ОТГ вийшли на маршрути безкоштовні автобуси (фото)

 1. Кондиционер просто должен быть в наличии, или работать будет?
  Возможные ответы , если кондёр не будет работать
  1. Авы же знаете , что в Украине нет ничего, пока запчасти приедут от фирмы Ман.
  2 .Звоните в исполком. В исполкоме говорят , что платят перевозчику деньги, звоните перевозчику.
  3. Перевозчик внятно не ответил или линия всегда занята.
  4. Автобусов много , ремонтная бригада не успевает (т.к. не приедет)
  5.Вечно всем недовольны. Конечно , брехня всегда вызывает недовольство

 2. Вы же ездите в 68 в котором окна то не открываются толком, и ничего, а тут кондёр им подай. Люди которые занимались этой бродягой уж конечно ездят не на автобусе и поэтому далеки от жарколетом.

 3. шо за человек, тебе бесплатный автобус сделали, а ты уже воняешь здесь из-за кондиционера, который ещё даже не сломался

 4. Люди у исполкома научились недовольству.
  То траву покоси , а то варта оштрафует. Уже и дома приняли неотремонтированные и
  дворы .То то сделай ,то сё..Вечно недовольны.
  Оформляешь ФОП. Уже и налоги платить. То територию облагороди , то ещё что то. Вечно недовольны.
  Там молоком не торгуй, там не стой. Уже рады были бы , что люди заняты торговлей. Деньги варученные в магазинах ,
  заправках оставляют. Уже и до молока добрались. Вечно недовольны

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.